Freesco, NND, CDN, EOS

http://www.freesco.pl
Dzisiaj jest czwartek, 28 marca 2024, 21:31

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
Post: piątek, 26 października 2007, 17:36 
Offline

Rejestracja: czwartek, 6 kwietnia 2006, 22:37
Posty: 8
Witam, używam Freesco od ponad 3 lat, wąska grupa użytkowników w Lanie więc nie potrzeba było za bardzo w nim grzebać, czasy się zmieniają a za tym wymagania, potrzebna mi łopatologiczna pomoc w przekierowaniu portu. Nakreślę o co mi dokładnie chodzi. Mam dostęp fizyczny i przez telnet do Routera. Chciałbym dokładnie zrozumieć cała zasadę przekierowywania portów. Założę 1. Powiedzmy przykładowo to mój IP przydzielony przez TP SA "155.155.155.155"; 2. zakres adresów przydzielonych w lanie "10.1.1.1 do 10.1.1.255". I tak chciałbym żeby port 7070 przekierowany był na adres 10.1.1.4. Z tego co wyczytałem to wpisuje t..........:7070 i u..........:7070, nie rozumiem który IP ma być użyty, oraz dokładnie jak to zrobić przez telnet, wchodzę przez setup i nie wiem gdzie to dopisać. Dodam że router bez HDD POZDR

-----------------------------------------------------------------------------------------
Pewnie każdy sobie pomyslał "eh po podstawy linuxa gonic do ksiegarni", no i miał racje, doszedłem jak edytowac forward.cfg przez telnet, wiem w jaki sposób zapisać bo tam jest podany przykład jednak jak już coś napiszę to jak wtedy wyjść żeby wpis został dodany, nie wiem jakim skrótem klawiszowym lub jaką komendą .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: poniedziałek, 29 października 2007, 09:52 
Offline

Rejestracja: czwartek, 6 kwietnia 2006, 22:37
Posty: 8
wow spokojnie nie rzucajcie sie tak z pomocą!!!!! nie nadążam dziękować ;], pomoc otrzymałem z innego forum nie będę reklamował jednak podzielę się wiedzą dla innych nieświadomych takich jak ja. Otóż po zalogowaniu sie na root przez telnet do serwera freesco, wpisałem edit (ścieżka do pliku), interesowało mnie jedynie przekierowanie udp, więc dopisałem linijkę zgodnie z podanym przykładem który mi sie wyświetlił w czasie edycji, tudzież inne rozwiązania można znaleźć na tutejszym forum wpisując w "szukaj" przekierowanie, następnie zachować zmiany przez naciśnięcie klawisz F10, komenda reboot i po zabiegu. Wszystkim kibicującym bardzo dziękuję


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: poniedziałek, 29 października 2007, 14:10 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: sobota, 14 maja 2005, 15:07
Posty: 3177
Lokalizacja: Busko-Zdrój
wiekszosc uzywa pewnie nnd stad mniejsze zainteresowanie temate.

_________________
Pomógł? wypij jego zdrowie.
http://nnd-linux.pl/faq.php
http://wiki.nnd.freesco.pl/index.php/FAQ


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting: Compus-Net
RobertKonik.pl