Freesco, NND, CDN, EOS

http://www.freesco.pl
Dzisiaj jest wtorek, 14 maja 2024, 21:11

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
Post: wtorek, 13 sierpnia 2002, 23:07 
Postawiłem FreeSCO na serwerze, wszystko poszło gładko. Problem pojawił się dopiero kiedy okazało się że nie wszystkie strony internetowe się wczytują. Dokładnie ! Np. poczta na wirtualnej polsce lub onet, inne natomiast wchodzą bezproblemowo. Wiem, ktoś powie że to nie prawda bo to musi chodzić, podając wyjaśnienie np.: że serwer wp zapchany. Ale to nie prawda, mam drugie sdi postawione na windowsie milenium i chodzi bezproblemowo ta sama stronka. W czym problem ? Ten sam komp wczytuję stronkę z którą miał problem jeżeli zmienie mu ustawienia sieciowe i przekieruję go na serwer z windowsem milenium.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: wtorek, 13 sierpnia 2002, 23:50 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: poniedziałek, 15 lipca 2002, 21:44
Posty: 565
Lokalizacja: Poznań
Może problem z dns? Może sie gryzie ten z ustawionym na freesco a tym w windows. Mi jeden koleś cały czas narzeka że net kuleje i strony sie nie otwierają a walnoł se XP i h... wie co tam powpisywał! (a mi na 98 wyciska 11,5 kB/s) :lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: środa, 14 sierpnia 2002, 09:11 
Offline
MODERATOR

Rejestracja: czwartek, 11 lipca 2002, 10:46
Posty: 1551
Lokalizacja: Szczecin
To stary jak SDI problem MRU/MTU - poczytaj na starym forum!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: środa, 14 sierpnia 2002, 13:30 
Zgadza się to wina ustawień MRU/MTU. U mnie standardowo było to ustawione na coś około 550. Po zmianie wartości na " - " stronka poczta.wp.pl wczytała się bezproblemowo.
Testowałem także ustawienia na 1500, ale system wyrzucał mi mnóstwo błędów w postaci: kernel: MASQ: failed TCP/UDP checksum from xxx.xx.xxx.xx (tu ukłony w kierunku psychy niektórych starych wyjadaczy Freesco :) )
Nie wiesz gdzie takie informacje się pojawiają wciśnij ALT+F3.

Panie mgr LAMER i inni magistrzy wiedzy tajemnej skoro ten problem jest tak stary jak samo SDI a po przeczytaniu postów zauważyłem, że dotyczy wielu osób nowokonfigurujących ten system to dlaczego magistrzy od freesco nie uwzględniają tego faktu przy pierwszej konfiguracji ? Zachwala się cechy freesco: jakie to proste, jakie tanie, jakie szybkie w skonfigurowaniu, tylko potem okazuje się że jeszcze jest 1575 innych elementów o których się nie wspomina. Reasumując: jeżeli chcecie aby freesco było naprawde dostępne dla każdego nauczcie się przekazywac swoją wiedzę ! (nie oczekuję odpowiedzi)


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting: Compus-Net
RobertKonik.pl