Freesco, NND, CDN, EOS

http://www.freesco.pl
Dzisiaj jest poniedziałek, 29 kwietnia 2024, 00:33

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 14 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: fresco i ftp
Post: środa, 26 października 2005, 03:28 
Witka wszytkim

Mam takowe zapytanie, czy mozliwa jest taka sprawa na fresco, lub nnd, zeby odpalić z dyskietki serwerek ftp, lub ew z karty CF 64 mb (taką mam).

2 sprawa - czy byłby ktosik łaskawy podpowiedzieć jaka wersja była by najlepsza (ma działać tylko jako serwerk ftp) i najprostrza do skonfigurowania.

Dzieki za każdą pomoc.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: środa, 26 października 2005, 06:55 
Offline
MODERATOR

Rejestracja: poniedziałek, 8 marca 2004, 23:29
Posty: 1177
Lokalizacja: miasto Świętej Wieży
Co do odpalenia ftp z freesco na dyskietce to zapewne było by to możliwe tylko gdzie chcesz przegrywać dane na ten serwer? Bez dysku twardego serwer ftp mija sie z celem.

_________________
Pozdrawiam

Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: środa, 26 października 2005, 18:02 
oczywiscie dysk mam - tylko w całości chciałabym go przeznaczyć na dane - myslalam, ze to oczywiste.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: środa, 26 października 2005, 18:02 
oczywiscie dysk mam - tylko w całości chciałabym go przeznaczyć na dane - myslalam, ze to oczywiste.

Wybaczcie - sie sklonował post ;)

Prosze o usuniecie jednej kopii.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: środa, 26 października 2005, 18:23 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: poniedziałek, 15 lipca 2002, 21:44
Posty: 565
Lokalizacja: Poznań
Jezeli chodzi o freesco to sam system mozna juz odpalic z dyskietki i polecam w takim rozwiazaniu freesco 0.2.7. Jednak sam system nie zawiera zbyt wiele miejsca nawet jak sie go przegra na HDD - mniej wiecej tyle co dyskietka :-) . Oczywisce serwera ftp tam nie ma wiec nalezy go doinstalowac (najlepiej proftpd) i juz jest potrzebny bezwglednie dysk. Nie ma sie tez co przejmowac ze ubedzie zbytnio miejsca na dysku. Po zainstalowaniu podstawowych rzeczy takich jak proftpd, mc-basic, jakies biblioteki oraz ssh na dysku nie powinno ubyc wiecej jak 10MB. Wszystko zalezy jaki wielki jest to dysk i ile ma sie na nim miescic danych dla FTP?

_________________
Pozdrowienia
Bolo


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: środa, 26 października 2005, 18:26 
Offline
Honorowy Admin

Rejestracja: piątek, 5 lipca 2002, 17:30
Posty: 7800
Lokalizacja: Słupsk
No więc we Freesco 0.3.x jest zdaje się wbudowany prosty serwer ftp, jak on działa, tego nie wiem. To byłoby tyle na temat dyskietki.
Co do karty pamięci. Można zainstalować Freesco czy nawet NND na takiej karcie bez problemu, jeśli mamy przejściówkę, która umożliwi systemowi wykrycie tego jako normalny dysk IDE. Trwałość takiej karty jest jednak mała i może się okazać, że konieczna będzie zmiana karty po roku a może najdalej dwóch działania systemu.

_________________
Obrazek Belfer.one.PL
Obrazek Audio Cafe


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: środa, 26 października 2005, 22:16 
Witam ponownie

W takim razie zdecyduje sie na karte 64 mb i system 0.3.x

Odnosnie zywotnosci karty - to z tego co wiem to zywotnosc zalezy od czestosci zapisywania i odczytywania - a fresco zawsze kojarzył mi sie z systemem - który raz wczytany na ram (np. z dyskietki) nie zaglada do niej czesto.

Pytanie kolejne mam takie - czy znacie jakies w miare proste howto odnosnie serwera proftpd, a kolejne to takie czy wie ktos jak ma być sformatowana partycja (dysk) pod ten serwer?

Pozdrawiam


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: środa, 26 października 2005, 23:24 
Offline
Honorowy Admin

Rejestracja: piątek, 5 lipca 2002, 17:30
Posty: 7800
Lokalizacja: Słupsk
W przypadku 0.3 zdaje sie mozliwa jest opcja uruchamiania z blokada zapisu na dyskietce. Nie jestem pewien czy to dziala takze po przeniesieniu na hdd. Każdy system zapisuje coś na dysku... a Freesco to nie jest jakiś dziwoląg tylko odmiana linuksa. Oczywiście w przypadku standardowej konfiguracji można uniknąć zapisu na dysk. Nie wiem jak to by było w przypadku zainstalowania proftpd, by chyba tu logi są zapisywane na dysk.
Formatowanie dysku (karty) dla Freesco identyczne jak w przypadku tradycyjnego dysku. A więc FAT16.

_________________
Obrazek Belfer.one.PL
Obrazek Audio Cafe


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: czwartek, 27 października 2005, 03:54 
Offline

Rejestracja: sobota, 8 marca 2003, 19:07
Posty: 92
Marta = forum.freesco.pl

mateo=lanforum.net

http://lanforum.net/viewtopic.php?p=47092&highlight=#47092

marta=http://forum.osbridge.pl/

zdecyduj się jaka masz płeć :lol: :lol: :lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: niedziela, 6 listopada 2005, 23:44 
głupiś


a słyszałes kiedys o kims takim jak Jan Maria Rokita?


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: poniedziałek, 7 listopada 2005, 15:53 
Offline
Honorowy Admin

Rejestracja: piątek, 5 lipca 2002, 17:30
Posty: 7800
Lokalizacja: Słupsk
Imię Maria jest jedynym żeńskim imieniem nadawanym mężczyznom (po wyjaśnienia odsyłam do księdza proboszcza), dlatego niestety nie możesz się nazywać Mateusz Marta Rokita :D

_________________
Obrazek Belfer.one.PL
Obrazek Audio Cafe


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: wtorek, 8 listopada 2005, 01:43 
nie mateusz tylko marcin, a co do nadawania imion to nie proboszcz o tym decyduje!!! jak równiez nie ksiądz/kosciół. Imie mam po babci (taki wymysł rodziców). Juz mineły czasy gdzie mozna imiona nadawac wg kalendarza rzymsko-katolickiego.

tak samo jak mozna nazywac dzieci:Xena, Ariel, Reksona, Kasandra

na dowód tego mozesz zobaczyć jak sie nazywaja dzieci mandaryny (magdy wisiewskiej) - Xavier i Fabienne - ciekawe co na to twój proboszcz.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: wtorek, 8 listopada 2005, 11:46 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: poniedziałek, 15 lipca 2002, 21:44
Posty: 565
Lokalizacja: Poznań
Widze ze dyskusja przybiera coraz lepszych kolorow a ja sie zaczynam zastanawiac czy Marta nosi sukienki i ma imie po babci Marta a Marcin po dziadku czy odwrotnie Marta po dziadku a Marcin po babci. Hehe :D :lol: Interesuje mnie tylko co z tym ftp dalo rade czy nie :?: A jesli tak to w jaki sposob i ze szczegolami jak w kamasutrze zeby wszystko bylo jak na obrazku :oops:

_________________
Pozdrowienia
Bolo


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: wtorek, 8 listopada 2005, 12:26 
Offline
Honorowy Admin

Rejestracja: piątek, 5 lipca 2002, 17:30
Posty: 7800
Lokalizacja: Słupsk
Ta... zaraz będzie jak w tym dowcipie: Mojżesz Winnetou Kowalski :)
Generalnie zwrócono na to uwagę raczej ze względu nato, że odebraliśmy nick marta jako próbę podszycia się pod osobę płci żeńskiej, a to najprawdopodobniej po to, żeby uzyskać większą pobłażliwość innych użytkowników forum. Co tutaj jakoś nie skutkuje specjalnie...
Ponieważ temat poszedł w niewłaściwym kierunku, to zamykam już ten wątek.

_________________
Obrazek Belfer.one.PL
Obrazek Audio Cafe


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Ten temat jest zamknięty. Nie można w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 14 ] 

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 52 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting: Compus-Net
RobertKonik.pl