Freesco, NND, CDN, EOS

http://www.freesco.pl
Dzisiaj jest czwartek, 28 marca 2024, 14:44

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
Post: czwartek, 18 lipca 2002, 18:34 
Witam!

Ostatnio moj kolega zamowil sobie SDI w TPSA. Zrobil dosc duza siec (na 10 komputerow) i poprosil mnie zebym mu zainstalowal FREESCO. Sam mam siec na SDI i FreeSCO i dziala bez problemu wiec pomyslalem ze pojdzie latwo. Zrobilem wszystko wedlug instrukcji, zaistalowalem na HDD, zrobilem reboot. Patrze na "czarne pudelko" SDI - swieca sie trzy lampki od lewej (power, polaczenie i max. szybkosc). No to OK. Jeszcze wlaczylem DHCP, reboot, dalej wszystko OK.

No to poszlismy do jakiegos komputera podlaczonego do tej sieci (nie-routera ;) ). Skonfigurowalem siec, DHCP przyporzadkowalo IP 10.1.1.2 prawidlowo, ping 10.1.1.1 (taki jest IP routera) dziala. No to wlaczamy Internet Explorer a tu qpa. Nie ma internetu.

Telnet 10.1.1.1 - dziala, normalnie login, haslo i jestem na routerze.

Sprobowalem czegos innego. Wlaczam http://10.1.1.1:82/, loguje sie i patrze na Dialout Status. A tam: "DialUp link [sdi] is DOWN" (czy jakos tak, nie pamietam dokladnie). Patrze na "black box" - swiatelka sie swieca. Ale po jakiejs minucie zgasly i po kolejnych 15sek zapalily sie od nowa. I tak mniej-wiecej co 5 minut. Nie musze mowic ze sieci nie ma.

Sprobowalem spojrzec na Recent Log. I tam ujrzalem ciekawa rzecz. Nie moge wkleic loga bo to bylo u kumpla ale sprobuje sobie przypomniec najwazniejsze rzeczy:

.... (costam ;) )
command FORCE has been sent
...
pppd <--> cua0 costam costam
(i teraz uwaga:)
PLC: Timeout configuring costam (czy jakos tak, w kazdym razie timeout na pewno)
Connection terminated.

Pozniej system czekal chwile, pisal cos ze za 5sek sprobuje jeszcze raz i proces sie powtarzal (w tym wlasnie momencie migaly lampki na terminalu).

Probowalem ponownej instalacji (od zera z dyskietki) i ten sam blad.
Sam juz nie wiem co robic! Pomozcie!

Pozdrawiam,
DzinX
mailto:monline@poczta.onet.pl
ICQ#: 30384897


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: czwartek, 18 lipca 2002, 21:25 
Mi to wygląda raczej na brak połączenia hisa z komputerem.
Ping www.onet.pl zapwne nie działa.
Błąd tkwi najprawdobdobnie w złym podłączeniu kabelka do portu com na płycie (odwrotnie) i przez to błędnie sygnalizuje połączenie na hisie. Odwróc ten kabelek i zmień port, powinno ruszyć od kopa.
Jak to nie pomoże to postaram się jeszcze pomóc.
Pozdrawiam Daniel.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: czwartek, 18 lipca 2002, 21:32 
Offline
MODERATOR

Rejestracja: czwartek, 11 lipca 2002, 10:46
Posty: 1551
Lokalizacja: Szczecin
Zacznik od kilku podstawowych spraw: czy login i hasło z TPSA są poprawne i czy HIS wogóle działa (sprawdź na windzie). Dopiero w dalszej kolejności bierz się za com'y.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: czwartek, 18 lipca 2002, 21:44 
Raczej błędne hasło czy login, nie mówiąc już o nie działającym hisie to raczej lamerskie błędy, co???


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: czwartek, 18 lipca 2002, 23:34 
Offline
MODERATOR

Rejestracja: czwartek, 11 lipca 2002, 10:46
Posty: 1551
Lokalizacja: Szczecin
Jakbyś był na tym (a raczej starym) forum dłużej, to byś wiedział, że tepsa nie raz podała złe dane. Raz zły login, raz złe hasło (albo jego brak) a jeszcze innym razem złe IP...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: piątek, 19 lipca 2002, 09:13 
kumpel sprawdzil, pod Windowsem ten sam login i haslo dziala...


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: piątek, 19 lipca 2002, 09:29 
Offline
MODERATOR

Rejestracja: czwartek, 11 lipca 2002, 10:46
Posty: 1551
Lokalizacja: Szczecin
Jeżeli działa na windzie, to jeden etap mamy za sobą (HIS sprawny)... Teraz pytanie, czy na tym samym kompie, który służy za router coś chodziło podpięte pod COM'a? Sprawdź COM'a - można podłączyć myszkę i sterownik pod DOS'a (ale działająca mysz nie daje jeszcze pewności). Jeżeli winda była na tym samym kompie i HIS działał, to wina leży po stronie konfiguracji freesco (IP, login, hasło - małe/duże litery, adres półki).
Jeżeli ten komp to jakiś "złom", to może być problem z COM'ami - stare UART-y a wtedy pomoże tylko karta z zewnętrznymi COM'ami. Napisz coś więcej o sprzęcie!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: piątek, 19 lipca 2002, 09:56 
no wlasnie, komp z windowsem to inna maszyna niz ten z linuxem. wiec chyba com nie w ta strone co trzeba. sprawdze z ta myszka. odezwe sie jak bede wiedzial. dzieki za pomoc.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: piątek, 19 lipca 2002, 10:06 
Offline
MODERATOR

Rejestracja: czwartek, 11 lipca 2002, 09:39
Posty: 822
Lokalizacja: Bytom
Gdybyś zamieścił logi, może na coś można by wpaść.
Z tego co mówisz to łączy, diodki zaświecają i gasną - od razu (jak przy złym loginie), czy po czasie :?:
1. Jak od razu, nadal bym pogrzebał w pliku konfiguracyjnym -hasło -login dla SDI. Sprawdź /etc/chat.pwd zmienne R0 i R1.
2. Jak trochę to trwa, sprawdż czasy, czy przypadkiem nie następuje synchronizacja czasu, a przy źle ustawionej zmiennej LINKUP w /etc/chat.pwd nastąpi rozłączenie. Wartość 1 (forever) nie rozłączaj. Na początek lepiej wyłączyć synchronizację czasu, setup #443 wpisać "-" i dla pewności wydać komendę clock -w

Aby dokonać trwałe zmiany w /etc/chat.pwd musisz zmienić mnt/router/etc/sdi.isp, jeżeli oczywiście wybrałeś nazwę sdi dla twojego połączenia

_________________
Zawsze znajdzie się ktoś, kto nie wie, że tego się nie da zrobić - I to zrobi :!:

Obrazek Kipa
http://www.FreeSCO.w.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: piątek, 19 lipca 2002, 13:41 
Jeszcze raz poczytaj mój post i sprawdż jeszcze omomierzem lub na oko czy jest to przewod z oplotem czy bez (sama myszka to się zgadza nie daje pewnosći) powinien być bez oplotu tzn. kanelki idą tak 1234, 56789 według wtyczek na kabelku. Bo sygnały z portów adresowych załatwia nam sterownik do myszki, który wykrywa bądż ustawia statycznie skąd ma być wysłany sygnał i po drugie myszka ma tylko 4 przewody a his 9 z których korzysta. W większości przypadków gdzie instalowałem freesco problem dotyczył błędnego połączenia przez gościa kabelka lub zły kabelek więc to jest raczej przyczyną, a co problem loginu i IP też może być ale jak działa no to raczej to nie to. Freesco rusza od kopa jak jest wszystko ok.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: piątek, 19 lipca 2002, 19:28 
Dałem gościowi mojego zapasowego "śledzia" z comami i teraz działa. Dzięki za pomoc.


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting: Compus-Net
RobertKonik.pl