Freesco, NND, CDN, EOS

http://www.freesco.pl
Dzisiaj jest sobota, 27 kwietnia 2024, 16:01

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
Post: sobota, 10 sierpnia 2002, 18:04 
Mam freesco skonfigurowane jako ethernet router. 2 karty sieciowe przyporzadkowane 1 karta (eth0) do sieci nr 1 , 2 karta (eth1) do sieci 2. Padla karta sieciowa eth0. Wymienilem na inna ( niestety pod reka mialem tylko 10 Mb), bios plyty ponownie wykryl ja jako pierwsza (czyli eth0) niezaleznie w ktorym slocie PCI ja umieszczalem. Ze wzgledow formalnych karta sieci 1 musi miec okreslony MAC (wymagania providera internetu). Daje sie to ustawic np. przez dopisanie w pliku rc_net (na poczatku pliku);
ifconfig eth0
ifconfig eth0 hw ether xx:xx:xx:xx:xx:xx

# xx:xx:..... zadany MAC, eth1 zmienia MAC dla 2 karty itd..
(jak fajnie , ze ktos to juz kiedys robil i napisal w forum)

I teraz moj problem. Pomyslalem, ze pozostala karta 100Mb bedzie obslugiwac zewnetrzna siec (internet). W SETUP opcje 721 i 731 teoretycznie pozwalaja na przyporzadkownie karty (ethX) do sieci, co tez zrobilem siec 1 - karta eth1, siec 2 - karta eth0. Niestety router nie pracowal poprawnie (w tym przypadku zadany MAC ustawialem dla eth1). Powrocilem do ustawienia siec 1 - karta eth0, siec 2 - karta eth1, zmienilem MAC na potrzebny mi dla eth0 i Freesco pracuje poprawnie.
W koncu pytanie; dlaczego przypisanie eth1 do sieci 1 powoduje blad routingu? (czy jest to wina freesco samego w sobie czy metoda podmiany MAC karty to powoduje - chociaz dla eth0 jest wszystko w porzadku)


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: niedziela, 11 sierpnia 2002, 21:43 
Offline
PGF

Rejestracja: niedziela, 14 lipca 2002, 14:33
Posty: 3234
Lokalizacja: Radziejów
standartowo freesco traktuje eth0 jako dostawce inetu. Jak to zmieniles pojawily sie bledy routingu. :cry:
Może wystarczy je zamienic miejscami :?: (Te karty :) )


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: niedziela, 11 sierpnia 2002, 23:24 
Dzieki za wyjasnienie.
Co do kart to juz pisalem ze zmiana miejscami w slotach PCI nic nie zmienia (karty otrzymuja te same przerwania w roznych slotach a zarazem kolejnosc kart sie nie zmienia). Dzialo sie tak tez poprzednio ( przed uszkodzeniem jednej z kart), obie karty byly na rtl8139. W sumie to nie jest krytyczny problem, zreszta i tak te 10Mb bede zmienial na nowa 100Mb.
Przy okazji chcialbym zapytac czy w opcji ethernet router freesco bedzie obslugiwal polaczenie dial-up modemem ( chyba cos takiego doloze bo provider czesto nawala) czy trzeba go przestawic na opcje dial-up. Chodzi mi o efekt ; normalnie jesli mam dostepny router prowidera z sieci to moj dostep obslugiwany jest karte sieciowa eth0, jesli go nie ma dostep realizowany jest przez modem ( jeszcze tego nie robilem ale cos mi sie zdaje ze nie bedzie sie tego dalo ustawic w automacie, tylko trzeba bedzie recznie to przestawiac)


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 53 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting: Compus-Net
RobertKonik.pl