Freesco, NND, CDN, EOS

http://www.freesco.pl
Dzisiaj jest sobota, 27 kwietnia 2024, 09:40

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
Post: środa, 1 września 2004, 15:20 
Mam postawiony servek na freesco juz od jakiegos roku.. Kilka razy go przeinstalowywalem.. i wszystko chodzilo git.

Ostatnio zaczal chodzic strasznie wolno!! nie moge sie zalogowac, ani odpalic zadnego programu.. Lampka pracy dysku swieci sie caly czas.. Jak chce cokolwiek zrobic wyskakuje komunikat "MEMORY FALLOUT"...

Sprawdzilem pamiec i dysk testerami - wszystko jest OKI!! Co sie wiec stalo ??

Po restarcie serwek dziala przez 10 minut a potem zaczyna zwalniac, az do kompletnego "memmory fallout"...


Na górę
  
 
 Tytuł: "memory"
Post: czwartek, 9 września 2004, 00:28 
Offline

Rejestracja: niedziela, 23 maja 2004, 16:59
Posty: 6
Lokalizacja: Konin
Witam
kiedys na grupie zadalem pytanie na temat sprzerztu i nikt (nie wiedzial nie chcial, nie mogł, nie wiedział " nipotrzebne nie czytac" odpowiedzieć) i teraz wiem freesco nie potrzebuje wydajnego procesora ( podstawowe ) czyli dhcp + arp + mrtg + justice + firewal. Potrzebuje ramu i 16MB jest minimum, dodaj chociaż kostke 8MB i zauwazysz odciązenie dysku. Zauwazylem ze 24-32MB jest rozsadnym minimum. przy 64MB jest ok czyli dysk odzywa sie naprawde raz kiedys. oczywiscie tak bywa przy 0.3.x przy 0.2.7 jest ok nawet z 16MB ( widocznie samo jądro potrzebuje więcej)

_________________
Prostota tworzy geniusz.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Witam!
Post: czwartek, 9 września 2004, 01:11 
Serwer, ktory mialem zainstalowany mial nastepujaca konfiguracje:
Dysk 1GB (zapelnione jakies 400MB),
Ram 64MB
Procek ok. 300Mhz (Pentium)

od NOWEJ CZYTEJ instalacji serwer pochodzil dokladnie 7 dni, po czym problem pojawil sie ponownie.

Zainstalowane byly apache, mysql, samba, i reszte pakietow potrzebnych do poprawnego dzialania tej 3jki.

Niestety moja cierpliwosc sie skonczyla! i ... zmienilem serwer.

Teraz mam:
Dysk 2BG SCSI
RAM: 256MB
Procek P 266
i jak narazie wszystko dziala..

Zastanawiam sie, czy na ten stan rzeczy nie ma wplywu srodowisko dos i ustawienie parametru FILES w config.sys.
Jezeli ktos wie, czy to ma wplyw, czy nie - prosze o odpowiedz.

Mam jeszcze jedno pytanie.
Jak sprawdzic uzycie danych zasobow??
Patrze na dane, ktore wyswietla mi programik "free", ale te dane sa malo czytelne, nie ma historii itd.

Moze jest jakis pakiet PHP, ktory ladnie, graficznie przedstawia jak zachowuje sie sprzet i czego mu brakuje....
ps. uzywam freesco 032


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting: Compus-Net
RobertKonik.pl