Freesco, NND, CDN, EOS

http://www.freesco.pl
Dzisiaj jest piątek, 19 kwietnia 2024, 02:03

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
Post: sobota, 29 kwietnia 2006, 08:59 
Witam serdecznie! Troche szukalem na forum, ale nie znalazlem satysfakcjonujacej mnie odpowiedzi.

Posiadam server na ktorym stoi freesco 0.2.7 pod SDI. Jest w nim jedna karta sieciowa ktora jest podlaczona do switcha, a do switcha inne komputery. Wszystko dziala OK.

Zakupilem sobie laptopa i chcialem sie podlaczyc bezposrednio do servera, gdyz on stoi w moim pokoju, a switch jest daleko i nie chce tyle kabla ciagnac. Czy jak wsadze druga karte sieciowa to czy bede mial neta w laptopie? Jak musze skonfigurowac ta druga karte? dodam iz jest to obojetne czy laptop bedzie sie widzial z pozostalymi komputerami czy tez nie.

Pierwsza karta co znajduje sie w serverze ma takie ustawienia:
IP - 192.168.1.1
maska - 255.255.255.0
i dns z tpsa

Jaki mam dac IP na drugiej karcie i prosze o szczegolowy opis gdyz jestem laikiem niestety :(

Pozdrawiam i dziekuje z góry za odpowiedzi! :)


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: sobota, 29 kwietnia 2006, 10:46 
Offline
Honorowy Admin

Rejestracja: piątek, 5 lipca 2002, 17:30
Posty: 7800
Lokalizacja: Słupsk
Zrób ustawienia dla drugiej karty np. na adresie 192.168.2.1. Karta musi być wykrywana przez system, a więc np. rtl 8139. Freesco uruchamia karty wg kolejności alfabetycznej nazw modułów, więc może się okazać, że fizycznie twoja pierwsza karta stanie się drugą. Konfigurację możesz przeprowadzić przez setup lub ręcznie edytować plik /mnt/router/etc/system.cfg.

_________________
Obrazek Belfer.one.PL
Obrazek Audio Cafe


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: wtorek, 2 maja 2006, 20:34 
Włożyłem drugą karte do servera i server nie chce sie wogole uruchomic, włącza sie komputer, ale nie ma sygnalu na grafika i wogolenic nie rusza, tylko wentylatory sie zalaczaja w serverze... z jedna karta dziala bez problemu. Slot PCI jest sprawny, karta sieciowa tez, server ma 32 mb pamieci. Co moze byc spowodowane ze server nie wstaje ? :( Czy za malo pamieci? Czy cos nie tak ? help!


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: wtorek, 2 maja 2006, 20:46 
Offline
Honorowy Admin

Rejestracja: piątek, 5 lipca 2002, 17:30
Posty: 7800
Lokalizacja: Słupsk
Wyłącznie sprawa sprzętowa.

_________________
Obrazek Belfer.one.PL
Obrazek Audio Cafe


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 31 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting: Compus-Net
RobertKonik.pl