Freesco, NND, CDN, EOS

http://www.freesco.pl
Dzisiaj jest niedziela, 16 czerwca 2024, 05:49

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
Post: czwartek, 22 lipca 2004, 23:10 
no to pokolei. jestem uzytkownikiem sieci domowej. i mam maly problem wogole nie moge zakladac gier itp. bo nikt nie moze wejsc. slyszalem ze poprzez odblokowanie portow na konkretny adres ( mi chodzi o moj 192.168.1.4) bede mog sie wtedy laczyc chodzi mi glownie o porty 6112-6119. pytanie czy to cos da? probowalem to wgrac, ale chyba cos pochzanilem. nic sie nie dzieje. wlasnielem do port farwording i wpisalem dla udp i tcp ale niechialo sie chyba zapisac na ta "dyskietke" wyskoczyl jakis error. Moze jest lepszy sposob na zrobienie, tak abym mogl cr8 gry :-) ... pls need kogos kto sie na tym zna pls msg. aha i nie piszcie "idz do admina" adminem jest szwagier i powiedzial ze jak dowiem sie jak to mi zrobi. :-) juz nie wiem co mam robic help !?


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: czwartek, 22 lipca 2004, 23:33 
Offline
MODERATOR

Rejestracja: poniedziałek, 8 marca 2004, 23:29
Posty: 1177
Lokalizacja: miasto Świętej Wieży
To fajnego macie admina ;)
Po kolei:
1. Na czym stoi serwer?
2. Gdzie to wpisywałes?
3. Napisz co tam wpisałeś.

_________________
Pozdrawiam

Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: piątek, 23 lipca 2004, 09:45 
No wiec tak. server hmm jak na czym stoi? .... moge powiedziec tyle ze komp nie jest najciekawszy :-) nie ma dysku jedzie z dyskietki startowej. a stoi na freesco 2.0.38 w wiec tak biore ( u siebie) start/uruchom/telnet wpisuje open 192.168.1.1 >> daje login i juz jestem :-) pownij setup >> enter wpisuje (a) > advanced settings >> i powzniej bodajze pozycjia 47 > port forwarding daje pwoniej yes itp i dodaje wpisy zgodnie z instrukcjia #_t,6112,192.168.1.4/6112 i #_u,6112,192.168.1.4/6112 tylko ze jeszcze jeden problem zapisalem przez przypadek jeszcze z bledem, ale to chyba nie przeszkadza? ... zaraz wkleje screena. aha i w tym momenice mam problem. daje esc+x zapisuje i jst oki wracam do mani glownego i daje save curent cofing and exit. i tu jest ciekawa sprawa. bo jak zrobie wszystko normalnie to oki pisze ze sie zapisalo i prosze restart servera. no dobra ale to nic nie dalo. a najciekawsze jest to ze kiedy Odblokuje dyskietke przed zapisaem. wyskakuje jakis error. moglbys sie odezwac na gg? wogole ktos by mogl mi pomuc. a moze wogole all robie zle i jakos inaczej trzeba to zrobic help ....


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: piątek, 23 lipca 2004, 10:30 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: niedziela, 16 marca 2003, 16:32
Posty: 373
Lokalizacja: Katowice
LukIII pisze:
i dodaje wpisy zgodnie z instrukcjia #_t,6112,192.168.1.4/6112 i #_u,6112,192.168.1.4/6112
Jesli tak wpisales jak napisales to nie ma prawa dzialac przekierowanie :) Wpisy umieszczone zaraz pod komentarzami powinny wygladac tak:
: [/] [] ()
t,6112,192.168.1.4/6112
u,6112,192.168.1.4/6112
Dyskietka z ktorej pracuje FreeSCO powinna byc stale odbezpieczona... Jesli cos z nia jest nie tak to moze jest po prostu zwalona i przydaloby sie wowczas na innej dyskietce nagrac obraz i postawic FreeSCO na nowo...
PS.
LukIII pisze:
a stoi na freesco 2.0.38
Tak dla scislosci... 2.0.38 to jest numer jadra na ktorym oparte jest FreeSCO... Na tym jadrze oparte jest FreeSCO 0.2.7 <- i to jest jego numer ;)
PS2. Piszesz rowniez o zakresie portow ktore chcialbys przekierowac... Z tym tez nie ma problemu, wystarczy lektura tego. Do rc_user w sekcji startowej wystarczy dopisac
: [/] [] ()
ipautofw -A -r tcp 6112 6119 -h 192.168.1.4
ipautofw -A -r udp 6112 6119 -h 192.168.1.4
Mozna tez wpisac to bezposrednio w konsoli i zobaczyc rezultaty - czy wysypie jakies bledy czy bedzie dzialac bez problemow...
PS3. Na ta stronke czasami tez wypadaloby zajrzec i poszukac interesujacych nas informacji...

_________________
Pozdrawiam :wink:
Przemek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: sobota, 24 lipca 2004, 13:55 
wielkie dzienki juz dziala ... :-) mam jeszcze jedna prosbe. pwoiesz mi krok po kroku jak wprowadzic przedzial potrow, bo pisac pojedynczo od 2300-2390 omg 3 h wpisywania :-) a niechial bym cos zapsuc. pytnie to sie wpisuje w tej samym miejscu? czyli w port forwarding? ... wiem ze to glowpie i powiesz idz poczytaj ale ja naprawde jestem cieny w te klocki :-) zreszta jeszcze porobuje


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: sobota, 24 lipca 2004, 15:34 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: niedziela, 16 marca 2003, 16:32
Posty: 373
Lokalizacja: Katowice
LukIII pisze:
mam jeszcze jedna prosbe. pwoiesz mi krok po kroku jak wprowadzic przedzial potrow, bo pisac pojedynczo od 2300-2390 omg 3 h wpisywania :-) a niechial bym cos zapsuc.
Rzeczywiscie nie czytasz dokladnie postow :twisted: Przeczytaj jeszcze raz powyzszy post... Tam wyraznie jest napisane...
Cytuj:
Piszesz rowniez o zakresie portow ktore chcialbys przekierowac... Z tym tez nie ma problemu, wystarczy lektura tego. Do rc_user w sekcji startowej wystarczy dopisac
: [/] [] ()
   
ipautofw -A -r tcp 6112 6119 -h 192.168.1.4
ipautofw -A -r udp 6112 6119 -h 192.168.1.4

Mozna tez wpisac to bezposrednio w konsoli
Obawiajac sie nastepnych pytan... rc_user to plik w katalogu /mnt/router/rc... Poniewaz na dyskietce nie masz mc to edytowac go naprosciej mozna tak: po zalogowaniu na FreeSCO wpisac w konsoli
: [/] [] ()
edt /mnt/router/rc/rc_user
Sekcja startowa... Poszukaj linijki w ktorej jest napisane "Starting rc_user... ", pod nia jest kilka komentarzy in inglisz zaczynajacych sie od #. Dopisac to nalezy wlasnie pod tymi komentarzami ale juz bez # !!... Zapisanie zmian (alt+s), i wyjscie (alt+x)... Na koniec w konsoli wpisac
: [/] [] ()
rc_user restart
Aha .. no i w powyzszym przykladzie przekierowany jest zakres 6112-6119 dla IP 192.168.1.4... Wiec dobierz sobie wlasny zakres i wpisz prawidlowe porty i IPka w miejsce podanych w przykladzie :)

_________________
Pozdrawiam :wink:
Przemek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: sobota, 31 lipca 2004, 23:08 
Oki juz wszystki mi super dziala :-) wielkie dzienki :-) >> :P


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: niedziela, 8 sierpnia 2004, 17:21 
Jestem mało obeznany w tej materii więc proszę o pomoc. Wstyd się przyznać ale ... nie umię poruszać się po rc_user :oops: Tzn. w góre i w dół. Gdu naciskam jakikolwiek kursor pojawiają się tylko litery(w dół B w góre A) chciałbym zejść na dół by zapisać

ipautofw -A -r tcp 6112 6119 -h 192.168.1.4
ipautofw -A -r udp 6112 6119 -h 192.168.1.4

bo mam podobny problem. Proszę o wyrozumiałość.
Ps. Pracuję na serwerze przez telnet ze swojego kompa.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: niedziela, 8 sierpnia 2004, 17:29 
Wielkie SORRY :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: Już się uporałem. Ustawiłem w Preferencjach terminala w telnecie "strzałki VT100" Jeszcze raz SORRY i dzięki za topic


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: niedziela, 8 sierpnia 2004, 20:16 
Ja to mam pecha :cry: Gdy próbuję zapisać zmiany w rc_user (alt+s) nic się nie dzieje słychać tylko ten windowsowski dzwonek (ten, który dzwoni gdy czegoś nie można zrobić) pomocy


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: niedziela, 8 sierpnia 2004, 23:00 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: niedziela, 16 marca 2003, 16:32
Posty: 373
Lokalizacja: Katowice
Windowsowski klient telnet'u jest do kitu... Zeby nie powiedziec dobitniej :P m.in. wlasnie nie obsluguje klawiszy funkcyjnych i skrotow klawiaturowych... Sciagnij sobie PuTTY, ustaw klawiature "Linux" i wszystko bedzie dzialac...

_________________
Pozdrawiam :wink:
Przemek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting: Compus-Net
RobertKonik.pl