Freesco, NND, CDN, EOS

http://www.freesco.pl
Dzisiaj jest niedziela, 28 kwietnia 2024, 17:30

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
Post: piątek, 6 maja 2005, 23:19 
WITAM!!

Juz raz ten temat byl poruszony, ale jak zywkle to bywa ktos mądry napisal, że bład leży w czymś innym niz freesco i to wina windowsa ;)

Panowie sprawa wyglada tak: Działało SDI na 6 kompach (rozne windy) i bylo dzielone przez serwer na freesco 0.2.7, od paru - kilkunastu dni (Bialystok) nie mozna wejsc na SKYPE, wp.pl, onet.pl , ale chodzą proste strony(bardzo duza ilosc), oraz co ciekawe!! działa onet i wp podawane jako IP !!
pomyslalem freesco padlo i wgralem od nowa tym reazem FeasyPL i TO SAMO!!!! a komputer na ktorym sprawdzalem podpiety do SDI zamiast serwera z freesco, dzial juz poprawnie!!!!
PS: pojawia sie ze znalazl serwer i sie laczy, po czym czeka czeka i nagle ze blad nie znaleziono strony

Nie wiem moze nasza TPSA zrobila cos ze freesco nie dziala!!! bo od 2 tygodni prosza o wymiane na neostrade!!! ;) powaznie


Na górę
  
 
Post: piątek, 27 maja 2005, 11:05 
Miałem taki sam problem, wine ponosi jakaś posrana poprawka windowsa, która zmienia parametr MTU, i tem tak jest, tam juz pisałem o tym problemie
Ba dzwonilem nawet do microso...uuuu, wiesz co gościu powiedział: Przeinstaluj pan windowsa, zainstaluj poprawkę od blastera i sassera i potem wyłącz automatyczna aktualizację (aha jakis antyworus tez trzeba zapodac)
zrobiłem tak i pomogło, teże sam gość podesłał mi jakieś 2 pliki, które niby poprawiaja tamtą poprawkę na jeszcze lepszą, w moim przypadku nic to nie dało.
Odsyłam do lektury, odwiedź też http://www.kopi.eduforum.pl/
tam po lewej masz problem opisany

Good Luck


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: piątek, 27 maja 2005, 22:40 
Offline

Rejestracja: wtorek, 17 sierpnia 2004, 22:25
Posty: 41
Lokalizacja: z gór
Cytuj:
Przeinstaluj pan windowsa, zainstaluj poprawkę od blastera i sassera i potem wyłącz automatyczna aktualizację
u mnie pomogło, po instalacji SP2 wyłączyłem automatyczną aktualizacje no i jak narazie wszystko śmiga

...a we freesco 0.2.7 mozna jeszcze dodatkowo dopisać w /mnt/router/rc/rc_user sekcja firewall:

ipfwadm -I -a deny -P tcp -D 0/0 135 445


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: piątek, 27 maja 2005, 22:56 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: sobota, 30 kwietnia 2005, 18:18
Posty: 1128
Lokalizacja: Rybnik
Jezeli to komp z WIN XP to proponuje zmienic na tym kapie MTU na jakies 1460 z standartowego 1500, za pomaca progeramiku do zmiany MTU i po zmianie restart kompa z win i powinno dzialac, ja mialem podbnie przy NND, prubowalem zmienic MTU na samym NND ale to nie pomagalo, zmiejszylem MTU na kompie z WIN XP i bałwan jestem :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting: Compus-Net
RobertKonik.pl