Freesco, NND, CDN, EOS

http://www.freesco.pl
Dzisiaj jest czwartek, 2 maja 2024, 16:27

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
Post: sobota, 24 września 2005, 10:41 
sciagnalem pmfirewall-1.1.4-pl.tar.gz tak na wszelki wypadek:) chcialem rozpakowac ale po wpisaniu zcat -V pmfirewall-1.1.4-pl.tar.gz freesco nie robi nic( wlasciwie czarny ekran wychodze z niego ctrl +c) funkcji tar nie ma wogole (no such file or directory) co jest grane??


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: sobota, 24 września 2005, 13:13 
oj rysiu, rysiu.... o ile mi wiadomo to na freesco instalujemy pakiety komendą:
installpkg http://adres.pakietu.tutaj/wstawiasz

w podstawowej wersji routerka nie ma prawie żadnych komend, je też trzeba doinstalować. A o uruchomieniu pakietów nie skompilowanych specjalnie dla freesco można w zasadzie zapomnieć :) faq, forum itp itd się kłania. :) poz!


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: sobota, 24 września 2005, 13:34 
skoro nie odpale tego pod freesco jest jakas alternatywa dla pmfirewall


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: sobota, 24 września 2005, 13:48 
Offline
Honorowy Admin

Rejestracja: piątek, 5 lipca 2002, 17:30
Posty: 7800
Lokalizacja: Słupsk
Najpierw napisz, co chciałbys uzyskać. We Freesco da się sporo zrobić za pomocą wbudowanego polecenia ipfwadm, jest możliwość blokowania portów, użytkowników, forwardowania portów. Wszystko o ipfwadm przeczytasz na stronie Zciech (http://zciech.w.interia.pl).
Jesli ten pmfirewall robi cos jeszcze to napisz dokładnie, co takiego byłoby ci potrzebne. Całkiem możliwe, że jest rozwiązanie.

_________________
Obrazek Belfer.one.PL
Obrazek Audio Cafe


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: sobota, 24 września 2005, 14:09 
tylko tyle ...............(:))chcialbym w miare bezpieczny firewall pozwalajacy uzytkownikom na korzystanie z netu bez ograniczen a tylko blokujacy dostep z zewnatrz i pozwlajacy na polaczenie za pomoca ssh z jednego kompa (z innej sieci) (za routerem jest serwer na ktorym sa dane) wczesniej korzystalem z gotowych programow w stylu firestarter(lame) czytalem strone zciecha z 10 razy(chcialem to zrobic sam zanim zrobie z siebie glaba na forum) ..nie dociera to do mnie...najchetniej skorzystal bym z gotowego firewall(przepisal to tylko i potem przemyslal bo w pon musze to uruchomic i jak to tak puszcze zaraz mi to ktos rozwali) wiec reasumujac zadnych specjalnosci ograniczen blokowanie wchodzacych wolne wychodzace maskarada i w kwestii wczesniejszego postu trzeba zrobic jakos przekierowanie zeby przypolacznieu przez ssh(zainstalowalem openssh) laczyl sie od razu z serwerem(musze uruchomic z serwera program za pomoca konsoli)
dzieki za ewentualna pomoc


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: sobota, 24 września 2005, 14:32 
Offline
PGF

Rejestracja: niedziela, 14 lipca 2002, 14:33
Posty: 3234
Lokalizacja: Radziejów
Wbudowany firewall taki wlasnie jest nic wiecej nie potrzebujesz.
jesli chcesz uzywac ssh na serwerze freesco z jakiegos okreslonego adresu w necie to:
w /rc/rcuser/rc_sshd dopisz tylko
: [/] [] ()
if [ "$1" = firewall ]; then
#comment out the next line to make sshd worldwide accessible
ipfwadm -I -a accept -P tcp -W $INET -S IP_z_jakiegi_chcesz_miec_ssh $PORT
[ "$ENAMSQ" = y ] && ipfwadm -I -a reject -P tcp -W $INET -D 0.0.0.0/0 $PORT -y -o

exit; fi

jesli natomiasz z adresu w necie po ssh chcesz sie laczyc komputern w sieci wewnetrznej to:
w pliku:
/mnt/router/ect/forward.cfg lub setup 47
t,port_wejsciowy,Adres_koma_w_sieci_wewnetrznej/port_ssh

np:
t,2022,192.168.0.3/22
po reboocie
mozesz sie z kazdego miejsa w necie laczyc z tym serwerwerem wpisujac w ssh port 2022 (mozesz oczywiscie przekierowac port 22 na 22 ale wtedy przestanie dzialac ssh we freesco)

jesli chcesz blokowac polaczenia na port przekierowany ssh 2022 to w /rc/rc_user sekcja firewall:
: [/] [] ()
ipfwadm -I -a accept -P tcp -W $INET -S IP_z_jakiegi_chcesz_miec_ssh 2022
ipfwadm -I -a reject -P tcp -W $INET -D 0.0.0.0/0 2022




A jesli potrzebujesz czegos potężniejszego to
http://4096k.net/BHNet/

mniej wiecej.

_________________
Nie jestem NEKROMANTĄ, nie wróżę z flaków!
Alkohol pity z umiarem nie szkodzi nawet w największych ilościach!
Przeczytaj nim zapytasz
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: sobota, 24 września 2005, 15:25 
przekierowuje teraz chcialbym zabezpieczyc bardziej serwer instaluje ten ogniomurek z linka wyzej ale wtedy blokuje ssh na porcie i zabardzo nie wiem gdzie to zmienic wprawdzie na stronce pisze cos o plikach open.udp open.tcp ale ich nie ma wiec czy mam je samodzielnie stworzyc?? czy moze zostawic standardowe ustawienia freesco(nie istalowac tego dodatkowego) i to wystarczy??
dzieki za wszytskie podpowiedzi z te powyzej uratowaly mi zycie dzieki bardziej sie przyloze do wszytskiego....


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: sobota, 24 września 2005, 17:16 
znalazlem open.tcp :oops: i jest tam wpis i,22,1022:65535,any/0,ssh in teoretycznie zewalajacy na polaczenie sie za pomoca ssh po porcie 22 ale nie laczy sie po wylaczaniu tego firewalla ssh dziala ok....


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting: Compus-Net
RobertKonik.pl