Freesco, NND, CDN, EOS

http://www.freesco.pl
Dzisiaj jest czwartek, 25 kwietnia 2024, 00:23

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
Post: czwartek, 19 stycznia 2006, 01:42 
Witam i pozdrawiam,
od 7 lat posiadałem FreeSco na SDI wpięte w sieć 8 komputerów :
8 komputerów -> switch -> serwer FreeSco -> internet
Zrezygnowałem z SDI bo telekomuna zachęciła mnie i przeszedłem na DSL. Znalazłem opis i postawiłem najpierw uruchamiany z dyskietki system. Okazało się, iż gdy jedno stanowisko pracuje to OK, ale gdy inne dochodzi to sie przytyka i spada transfer wszystkim.
Przeniosłem więc na hdd poleceniem move2hdd z całą wymuszoną otoczką komendową. Trochę się polepszyło ale nadal nie daje to spodziewanego efektu. Internet chodzi z każdego stanowiska, ale wolno. Spytam krótko, które parametry odpowiadają za
1. Ograniczanie łącza
2. Ewentualnie za cały transfer

Nadmienię, iż
1.z tego serwisu przejrzałem parametry i porównałem ze swoimi i mam (poza niezbędnymi zmianami indywidualnymi dla sieci) tak samo.
2.używam kart na chipsecie RTL8139 na PCI więc bardzo standardowe
3.zarządzanie z przeglądarki (tylko IE) idzie bardzo OK

Ciekawe czy ktoś miał podobny efekt, bo w innych tematach go nie spotkałem.

Pozdrawiam

Szaman :roll:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: czwartek, 19 stycznia 2006, 01:50 
Offline
MODERATOR

Rejestracja: sobota, 30 lipca 2005, 14:08
Posty: 3984
Lokalizacja: Rzeszów
A po co sie wysilasz? Kup router cisco i zlec jakiemus informatykowi skonfigurowanie go.
"Jak stać cię na scanie to i na bryloczek do kluczyków też. :D "


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: czwartek, 19 stycznia 2006, 01:57 
tasiorek pisze:
A po co sie wysilasz? Kup router cisco i zlec jakiemus informatykowi skonfigurowanie go.
"Jak stać cię na scanie to i na bryloczek do kluczyków też. :D "


Informatyk to ja a cisco to , nie obraź się, ale chyba Ty, tylko nie rozumiem tego cynizmu.

Poza tym kompa na serwer już mam, a cisco musiałbym kupić.
Komp jest 386 więc nie jeżdżę porszakiem po ogródku.

Problem jak problem - każde rozwiązanie jest dobre.

Z pozdrowieniami :P


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: czwartek, 19 stycznia 2006, 11:10 
Offline

Rejestracja: sobota, 24 lipca 2004, 15:51
Posty: 55
U mnie Szaman tak to wygladalo.
Mialem caly czas serwer na podobnym sprzecie jak Ty net chodzil ale troche kulal , myslalem ze tak ma byc wiec nie testowalem na szybszej maszynie. Cztery tygodnie temu wymienilem na p350 + 200mb RAM , na tym samym laczu necior chodzi 30% szybciej.

pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: piątek, 20 stycznia 2006, 00:29 
No cóż,
dzięki za poradę, spróbuję, chociaż... :roll:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: piątek, 20 stycznia 2006, 00:41 
Offline
Honorowy Admin

Rejestracja: piątek, 5 lipca 2002, 17:30
Posty: 7800
Lokalizacja: Słupsk
Cytuj:
od 7 lat posiadałem FreeSco na SDI wpięte w sieć 8 komputerów :

Hm... to chyba zaczynałeś od jakiejś wczesnej wersji prealfa :)
Trzeba pamiętać, że sdi jest łączem synchronicznym, a dsl asynchronicznym. Upload jest sporo mniejszy. Szczególnie przy intensywnym korzystaniu z p2p może się zapychać. Rozwiązaniem jest zastosowanie justice i poblokowanie agresywnym sciągaczom portów od 1000 do 5000. Zwykle to pomaga. ?Należy też zmniejszyć czasy maskarady (rc_masq).
Choć może jednak rozważyć przejście na nnd lub inną dystrybucję z iptables.

_________________
Obrazek Belfer.one.PL
Obrazek Audio Cafe


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: piątek, 20 stycznia 2006, 19:26 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: piątek, 30 kwietnia 2004, 12:45
Posty: 176
Lokalizacja: Lublin
miałem podobny problem jeden raz i przez chwilę , ale zauwazyłem to dzieki pakietowi justice , jeden z komputerów "złapał" jakiegoś wirusa , do dziisiaj nie wiem co to było , jak gościo właczał swój komputer to net zaczynał się strasznie wlec , w justice mam ilość połaczeń ustawiona na 150 , zazwyczaj każdy komp w sieci ma powiedzmy ich ok 10 - 12 do max 50 , a tu pojawiało się od razu 150 , poza tym ( sprzęt PII 300 196Mb ram ) normalnie czas wykonania cyklu justice wynosi 2 - 3 sekundy wtedy wzrastał do ponad 50 sekund , po przeinstalowaniu windowsa u gościa wszystko jest ok !!
PS
ponadto przy DSL zwracaj uwage aby nie zapchać uploadu , najlepiej w justice ustawić , na maks 70-80% możliwości łącza , w przypadku zapchania uploadu , wydłuzają sie drastycznie pingi i może to doprowadzać nawet do zwiechy modemu DSL
osobiście korzystam ze "skrypciku" wysyłającego co 5 min ping na google.pl i onet.pl - w przypadku braku odpowiedzi restartującego serwer (komp z freesco) , do tego wyrzeźbiłem sobie dodatkowy układzik powodujący przy restarcie serwera restart modemu DSL !!!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting: Compus-Net
RobertKonik.pl