Freesco, NND, CDN, EOS

http://www.freesco.pl
Dzisiaj jest czwartek, 28 marca 2024, 17:28

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
Post: niedziela, 13 sierpnia 2006, 01:14 
Offline

Rejestracja: poniedziałek, 19 września 2005, 16:49
Posty: 22
Lokalizacja: Toruń
2 dni temu postawilem wszystko od nowa i przeniosłem frresco z dyskietki komenda move2hdd na dysk ( za dysk pracuje u mnie karta compaktflash 64MB w czytniku siedzacym w gniezdzie IDE)Czy poza ta komenda nalezy jeszcze cos wykonac typu przeniesienie ramdisku na dysk?Bo widziałem gdzieś takie operacje i nie jestem pewien czy tak trzeba czy nie.chodzi o to zeby wszystko co instaluje znajdowalo sie na dysku a nie w pamieci ram.Czy squid bedzie dobrze pracowal na sprzecie p100/32ramu/karta w funkcji dysku o pojemnosci 64MB?No i jeszcze jeden klopot a mianowicie jak otwieram przegladarke czy to firefox czy IE to strona startowa nie chce sie otworzyc i wywala ze nie ma takiej strony poczym po odswiezeniu stronka wskakuje elegancko czy to wina DNSa?Szczególnie widać to na googlach bo na yahoo rzadziej


Ostatnio zmieniony niedziela, 13 sierpnia 2006, 12:25 przez Piter751, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: niedziela, 13 sierpnia 2006, 12:23 
Offline
Honorowy Admin

Rejestracja: piątek, 5 lipca 2002, 17:30
Posty: 7800
Lokalizacja: Słupsk
Squid na dysku 64 MB nie ma żadnego sensu. Aby był skuteczny, trzeba mu zapewnić miejsce na cache (przynajmniej 500 MB). Poza tym na CF zainstalowanie squida spowoduje, że ta karta długo nie pociągnie. Co do przeniesienia ramdisku - podstawa systemu zawsze znajduje się w ramdisku, dlatego w dyskowej wersji wszelkie pakiety instaluje się w /mnt/router/packages, a pliki startowe tworzą odpowiednie linki symboliczne. W przypadku instalacji na CF ma to swoją zaletę, logi bowiem są zapisywane w ramdisku i dzięki temu karta nie jest obciążana niepotrzebnymi zapisami.

_________________
Obrazek Belfer.one.PL
Obrazek Audio Cafe


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: niedziela, 13 sierpnia 2006, 12:32 
Offline

Rejestracja: poniedziałek, 19 września 2005, 16:49
Posty: 22
Lokalizacja: Toruń
ok dzieki za opowiedz a co z otwieraniem stronki dopiero po odswiezeniu?wstawic bind8?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: niedziela, 13 sierpnia 2006, 14:57 
Offline
Honorowy Admin

Rejestracja: piątek, 5 lipca 2002, 17:30
Posty: 7800
Lokalizacja: Słupsk
Kiedyś zdaje się był zgłaszany taki problem. Własny bind nie jest potrzebny na pewno. Należy sprawdzić, czy w setupie dobrze zostały wpisane dnsy. Poza tym istnieje jeszcze kwestia łącza, jeśli to neostrada - należy odpowiednio dobrać wartość MTU (chyba 1492) w przypadku SDI będzie to 1500 - podobnie jak przy połączeniach ethernetowych. Jeśli masz jakieś inne łącze, to musisz podać szczegóły.

_________________
Obrazek Belfer.one.PL
Obrazek Audio Cafe


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: niedziela, 13 sierpnia 2006, 16:29 
Offline

Rejestracja: poniedziałek, 19 września 2005, 16:49
Posty: 22
Lokalizacja: Toruń
Łącze jest z kablówki i co ciekawe na freesco easy nie bylo najmniejszego problemu dopiero po przeskoku na czyste 0.2.7 zaczelo tak sie robic, DNSy podalem mojego dostawcy i nawet zamienialem je kolejnoscia(primary,secondary) chyba ze na probe podam tepsiane,popróbuje dzisiaj i dam znac co & jak.


Problem rozwiazałem dopisujac tepsiany DNS w ustawienach TCP na swoim kompie( zupełnie nie zwrociłem uwagi ze tuz przed instalacja a po wylaczeniu serwera podlaczylem modem bezposrednio i zmienilem wszystko na autoa pozniej po starcie serwera wpisalem tylko adres serwera jako jedyny DNS)

Czyli wyglądałoby na to ze nie można zdac się całkowicie na freesco jako DNS cyz mam rację?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 19 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting: Compus-Net
RobertKonik.pl