Freesco, NND, CDN, EOS

http://www.freesco.pl
Dzisiaj jest wtorek, 21 maja 2024, 21:15

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
Post: niedziela, 18 sierpnia 2002, 15:11 
Wiitam,
Pisze pierwszy raz bo od niedawna mam SDI oraz freesco.
Mam siec 7 komputerow o adresach 192.168.0.2-7
komp z freesco ma 2 karty sieciowe 1 o adresie 192.168.0.1
oraz 192.168.1.1 maski sa te same 255.255.255.0

moj problem jest nastepujacy z kompa 192.168.1.2 pinguje wszystkie kompy z sieci 192.168.0.x kompy z tej sieci rowniez sa w stanie mnie zpingowac problem jest przy probie wywolania polaczenia w otoczeniu sieciowym. zaden z komputerow nie widzi kompa 192.168.1.2 :(
Ktos podrzucil mi pomysl zebym na serwerze karcie zminil adres z 192.168.1.1 na 0.2 , efekt karta sieciowa o koncowce 0.1 przestala dzialac :( . Ktos ma jakis pomysl zeby to wszytko polaczyc tak zeby widzialy sei kompy w otoczeniu sieciowym z tych 2 roznych podsieci ?
Freesco jest na fdd


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: niedziela, 18 sierpnia 2002, 18:52 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: poniedziałek, 15 lipca 2002, 21:44
Posty: 565
Lokalizacja: Poznań
Można sobie zrobić skót do danego kompa :lol: , bo jeżeli są to 2 różne sieci to w otoczeniu sieciowym koputery na wzajem siebie nie widzą.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: niedziela, 18 sierpnia 2002, 22:27 
Bez samby chyba nie pojdzie zeby kompy sie widzialy z roznych sieci...
ale jak juz beda sie widziec to i tak nic nie przeslesz bo protokol SMB nie jest routowalny czy cus takiego....

Zmagalem sie z tym g*wnem tydzien i postawilem bridge na serwerze, kompy maja IP z jednej puli 192.168.1.1/24 i wsjo smiga jak trzeba...

zycie jest piekne... 8)


Na górę
  
 
Post: czwartek, 22 sierpnia 2002, 17:30 
Witam,
Mam freesco z 3 kartami sieciowymi i internet. na początku też mnie bolała głowa jak zrobić aby wszystki kompy z wszystkich podsieci sie widziały w otoczeniu.
SĄ dwa rozwiązania problemu
- pierwszy to sprawić sobie dwa serwerki na freesco ten łączożcy podsieci byłby skonfigurowany jako bridge a drugi jako serwer do inetu tylko wtedy bedą wszystkie kompy w otoczeniu (odradzam te rozwiązanie) :D

- drugim rozsądnym rozwiązaniem jest korzystanie z ftpa do tej drugiej podsieci , najlepsze programy do tego celu to windows commander(jako klient ftp) i serwer-U(jako serwer FTP) . oczywiście wtedy jest tylko jeden serwer freesco jako dostęp do netu.
I TO BY BYŁO NA TYLE


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting: Compus-Net
RobertKonik.pl