Freesco, NND, CDN, EOS

http://www.freesco.pl
Dzisiaj jest poniedziałek, 29 kwietnia 2024, 03:47

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
Post: piątek, 4 listopada 2005, 19:57 
Posiadam DSL 1 MB i siec oparta na linuxie gnu, chciałbym przekierować IP zewnetrzne na swoje wewnetrzne ip, kombinowałem ze wszystkim, czytałem posty na forum i ni w zab nie moge dojsc co i jak. Czy jest mozliwość przekierowania IP jezeli mam tylko 1 IP ?? z góry dzieki za pomoc.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: piątek, 4 listopada 2005, 22:03 
Offline
Honorowy Admin

Rejestracja: piątek, 5 lipca 2002, 17:30
Posty: 7800
Lokalizacja: Słupsk
Owszem jest taka możliwość. Tylko.. odetniesz net wszystkim innym. W ogóle bez sensu, bo lepiej podepnij swojego kompa do netu...

_________________
Obrazek Belfer.one.PL
Obrazek Audio Cafe


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: sobota, 5 listopada 2005, 12:27 
Jeżeli potrzebne Tobie dodatkowe ip to można chyba dokupić jakąś pule zerknij na internetdsl.pl lub zadzwon do nich. W większośc przypadków wystarczy jednak zrobić przekierowanie portów, ale nie pisałeś do czego ci to potrzebne więc nawet nie wiem co doradzić.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: sobota, 5 listopada 2005, 12:46 
Offline
MODERATOR

Rejestracja: czwartek, 11 lipca 2002, 09:39
Posty: 822
Lokalizacja: Bytom
Rozwiązanie polegające na podpięciu kompa bezpośrednio do sieci wydaje się załatwiać sprawę, tyle, że będzie on poza siecią lokalną.

Tu mam czysto teoretyczne rozważanie, ale kto ma czas może to przećwiczyć, a kto ma więcej wiedzy sprostawać skorygować czy zaprzeczyć.

Mam na myśli sieć w której provider przewidział kilka adresów IP z bezpośrednim dostępem do netu. To minimum 8 adresów IP.
Za modemem wpinamy swich sieci wewnętrznej (mam nadzieję TPSA się nie będzie rzucać). Do niego, serwer FreeSCO karta zewnętrzna oraz karta wewnętrzna (jeżeli się nie pogryzie - tego nie wiem) i komputery użytkowników w tym do 4 z adresami zewnętrznymi (mogą się z przełączać na wewnętrzne - mam taki skrypcik mogę udostępnić).

Teraz teoria (moja wiedza) - do modemu docierają tylko skonfigurowane pod małą sieć zewnętrzną karta sieciowa serwera zewnętrzna i komputery skonfigurowane pod tą sieć (max 4, jako bramka IP modemu). Pozostałe (bramka serwer sieci wewnętrznej) poprzez serwer FreeSCO w świat.
Wszystkie są w jednym otoczeniu sieciowym, bo to nie chodzi po TCP/IP.

Gdyby ta teoria została obalona, wówczas możnaby kombinować za modemem dodatkowy router kierujący ruch odpowiednio na serwer, albo kompa w sieci wewnętrznej z kontrolą IP i MAC adresu. To zabezpieczy modem przed pakietami sieci wewnętrznej, i żeby się anarchia nie robiła i samowolka przy przypisywaniu zewnętrznych IP, jak się rasa dowie :)

_________________
Zawsze znajdzie się ktoś, kto nie wie, że tego się nie da zrobić - I to zrobi :!:

Obrazek Kipa
http://www.FreeSCO.w.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting: Compus-Net
RobertKonik.pl