Freesco, NND, CDN, EOS

http://www.freesco.pl
Dzisiaj jest niedziela, 28 kwietnia 2024, 07:15

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: CommuniGate
Post: czwartek, 18 lipca 2002, 20:23 
Otworzylem ten temat, poniewaz program jest swietny, wspaniale wspolpracuje z freesco a lamer robi wspaniala robote. W sumie warto aby uswiadomic innym jego istnienie.

Z poczta sobie jakos poradzilem, ale nie wiem jak zmusic CommuniGate, aby serwowal wewnetrzna strone www naszej sieci. Freesco dobrze sobie radzi, ale tutaj jest moritoring, zmienne mozna by wykorzystac np. do wyswietlenia listy zalogowanych uzytkownikow. Moze ktos mi podpowie slowko...


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: czwartek, 18 lipca 2002, 21:22 
Offline
MODERATOR

Rejestracja: czwartek, 11 lipca 2002, 10:46
Posty: 1551
Lokalizacja: Szczecin
Communi Gate potrafi "serwować" strony poszczególnych użytkowników poczty. Adres strony, to adres_serwera/~nazwa_konta (tą tyldę można w programie zmienić na inny znak w ustawieniach WebUser, Personal Web Sites). Trzeba też uruchomić usługę WebSite i ustalić ile miejsca przeznacza się na stronę www i ile max plików może na niej być - Web Storage, Web Files. Później z konta usera uploaduje się pliki na stronę. Czy można zmusić Communi Gate, żeby obsługiwał też główny serwis www serwera? Tego nie wiem :( Na pewno można przekierować na niego z głównej strony :idea:
Jeszcze małe wyjaśnienie! Communi Gate jest programem komercyjnym (płatnym)! Jednak jego licencja pozwala na jego bezpłatne używanie tak długo, jak długo nie uznamy, że spełnia nasze oczekiwania :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: piątek, 19 lipca 2002, 00:21 
Offline
MODERATOR

Rejestracja: czwartek, 11 lipca 2002, 09:39
Posty: 822
Lokalizacja: Bytom
Jak widzisz tematy do nowych opracowań same się proszą.
Jako że masz już doświadczenie, a ja zielony jestem, więc możesz zwiększyć swój udział na moich (no teraz już naszych) stronach.
Będę mógł też zainstalować sobie ten program dzięki takiemu opisowi. :D

_________________
Zawsze znajdzie się ktoś, kto nie wie, że tego się nie da zrobić - I to zrobi :!:

Obrazek Kipa
http://www.FreeSCO.w.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: piątek, 19 lipca 2002, 15:15 
Offline
MODERATOR

Rejestracja: czwartek, 11 lipca 2002, 10:46
Posty: 1551
Lokalizacja: Szczecin
Dobra KIPA. Moja strata :lol: Wysłałem Tobie opis do zamieszczenia na stronce - pisany na szybko, więc możliwe błędy, ale chyba ogólnie będzie OK. Jak sam uruchomisz, to możesz nanieść ewentualne poprawki!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: piątek, 19 lipca 2002, 20:12 
Po czterogodzinnych zmaganiach ukazała mi się strona Web klienta. A sprawa była jak zwykle banalna, u mnie należy dopisać w adresie port; adres_serwera:port/~nazwa_konta/index.htm. Jestem bardzo :D

Mam też pomysł na wyświetlenie zalogowanych użytkowników na głównej stronie Web, ale jestem pełen obaw, czy nie stworzę dziury w bezpieczeństwie. Panel administracyjny ma opcję Monitors/Access, i ładuje on strony, na której widać aktywnych użytkowników. Jeżeli uda się zmodyfikować część kodu html, aby dało się wyciągnąć te dane to będzie ok. Jeżeli nie to można by wyświetlić dodając do adresu login:hasło@adres_serwera:port/Monitors/*.html. Tylko jak przykryć ten login i hasło?


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: piątek, 19 lipca 2002, 21:05 
Offline
MODERATOR

Rejestracja: czwartek, 11 lipca 2002, 10:46
Posty: 1551
Lokalizacja: Szczecin
Olśniło mnie jak zmusić CG do obsługi główniego serwisu WWW. Trzeba mu ustawić domyślny port "nasłuch" dla http na 80, wyłączyć wcześniej ewentualny inny serwer, który na nim chodził i zmodyfikowoać plig login.wssp (chyba ten właśnie jest wyświetlany jako strona początkowa)!
Jeżeli chodzi o monitoring - jak podasz hasło i login admina to klapa totalna - drzwi otawrte! Trzeba pokombinować inaczej!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: piątek, 19 lipca 2002, 22:23 
Sprawdziłem Twój pomysł - działa! Trzeba wcześniej w setupie freesco wyłączyć serwowanie web (opcja 43). Dzięki temu można będzie pozostawić logowanie do poczty i www na stronie głównej. Super, jak w najlepszych portalach. A ile rzeczy można poumieszczać w środku tylko dla zalogowanych!!!


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: sobota, 20 lipca 2002, 09:36 
Offline
MODERATOR

Rejestracja: czwartek, 11 lipca 2002, 10:46
Posty: 1551
Lokalizacja: Szczecin
Ponieważ temat Communi Gate wzbudza coraz większe zainteresowanie, to zrobiłem opis jego istalacji. Dostępny jest u KIPY - na razie w dziale linki. http://www.ferrum.com.pl/Kipa/FreeSCO/
Zapraszam do testów! Jak są problemy z konfiguracją to piszcie! Pomogę w miarę możliwości!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: sobota, 20 lipca 2002, 09:45 
Offline
MODERATOR

Rejestracja: czwartek, 11 lipca 2002, 10:46
Posty: 1551
Lokalizacja: Szczecin
Cezary! Ponieważ widzę, że ostro "walczysz", to mała podpowiedź. Jak tworzysz strony klientów, to domyślny plik powinien nazywać się default.html a nie index.htm! Wtedy wystarczy podać ścieżkę do katalogu - nie trzeba do pliku!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: niedziela, 21 lipca 2002, 15:36 
Czy jest sposób, aby pozbyć się wpisywania numeru portu w adresie strony? Chodzi o to, że u mnie http://nazwa_serwera:port/nazwa_użytkownika działa, a http://nazwa_serwera/nazwa_użytkownika wyrzuca błąd.
I jeszcze pytanko. Czy prefix (np. tylda) jest konieczny, bo strona się wywołuje przy wyłączonym, a zawsze im mniej pisaniny tym lepiej.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: poniedziałek, 22 lipca 2002, 11:01 
Offline
MODERATOR

Rejestracja: czwartek, 11 lipca 2002, 10:46
Posty: 1551
Lokalizacja: Szczecin
Pozbędziesz się nr portu, jeżeli uruchmisz nasłuch HTTP na porcie 80.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: poniedziałek, 22 lipca 2002, 14:25 
Offline
MODERATOR

Rejestracja: czwartek, 11 lipca 2002, 10:46
Posty: 1551
Lokalizacja: Szczecin
Acha - tylda jest zbędna!

Idealnym rozwiązaniem byłoby mieć dwa adresy IP... Wtedy można by posadzić pocztę na jednym a www na innym.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: wtorek, 23 lipca 2002, 00:28 
Wszystko chodzi ok, aż strach, nie mam jeszcze wszystkich polskich znaków, może muszę zmienić stronę kodową na Windows, ale to drobiazg. Podejrzewam, że kody równoważne "óęśń" sterują wyświetlaniem, ponieważ kilku znaków dalej brakuje. Dziękuję za pomoc. Wiem, że przeginam, ale mam jeszcze jedno pytanko... Czy nie dało by się całego ruchu internetowego puścić przez CG, umożliwiało by to blokowanie poszczególnych portów, odrzucanie niesumiennych klientów, udzielanie usług. Zauważyłem, że przenoszone są niektóre zmienne systemowe, być może można by napisać taki panel, żeby ze strony www ustawiać setup Freesco i jeszcze wiele innych rzeczy, ale czy się nie zagalopowałem? :wink:

I jeszcze jedno pytanko. Jeżeli dołączę port 80 to czy poczta nie stanie się bardziej narażona na ataki z zewnątrz?


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: wtorek, 23 lipca 2002, 14:48 
Offline
MODERATOR

Rejestracja: czwartek, 11 lipca 2002, 10:46
Posty: 1551
Lokalizacja: Szczecin
Cytuj:
Czy nie dało by się całego ruchu internetowego puścić przez CG...

Nie napiszę, że się nie da, bo jak mawia mój zanjomy:
Cytuj:
Nie mów, że się tego nie da zrobic, bo przyjdzie ktoś, kto o tym nie wie i to zrobi :)

Przełączenie na port 80 serwera www w CG nie powoduje raczej wg mnie dodatkowych niebezpieczeństw... Swoją drogą "egzotyka" programu CG jako serwera www może być bardzo skuteczną ochroną! Natomiast, tak jak radziłem już wcześniej panel admina niewątpliwie należy udostępniać od strony internetu jedynie w trybie SSL!! A u Ciebie niestety tak nie jest!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: środa, 24 lipca 2002, 16:35 
CG wstępnie jest tak ustawiony, że przez port 9010/8010 wyświetla panel administratora, a przez prty 9100/8100 stronę użytkownika. Czy nie da się ustawić innego portu za pomocą którego można by było serwować jeszcze jedną stronę web na przykład dla niezalogowanych. Rozwiązało by to także problem strony startowej (z ramkami). Program wywołuje często plik login.wssp i jeżeli jest serwerem ramek to się one zagnieżdżają.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: czwartek, 25 lipca 2002, 09:18 
Offline
MODERATOR

Rejestracja: czwartek, 11 lipca 2002, 10:46
Posty: 1551
Lokalizacja: Szczecin
Jak wiadomo programów idealnych nie ma...
Chyba jednak sensownie jest uruchomić "zwykły" serwer www na porcie 80 i dopiero na nim zrobić linki dalej.
Natomiast by zapewnić łatwe logowanie na CG bez pamiętania o numerach portów wystarczy uruchomić nasłuch w trybie SSL na porcie 443 (to jest domyślny port SSL). Wtedy wpisanie www.cośtam.pl wrzuci nas na serwer www na porcie 80-tym, natomiast https://cośtam.pl wywoła okno logowania CG.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: piątek, 26 lipca 2002, 17:33 
Podpowiedź dla tych, którzy chcieli by pobawić się skinami w CG. Polskie czcionki otrzymacie po zmianie strony kodowej w pliku /bin/strings.data


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: poniedziałek, 29 lipca 2002, 00:37 
Offline
MODERATOR

Rejestracja: piątek, 5 lipca 2002, 17:31
Posty: 2449
Lokalizacja: Londyn
Cytuj:
Otworzylem ten temat, poniewaz program jest swietny, wspaniale wspolpracuje z freesco a lamer robi wspaniala robote. W sumie warto aby uswiadomic innym jego istnienie


a może by tak zrobić dokładny opis (taki krok po kroku) i umieścić w FAQ?

Pytanie do lamera: podejmiesz się?

pozdrawiam

_________________
Mis'
___________________________________
"Real Men Use Telnet on port 80" (el bid)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: poniedziałek, 29 lipca 2002, 10:30 
Offline
MODERATOR

Rejestracja: czwartek, 11 lipca 2002, 10:46
Posty: 1551
Lokalizacja: Szczecin
Już się podjąłem Mis' :) Efekty są na stronie http://www.ferrum.com.pl/Kipa/FreeSCO/Poczta.htm
Proponuję, żeby potestować. Jak będą uwagi, to naniosę poprawki.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: wtorek, 30 lipca 2002, 00:51 
Offline
MODERATOR

Rejestracja: piątek, 5 lipca 2002, 17:31
Posty: 2449
Lokalizacja: Londyn
lamer pisze:
Już się podjąłem Mis' :) Efekty są na stronie http://www.ferrum.com.pl/Kipa/FreeSCO/Poczta.htm
Proponuję, żeby potestować. Jak będą uwagi, to naniosę poprawki.


chodzi o to aby dokładnie opisać konfigurację... opis na stronie znakomity na wstęp... i tylko na wstęp...
jak chcesz się pobawić ze mną to możemy razem zrobić paczkę, instalowaną tak jak wszystkie inne paczki dla Freesco... ja to spakuję pod Twoje dyktando a ty opiszesz... jeśłi jesteś zainteresowany to pisz na priv

pozdrawiam

P.S.
Cytuj:
Możliwości są ogromne. Ich opisanie, to temat baaardzo obszerny, a że nikt mi za to nie płaci, to nie mam zamiaru pisać tutaj instrukcji obsługi programu :)


tak na wszelki wypadek: nikt nie płaci... ;-) robimy to dla przyszłych pokoleń... i własnej satysfakcji...

_________________
Mis'
___________________________________
"Real Men Use Telnet on port 80" (el bid)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting: Compus-Net
RobertKonik.pl