Freesco, NND, CDN, EOS

http://www.freesco.pl
Dzisiaj jest czwartek, 18 kwietnia 2024, 10:34

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Ruter ale jak??
Post: czwartek, 16 lutego 2006, 17:20 
Witam serdecznie mam dostęp do internetu przez (TOYAnet - tv kablowa) sieć Lan 6 osobowa na switchu. Ogólnie ip jest przydzielane dynamicznie przez dhcp z puli od 10.0.202.xxx. Jedna osoba z tej 6 otrzymała ip publiczne po złożeniu odpowiedniego wniosku. Więc 5 osób dostaje ip prez dhcp a jedna ma stałe (217.xxx.xxx.xxx). Niestety ktoś namiętnie zasysa pliki i chce sprawdzić kto stawiając Freesco na skraju wanu i lanu. Tyle że nie wiem jak w takim przypadku skonfigurwac ruter.
Czy na ruterze zamienic mac id karty sieciowej tak aby dostał publiczny adres który ma jeden z kumpli a reszte ustawić na DHCP?? Czy na ruterze ustawić np 192.168.1.1 a reszte na dhcp?? Czy w jakiś inny sposób ?? Prosze o pomoc.


Na górę
  
 
Post: poniedziałek, 20 marca 2006, 21:38 
Offline

Rejestracja: poniedziałek, 20 marca 2006, 20:57
Posty: 8
Lokalizacja: Włocławek
Tak jak napisałeś - to rozumiem, że dostawca internetu podaje dla 6-ciu uzytkowników.
Switch na pewno dzieli połaczenie - to nie Hub.
Ale troche mało danych.
Postaw router dla pozostałej piątki za switch-em, ale będziesz musiał mieć dwa switch-e, aby to zrobić.
Stałe IP + Router i Router ze switch-em dla pozostałej piątki - ja to widzę tak właśnie.
Swoją drogą to macie dostęp dla 6-ciu kompów na jednym kablu - i dlatego switch do podziału.
A może poproście dostawcę o ograniczenie pasma dla waszej szóstki?

_________________
Zagubieni w strefie życia - łączcie się w pary.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting: Compus-Net
RobertKonik.pl