Freesco, NND, CDN, EOS

http://www.freesco.pl
Dzisiaj jest środa, 1 maja 2024, 02:10

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
Post: piątek, 16 sierpnia 2002, 10:08 
Mam bliżej niezidentyfikowany problem z eXtremailem. Nie chodzi akurat o freesco tylko Mandrake 8.2. Stoi to nawet na nienajgorszej maszynie (proc Cel466). Problem leży w tym, że w niedługim czasie po starcie eXtremal zaczyna chlać za dużo procesora (w top widzę że około 80-90%).
Zaczął tak dokładnie od 6 sierpnia, wcześniej było ok.
Za cholerę nie wiem co jest grane. Jak robiłem testy niedługo po postawieniu serwera, to żeby zechlał 50% mocy trzeba było co najmniej kilka maili paromegowych i to po sieci lokalnej przesyłać.
Zwykle jak się wysyłało 1 to brał 10% może, a przy wysyłaniu/odbieraniu z Internetu nawet kilku naraz rzadko do 10 dojeżdżał.

Teraz za każdym razem po uruchomieniu prędzej czy później wskakuje na 80-90%. Sprawdzałem, nawet jak nic nie jest wysyłane.
Dopóki jakaś poczta przez serwer nie przejdzie (po odpaleniu eXtremaila) wszystko jest w porządku, chlać procesorka zaczyna jak trochę maili przetrawi (najprawdopodobniej).

Co to może być? Sorki że temat nie za bardzo z freesco związany, ale na liście dyskusyjnej eXtremaila olali mnie, może tu ktoś coś poradzi.


Na górę
  
 
Post: wtorek, 20 sierpnia 2002, 10:28 
Przyczyną był fetchmail którego sam postawiłem na tym samym kompie. Co chwilę otwierał nowe połączenie pop3, po czym wyskakiwał błąd, a po otwarciu więcej niż jednego waliły przez logi fetchmaila błędy typu "mailbox locked".
Problem leżał w tym że raz na skrzynce uzbierało się dużo wiadomości, których nie mógł odebrać pomiędzy jednym cyklem a drugim (5 minut). Po wystąpieniu tego problemu poszło już lawinowo, ponieważ w skrzynce wiadomości rosły. W końcu było ich tyle że odebranie było po prostu nierealne.
Fetchmail przy próbach odbierania co 5 minut tworzył nowe połączenie pop3, a że występował błąd połączenie od strony eXtremaila było aktywne do czasu wygaśnięcia 'POP3 Timeout'. W ten sposób co 15 minut jeden wątek programu znikał a pojawiały się 3 nowe - to był powód chlania procesora.


Na górę
  
 
Post: czwartek, 22 sierpnia 2002, 10:44 
A ja mam inny problem z tym programem. Po uruchomieniu wszystko działa OK ale po kilku godzinach eXtremail nie odpowiada (nie można śćiągnąc poczty). Niby wszystko Ok, bo ma swoj numer procesu, stmpd status twierdzi ze dziala, a jednak nie dziala. Musze wtedy srobic stop i jeszcze raz start. Znowu dziala przez kilka godzin i powtorka. Nie jest to zwiazane z emailami ktore przychodza, bo to jest dopiero test i nikt nie zna adresu. tylko ja od czasu do czasu cos sobie wysle malego zeby spradzic.

Co to może być?


Na górę
  
 
Post: czwartek, 22 sierpnia 2002, 14:08 
Wiem dobrze dlaczego tak się dzieje. U mnie też tak było. On nie moż pracować 'bez obciążenia'. Dodaj sobie jakieś konto i pozapisuj na różne mailinglisty. Zobaczysz, od razu pomoże (przynajmniej u mnie pomogło). Na moim sprzęcie eXtremail zasypiał jakoś kiedy długo stał nic nie przesyłając. Na początku zrobiłem takie konto, a później jak się wszystko rozruszało to je po prostu usunąłem (już nie jest potrzebne). Wystarcza kilka maili na godzinę żeby tak się nie działo.


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting: Compus-Net
RobertKonik.pl