Freesco, NND, CDN, EOS

http://www.freesco.pl
Dzisiaj jest niedziela, 16 czerwca 2024, 05:21

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
Post: czwartek, 18 lipca 2002, 20:52 
Witam mam taki problem. Kolesie w sieci sciagaja non stop jakies durne filmy programem o nazwie Imesh. Jest to fajny progs ale nie na Sdi , gdyz jak sie go zapusci caly net w lanie pada. I tu pytanie do was drodzy formumowicze jak to dziadostwo zablokowac


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: czwartek, 18 lipca 2002, 21:15 
W naszej sieci jest 12 użytkowników i jeden SDI. Przez pewien czas mieliśmy ten sam problem. Dwóch panów na siłę całymi dniami (i nocami) ściągało filmy, do tego stopnia, że poczty nie można było odebrać...
W końcu nie wytrzymaliśmy, zebraliśmy się na czacie, dogadaliśmy, że ściągać nie można w weekendy i od 17-23. I gadka nic nie dała. Za dwa tygodnie spotkaliśmy się na piwie i padł warunek; albo będą ściągali jedynie od 24 do 7, albo dziękujemy za współpracę. Tym razem pomogło i jedno SDI wystarcza. Myślę, że lepiej się dogadać, niż wprowadzać ograniczenia. Nawet jak zablokujesz jeden program to za kilka dni pojawi się nowy. A swoją drogą ściągać ponad dobę film, który na płycie kupić można za 6 zł to nielogiczne.

pozdrawiam @ll


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: czwartek, 18 lipca 2002, 23:56 
Offline
MODERATOR

Rejestracja: czwartek, 11 lipca 2002, 09:39
Posty: 822
Lokalizacja: Bytom
echo halt >mnt/router/rc/rcuser/iMesh;reboot
Po takiej komendzie nic już nie ściągną z interka tym programem, a nawet innymi.
Obrazek UWAGA! Nie zaawansowani nie powinni stosować tego polecenia pod groźbą utraty kontroli nad systemem LINUX :twisted:

_________________
Zawsze znajdzie się ktoś, kto nie wie, że tego się nie da zrobić - I to zrobi :!:

Obrazek Kipa
http://www.FreeSCO.w.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: wtorek, 30 lipca 2002, 19:42 
może wiecie jakie porty trzeba zablokować , albo jakim programem sprawdzić jakie to porty? chodzi oczywiście o iMesh..


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: wtorek, 30 lipca 2002, 20:57 
Offline
PGF

Rejestracja: niedziela, 14 lipca 2002, 14:33
Posty: 3234
Lokalizacja: Radziejów
Wpisz:

ipfwadm -M -ln #l to male L

zobaczysz wszystkie wpisy maskarady i przy IP goscia gdzie sie laczy, na jakie adresy (bez n zamiast IP pokaza sie nazwy hostow) z jakich na jakie porty


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: środa, 31 lipca 2002, 13:10 
tak ale jak rozpoznac czy to jest akurat ten port i iMesh z niego bałwan jestem, jak koles może mieć kilka programów , przykładowo znalazłem z tego polecenia takie linijki:
tcp 119:56.33 192.168.0.8 66.183.41.180 1324 (61186) -> 1214 ;
tcp 28:55.39 192.168.0.8 203.79.74.29 1975 (63405) -> 1214.

jest tego wiecej, widze że nikt nie ma tego problemu bo myśle, że iMesh po Kaazie jest najlepszym programem P2P i trzeba ten problem jakoś wyeliminować!


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: środa, 31 lipca 2002, 19:16 
Offline
PGF

Rejestracja: niedziela, 14 lipca 2002, 14:33
Posty: 3234
Lokalizacja: Radziejów
Blokuj po kolei podejrzane porty. A jak zaczna sie skarzyc, ze cos nie dziala a bedzie to cos "slusznego" to odblokuj :twisted:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: czwartek, 1 sierpnia 2002, 14:05 
probowalem,ale dla mnie to troche za ciezki orzech...zrobilem to bardzo prosto ale skutecznie, program NetMonitor ze strony http://www.nycsoftware.com pokazal mi na jakich portach pracuje iMesh i wpisalem we freesco:
ipfwadm -I -i reject -P tcp -S 192.168.0.11/32 -D any/0 1214

gdzie 192.168.0.11 moje IP a 1124 to port iMesha kiedy go zablokujesz to program nie bedzie mogl przelaczyc sie w tryb Online, wiec sprawa zalatwiona, tak samo np zrobilem z Gadu-Gadu, ktore z kolei dziala na porcie 443 a nie jak szukalem na stronach www na 8074 ,ale moze i tam tez cos z GG dziala , ale nie chcial sie program zablokowac. Mysle ze komus to pomoglo ;) papa


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting: Compus-Net
RobertKonik.pl