Freesco, NND, CDN, EOS

http://www.freesco.pl
Dzisiaj jest niedziela, 16 czerwca 2024, 08:58

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: DIAL-IN
Post: czwartek, 18 lipca 2002, 23:29 
wiem ze to juz bylo ale z tego co przeczytalem nic madrego mi nie wyszlo a jest juz po 23... czy moglbym prosic o pomoc w skonfigurowaniu dil-in przy freesco z sdi. konfiguracja. SDI-COM1(IRQ4), modem dial-in-COM3(IRQ4)
HELP...... :roll:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: czwartek, 18 lipca 2002, 23:38 
Offline
MODERATOR

Rejestracja: czwartek, 11 lipca 2002, 10:46
Posty: 1551
Lokalizacja: Szczecin
Kalego! A czytać to umiemy :?: Czy może brak chęci 8O Zobacz post Dostęp dointerku z lanu przez na "dykusje ogólne" - gość opisuje jak "chłop krowie na rowie" ten sam temat :!:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: piątek, 19 lipca 2002, 00:23 
umiemy czytac i nie ma sie co obrazac
1. jest tam mowa o postawieniu nastepnego serwera a nie na tym samym serwerku
2. opis jest kompletny w 75% jak twierdzi autor a nad takimi spedzilem juz dosc duzo czasu. Nie zajmuje sie Linuxem na codzien, lecz slużę pomoca w innych tematch.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: piątek, 19 lipca 2002, 00:34 
Offline
MODERATOR

Rejestracja: czwartek, 11 lipca 2002, 09:39
Posty: 822
Lokalizacja: Bytom
pumex pisze:
... lecz slużę pomoca w innych tematch.

Zapewne chodzi o szorowanie nóg ;)

:D :) :lol: :?:

_________________
Zawsze znajdzie się ktoś, kto nie wie, że tego się nie da zrobić - I to zrobi :!:

Obrazek Kipa
http://www.FreeSCO.w.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: piątek, 19 lipca 2002, 00:57 
Dowcip kiepski.... :lol:
Novell 3.12, 4.10, 4.11,4.12
Oracle 7-8
routery i switche CISCO
a kolega czym sie pochwali :?:

a tak poza tym to czy ktos potrafi mi pomoc :?:
wiem ze da sie to zrobic na jednym serwerku....


Na górę
  
 
Post: piątek, 19 lipca 2002, 09:00 
Offline
MODERATOR

Rejestracja: czwartek, 11 lipca 2002, 09:39
Posty: 822
Lokalizacja: Bytom
pumex pisze:
Dowcip kiepski.... :lol:

Hmm..., Kiepskie dowcipy nie rozśmieszają :!:

_________________
Zawsze znajdzie się ktoś, kto nie wie, że tego się nie da zrobić - I to zrobi :!:

Obrazek Kipa
http://www.FreeSCO.w.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: piątek, 19 lipca 2002, 09:08 
Offline
MODERATOR

Rejestracja: czwartek, 11 lipca 2002, 10:46
Posty: 1551
Lokalizacja: Szczecin
A wdzwanianie robisz na Freesco for SDI? Bo jeżeli tak, to jak wynika z postu, o którym pisałem wcześniej pewnie tu leży problem (autor napisał, że musiał użyć obrazu freesco dla modemu).


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: piątek, 19 lipca 2002, 09:27 
Offline
MODERATOR

Rejestracja: czwartek, 11 lipca 2002, 09:39
Posty: 822
Lokalizacja: Bytom
Wracając do tematu. Na ostatni podobny też nie odpowiedziałem, bo jakoś nie mogę chwycić idei :idea:
Jeżeli gość chciałby się przyłączyć do naszej sieci przez modem komutowany, to zapewne nie przez TPSA, czy innego płatnego operatora, bo gdzie tu sens i logika.
Zatem musimy mieć na uwadze jakieś wewnętrzne linie telefoniczne, za które nie są pobierane opłaty za połączenie lub są pomijalnie niskie. Wtedy możemy sobie wymyśleć, że taki gościu wdzwania się do Naszej sieci za darmochę i ma interek. Próbując temat rozwijać dalej, takie wewnętrzne linie nie obejmują jakichś większych raczej obszarów (jeżeli się mylę, proszę mnie uświadomić) i skoro można zestawić darmowe połączenie telefoniczne, to czy nie można zestawić łącza miedzianego bezpośrednio i wykorzystać jakieś inne (zapewne też szybsze od komutowanego modemu) technologie (tu musiałybym znać konkretne odległości).
A teoretyzując, FreeSCO może obsłużyć drugi modem telefoniczny, który nawet może oddzwonić (wówczas opłata inicjacyjna ponoszona jest przez gościa, pozostały czas opłaca właściciel telefonu przy FreeSCO :wink: może to jest ten kruczek).
Może wystarczy po prostu ustawić parametry logowania i będzie działać.

_________________
Zawsze znajdzie się ktoś, kto nie wie, że tego się nie da zrobić - I to zrobi :!:

Obrazek Kipa
http://www.FreeSCO.w.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: piątek, 19 lipca 2002, 18:32 
sens istnieje w momencie uruchominej usługi tepsowej centrex dzwonisz za darmo z kazdego numeru podpietego do centrexu z drugiego konca miasta - jesli postawie na dystrybucji dla modemu czy odpale na tym sdi ?


Na górę
  
 
Post: piątek, 19 lipca 2002, 23:07 
Offline
MODERATOR

Rejestracja: czwartek, 11 lipca 2002, 09:39
Posty: 822
Lokalizacja: Bytom
A co się dzieje, jak do FreeSCO pod SDI (działającego), dołączysz do drugiego COM'a zwykły modem (no i oczywiście drugą linię telefoniczną bez SDI) i skonfigurujesz jako wdzwanianie bez oddzwonienia, nadasz odpowiednich userów i hasła. Jakie są komunikaty, czy modem podnosi słuchawkę, co jest w logach, co masz w pliku /etc/chat.pwd zmienne R2 i R3 opisz co się dzieje.

_________________
Zawsze znajdzie się ktoś, kto nie wie, że tego się nie da zrobić - I to zrobi :!:

Obrazek Kipa
http://www.FreeSCO.w.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: sobota, 20 lipca 2002, 01:43 
caly czas pytam: Jak to zrobic
mam modem i potrzebuje sie wdzwonic czy ktos pomoze
:?:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: sobota, 20 lipca 2002, 13:59 
To juz wiem dlaczego TEPSA liczy sobie tak drogo,
jak niektorzy dzwonia za darmo (centrex) :P


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: sobota, 20 lipca 2002, 15:13 
nie tak za darmo w centrexie placisz abo normalnie

Panowie czy i jak da sie to zrobic ten dial in

jak to skonfigurowac z tym sdi i dial in na jakiej dystrubucji
jestem cienki w linuxie i trzeba mi to wytlumaczyc jak krowie na miedzy.

help


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: niedziela, 21 lipca 2002, 12:14 
Nie wiem czy ci się uda na zwykłym freesco dla SDI. Mi się nie udawało, głównie z czterech powodów:

1) Brakuje opcji 55 odpowiadającej za IP które będzie przydzielane użytkownikowi który się dodzwoni

2) Po podłączeniu drugiego modemu zaczynają się jaja, wygląda na to że freesco dla SDI cieńko sobie z tym radzi. Walą po piątej konsoli komunikaty typu 'serial line is looped back'.

3) Freesco dla modemu po skonfigurowaniu łącza z modemem przy starcie odpala coś takiego:
getty cua0 czy coś w tym stylu (nie mam tego serwerka przy sobie żeby sprawdzić). To jest uruchamiane na starcie. Przy freesco dla sdi choćbym nie wiem jak konfigurował nie ma tego.

4)Ciekawostka - we freesco dla modemu masz skrypt wymagany do połączenia Dial-Up Networking w windzie. We freesco4sdi nie ma tego, więc być może nie przewiduje ono takiej opcji, i może brakuje w nim paru rzeczy?

Nie mówię że zrobienie takiego dostępu na freesco pod sdi jest niemożliwe, ale siedziałem nad tym z tydzień i nic nie wykombinowałem.
Na freesco pod modem zrobiłem w ciągu co najwyżej godziny.
A drugi serwer to wcale nie jest taka zła rzecz, potrzebna tylko płyta+procek+obudowa+pamięć+stacja+sieciówka no i oczywiście modem zewnętrzny. W początkowej fazie potrzebna jest też jakaś grafika np. ISA (koszt około 5zł więc może być na stałe). Poza tym stację można zastąpić dyskiem około 200MB, który jest niewątpliwie od niej tańszy.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: niedziela, 21 lipca 2002, 17:14 
OK przkaonales mnie postawie wiec drugi serwerek
Dzięki za konkretna odpowiedz :)

Pumex


Na górę
  
 
Post: niedziela, 21 lipca 2002, 17:25 
Nie wiem jakie modemy zastosujesz, ale mój 56k do którego ludzie się wdzwaniają odbiera dane z prędkością 56k, ale wysyła tylko 33600. Dlatego maks. transfer jest około 3-3.5 k/sekundę. Tylko że za darmo :D

U mnie jest jeden user który ma dostęp DIAL-IN, i to tylko do grania w gierki na WP. Do tego całkowicie wystarcza.
I jeszcze jedna rzecz: ja się na tym za dobrze nie znam, ale chyba na tym freesco które będzie służyło do wdzwaniania trzeba będzie wyłączyć NAT i firewalling, ewentualnie coś skonfigurować. Przecież ono i tak jest za maskaradą, i z zewnątrz nikt się nie włamie.
Niestety słabo się na tym znam, może ktoś inny nam pomoże. Podobno przy takiej konfiguracji jak moja nie działają niektóre serwki ftp, na przykład.


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ] 

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 45 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting: Compus-Net
RobertKonik.pl