Freesco, NND, CDN, EOS

http://www.freesco.pl
Dzisiaj jest sobota, 4 maja 2024, 23:54

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
Post: piątek, 4 listopada 2005, 14:20 
Z góry przepraszam jak umieszczam ten top tam gdzie nie powinienem, przechodze od razu do rzeczy. Nie bede sie rozpisywał, poprostu pod odejsciu amidna (studia) spadł na mnei obowiazek administrowania siecią, poprzedni admin zostawil mi tylko kilka wskazówek, ja jestem prawie calkowicie zielony, a wiec mam problemy:
1. Jeden uzytkownik drze z neta bez opamietania, nie chce go banowac ale jakos ograniczyc sciaganie, po drugie jak moge przy komendzie netstat -M sprawdzic ile plików sciaga (czy wogole jest to mozliwe) i czy jest mozliwosc sprawdzenie czasu wyswietlanych polaczen komputerów z portami bo ja takowe nei zauwazylem po wpisaniu komendy.
2. Czy moge dokladnie sprawdzic z jakimi witrynami laczy sie dany komp.
3. W sieci zrobila sie samowolka i ludzie przydzielaja sobie IP jak im sie podoba, czytalem o DHCP ale czy jesli teraz uda mi sie to skonfigurowac (a adresy kompów sa calkiem chaotyczne) to czy konfiguracja adresów z adresami MAC pouklada wszystko ?
4.Czy jesli bym DHCP konfigurowal przy pomocy komend i uda mi sie, to czy po restarcie serwera strace te ustawienia,
5. Jak sobie przypomne jeszcze jaies pytania to pewnie bede jeszcze meczyl to forum :roll:.

Jestem totalnie poczatkujacym wiec prosze o wyrozumialosc i jesli palnąłem gdzies jakas gafe to sorka :| jesli ktos jest ciepliwy to prosze o w miare dokladne odpowiedzi, z góry dzieki.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: piątek, 4 listopada 2005, 16:49 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: piątek, 30 kwietnia 2004, 12:45
Posty: 176
Lokalizacja: Lublin
radzę postudiować FAQ-i poprubować , wszystko jest w zasadzie banalne !! :P
pogooglować troszkę i będzie ok !!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: piątek, 4 listopada 2005, 22:37 
no niby banalne oczytałem sie faq sa niby odpowiedzi ale zadnej dla tak poczatkujacego jak ja jest napisane niby jak to zrobic ale slangiem nie zrozumianym dla mnie, no trudno postaram sie jakos sam edukowac.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: sobota, 5 listopada 2005, 12:59 
Offline
MODERATOR

Rejestracja: czwartek, 11 lipca 2002, 09:39
Posty: 822
Lokalizacja: Bytom
Poczytaj o ARP, żeby userzy nie mogli dowolnie zmieniać IP, coś też powinno być na moich stronach. Gdybyś nie znalazł daj znać przedstawię swoje rozwiązanie.
Na kontrolę ruchu jest justice - by RaaDaaR, modyfikowany przez mat1l9s'a.

_________________
Zawsze znajdzie się ktoś, kto nie wie, że tego się nie da zrobić - I to zrobi :!:

Obrazek Kipa
http://www.FreeSCO.w.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: wtorek, 8 listopada 2005, 18:20 
mam jeszcze jedno głupie pytanie :| czytałem na tym forum ze justice, moge miec razem z jakims wydaniem freesco, czy mugłbys mi napisac jakie.
I przy okazji: podobno do edystowania plików we feesco mozna urzywac specjalnego edytora, wywołujac go komenda mc, u mnie niestety nie dziala ta komenda. Pewnie znowu cos nie tak zrobilem albo nie ta wersja freesco. Z góry dzieki za odpowiedz.

Wciaz przewalam posty na tym forum :P heh.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: wtorek, 8 listopada 2005, 18:24 
Offline
Honorowy Admin

Rejestracja: piątek, 5 lipca 2002, 17:30
Posty: 7800
Lokalizacja: Słupsk
Justice jest OOTB we Freesco easy PL.
MC to manager plików, który można doinstalować, po przeniesieniu Freesco na HDD.

_________________
Obrazek Belfer.one.PL
Obrazek Audio Cafe


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: środa, 9 listopada 2005, 00:00 
Z nieba spadacie :) dzieki za ciagłe podpowiedzi. Teraz normalne freesco zmienie na easy PL.
I moje kolejne pytanie dla tych ktorzy nie znudzili sie moim zrzedzeniem: czy po wpisaniu komendy netstat -M wyswietlajace sie statystki sa obecnymi statystykami z tego czasu ? pytam poniewaz po wlaczeniu widze ruch kilku ip z mojej sieci a kiedy urzywam komendy arp nie widze niektorych tak jakby netstat -M odnoscil sie do operacji troszke z przeszlego czasu. A moze arp sluzy do czego innego (niz do pokazania uzytkowników i ich MAC jesli sa online tak jak myslałem na poczatku). I czy mozna jakos sprawdzic dokladny czas pokazywanych statystyk w przez komende netstat -M czy moze jakas inna komenda mi to umozliwi?
Z góry dzieki za wszelkie zainteresowanie.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: środa, 9 listopada 2005, 00:04 
Offline
Honorowy Admin

Rejestracja: piątek, 5 lipca 2002, 17:30
Posty: 7800
Lokalizacja: Słupsk
Komenda netstat -M pokazuje połączenia wraz z czasem aktualności (od 119 do 1)
Zaś arp pokazuje właśnie użytkowników z IP i MAC (ale może pokazywać jeszcze tych, co parę minut wcześniej się wyłączyli).

_________________
Obrazek Belfer.one.PL
Obrazek Audio Cafe


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: środa, 9 listopada 2005, 19:32 
Aha w porządku ale jak w takim razie mam sobie tlumaczyc ten 'czas aktualnosci'? bo jak rozumiem jest to kolumna 'expire' a w niej sa 3 lub 4 liczby odzielone kropkami. Np. 85.11.95 22:33.47 59:15.34 itd, wszystkie przy jednym IP, wydaja sie dla mnie chaotycznymi liczbami i nie wiem jak je nalezy interpretowac :(. Z góry dziekuje za podpowiedzi.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: środa, 9 listopada 2005, 21:37 
Offline
Honorowy Admin

Rejestracja: piątek, 5 lipca 2002, 17:30
Posty: 7800
Lokalizacja: Słupsk
To proste - expire podaje godziny, minuty, sekundy...

_________________
Obrazek Belfer.one.PL
Obrazek Audio Cafe


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: piątek, 11 listopada 2005, 23:49 
a czy sprawdzajac netstatem(albo inna komendą) moge jakos dokladnie okreslic jakie strony, albo z jakim stransferem sciagaja pliki inni bałwan jestem to mozliwe czy za bardzo w marzenia wybiegam ? :?


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: niedziela, 20 listopada 2005, 18:51 
Maciek pisze:
To proste - expire podaje godziny, minuty, sekundy...


współuzytkownik komputera robił cos na jakiejs stronie, mniej wiecej 1 godzine temu a statystyki pokazane sa np tak: 47:01.66 dla mojego ip no i oczywiscie stronka z ktora sie ktos laczyl, i jak mam to rozumiec ? ze na ta strone wlazil ktos 47 godzin temu ? :> jestem w tym temacie tepy i pale glupoty pewnie to piszac ale chcialbym sie dokladnie dowiedziec o co chodzi ... :(


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting: Compus-Net
RobertKonik.pl