Freesco, NND, CDN, EOS

http://www.freesco.pl
Dzisiaj jest sobota, 27 kwietnia 2024, 11:27

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
Post: niedziela, 15 sierpnia 2004, 13:39 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: niedziela, 25 lipca 2004, 15:22
Posty: 185
Lokalizacja: BAGILLT
Witam wszystkich!
pisze poniewaz mam dziwny problem i nie wiem czego to moze byc wina... tak wiec wszystko pokoleji opisze co i jak mam skonfigurowane i moze ktos bedzie wiedzial jak mi pomoc....

mam zainstalowany system freesco 0.2.7 razem z tshaper_bogdan i rshaper.bogdan oraz justice 3.5.6 Beta8 i mrtg4just beta1.... i bałwan jestem aby system przydzielal statyczne adresy IP - i do tego mam zainstalowany modol ARP.

konfiguracja systemu: w systemie pod eth1 mam przypisana druga karte sieciowa (w ktorej pod opcja IP range jest na "-" przydzielanie dynamiczne jest wylaczone), opcje "Enable DHCP Serwer?" mam ustawiona na "Y".... i w pliku dhcp.conf moj wpis wyglada tak:


Cytuj:
host gosc1 {
fixed-address 192.168.1.10;
hardware ethernet 00:50:fc:cd:aa:21;
}

host gosc2 {
fixed-address 192.168.1.11;
hardware ethernet 00:0d:88:9d:36:d0;
}

host gosc3 {
fixed-address 192.168.1.12;
hardware ethernet 00:0d:88:9d:37:09;
}

host gosc4 {
fixed-address 192.168.1.13;
hardware ethernet 00:0d:88:a4:e7:57;
}

a wpis w arp.conf wyglada tak:

Cytuj:
# gosc1
192.168.1.10 00:50:fc:cd:aa:21
# gosc2
192.168.1.11 00:0d:88:9d:36:d0
# gosc3
192.168.1.12 00:0d:88:9d:37:09
# gosc4
192.168.1.13 00:0d:88:a4:e7:57


Wpisy te sa na pewno poprawne (tak mi sie wydaje - nie ma chyba nigdzie bledu)....

i problem jest taki ze adressy nie sa przypisywane na wszystkie kompy (ci ktorzy maja windowsa 98 to im dziala a ci ktorzy maja windowsa XP juz nie dziala przypisany adress statyczny).... czy ktos moze wie lub mial doczynienia z takim przypadkiem i wie jak temu zaradzic i mi pomoze.....

mam jeszcze pytanie takie kontrolne a mianowicie jak skonfigurowac opcje "Enable DHCP Serwer" poniewaz nie jestem pewny czy na pewno ma byc na Y?????

moze jeszcze jakas opcje musze dodatkowo skonfigurowac???? no sam juz nie wiem.....

Prosze o pomoc


Ostatnio zmieniony poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 00:20 przez Szpakos, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: niedziela, 15 sierpnia 2004, 19:31 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: poniedziałek, 15 lipca 2002, 21:44
Posty: 565
Lokalizacja: Poznań
Serwer DHCP musi być włączony z opcją "s" bo tak to bedzie działał rónież w sieci zewnętrznej (operator INET'u nie będzie zadowolony). Musisz wpisać jakiśzakres dla adresó dynamicznych (nawet 1 IP) oczywiście nie zawierający IP statycznych. W przeciwnym przypadku nie włączy sie serwer DHCP dla danej karty sieciowej. Istnieje możliwość aby nie było IP dynamicznych - tylko trzeba pomieszać w rc_dhcp. Ale jak masz ARP i odpowiednio ustawiony firewall to nawet jak ktoś dostanie IP 192.168.1.150 to i tak nie będzie miałdostępu do netu.

_________________
Pozdrowienia
Bolo


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 18:28 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: niedziela, 25 lipca 2004, 15:22
Posty: 185
Lokalizacja: BAGILLT
SUKCES!!! - juz dziala dobrze... Dziekuje :):):)

widze ze sie znasz na tym wiec mam jeszcze kilka pytanek.... podczas wyłączania serwa (rebotowania ) wyskakuje wyskakuje taki blad:

"Stoping Squid... cat: Can't open /mnt/router/packages/squid/logs/squid.pid" - nie wiem o co chodzi moze wiesz co jest z tym gane????


.... jak juz wczesniej napisalem koszystam z programu do dzielenia transferu ktory nazywa sie justice 3.5.6 beta8 i mam dylemat przy ustawieniach 2 opcji..... pierwszą jest maxtran oraz uplmaxtran (korzystam z łącza DSL 512kbps (i podlączonych jest 12 osób) - i nie wiem jakie podac wartosci - czy mogłbys mi podac co dokladnie mam wpisac????)


.... następna bardzo wazna dla mnie zecza jest ze nie wiem jak usunąc niepotrzebna linijke w jakims pliku we freesco (korzystam z mc - i nie wiem jak to zrobic - sluszalem ze trzeba cos dodatkowo skonfigurowac w puttym ale nie wiem co......... czy wiesz jak to zrobic?????)

zrobilem sobie tablice ogloszen.... i dzialalo cos gdzies jakos i nie wiem jak sie stalo ze nie dziala i pokazuje sie tylko takie cos w przeglądarce...... co jest teraz nie tak?????

#!/bin/sh
echo Content-type: text/plain
echo
ipfwadm -I -i accept -P tcp -S $QUERY_STRING -D 0/0 80 -r 90
echo Przekierowanie dla $QUERY_STRING wykonane !


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting: Compus-Net
RobertKonik.pl