Freesco, NND, CDN, EOS

http://www.freesco.pl
Dzisiaj jest czwartek, 28 marca 2024, 16:16

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ] 
Autor Wiadomość
Post: środa, 27 stycznia 2010, 14:46 
Offline

Rejestracja: środa, 27 stycznia 2010, 13:57
Posty: 11
Witam, podczas uruchamiania Worda wyskakuje mi:
"Program Word nie może utworzyć pliku roboczego. Sprawdź zmienną środowiskową TEMP"

Client jest podpiety pod domene samby,
set temp pokazuje:
: [/] [] ()
TEMP=C:\DOCUME~1\test8\USTAWI~1\Temp

Wszystko powinno być ok, word ma ustawienia dla ..DANE APLIKACJI\itp.

Na koncie administratora samby oraz administratora lokalnego działa ładnie.

Do tego w PowerPoincie nie chce wyświetlać mi obrazków w prezentacjach skarżąc sie na brak miejsca na dysku, jak rowniez nie moge importowac obrazkow do prezentacji.
Co do braku dysku - moge wrzucać pliki bez problemu np. do moich dokumentów

Prosze o pomoc w rozwiazaniu problemu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: środa, 27 stycznia 2010, 15:18 
Offline
Honorowy Admin

Rejestracja: piątek, 5 lipca 2002, 17:30
Posty: 7800
Lokalizacja: Słupsk
Czy serwer samby jest na EOSie? I następne pytanie, w jaki sposób ten klient był instalowany i jaki to system?

_________________
Obrazek Belfer.one.PL
Obrazek Audio Cafe


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: środa, 27 stycznia 2010, 15:40 
Offline

Rejestracja: środa, 27 stycznia 2010, 13:57
Posty: 11
jest to xp sp2 - instalowny z płyty,

samba stoi na eosie, najnowsza wersja

od razu do dam, że w ustawieniach samby na eos nie bawiłem się, więc powinno chodzić, a nie chce,
dziwi mnie to, że działa na koncie administratora samby;
pewnie jest coś nie tak z dostępem do plików, próbowałem zmieniać foldery TEMP w konfiguracji XP, jednakże to nic nie dawało;
w aktualnym katalogu TEMP moge stworzyć ręcznie jakiś plik bez problemu...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: środa, 27 stycznia 2010, 15:49 
Offline

Rejestracja: poniedziałek, 18 lutego 2008, 13:31
Posty: 72
tak mi sie wydaje ze kolega cos popsul przy instalacji i word zamiast odwolywac sie do zasobu uzytkownika probuje tempy tworzyc na adminie. Proponuje instalacje na koncie admina. logowanie pozniej na zwyklego usera i probe czy dziala. Ew http://technet.microsoft.com/en-us/sysi ... 00361.aspx


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: środa, 27 stycznia 2010, 15:51 
Offline

Rejestracja: środa, 27 stycznia 2010, 13:57
Posty: 11
witam, dziękuję za odpowiedzi,
zainstalowałem xp, programy, office i później dopiero dołączyłem do domeny; operacje te robiłem na koncie zwykłego admina zaraz po instalacji XP, więc powinno działać ;/

pozdrawiam


EDIT
ok, wywaliłem system, wrzuciłem nowego xp, zainstalowałem office, dodałem domene i próbuje uruchamiać - nie działa


EDIT
ok, działa ale chyba jednak nie tak jak powinno bo:
dodałem nowego użytkownika w panelu sterowania(wpisałem zdalnego i jego domene) ustawiłem go jako normalnego użytkownika komputera i od teraz office nie wariuje


Ostatnio zmieniony środa, 27 stycznia 2010, 17:31 przez jei, łącznie zmieniany 2 razy

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: środa, 27 stycznia 2010, 17:25 
Offline
Honorowy Admin

Rejestracja: piątek, 5 lipca 2002, 17:30
Posty: 7800
Lokalizacja: Słupsk
Jak dotychczas się z takim objawem nie zetknąłem.
Aby wykluczyć wszelkie problemy związane z serwerem proponuję zrobić dwie rzeczy.
Na serwerze w katalogu samby znajduje się plik deleteroamingcache.reg. Służy on do tego, aby Windows nie tworzył lokalnych profili. Należy ten plik uruchomić jako administrator domeny.
Następnie sprawdzić po zalogowaniu się użytkownika nieuprzywilejowanego, sprawdzić czy katalog użytkownika w /home/samba należy do niego.
Jeśli problem dalej będzie występować, spróbować czy pomoże polecenie wydane w konsoli jako root: chown -R nazwa_usera.users /home/samba/.../katalog_usera (uwaga ostrożnie z tym poleceniem! jeśłi przez nie uwagę by zrobić je w głównym katalogu / - to rozwali się system).

_________________
Obrazek Belfer.one.PL
Obrazek Audio Cafe


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: środa, 27 stycznia 2010, 17:44 
Offline

Rejestracja: środa, 27 stycznia 2010, 13:57
Posty: 11
witam,
skrypt uruchomiłem, dodałem, dalej nie działa.
każdy folder w /home/samba/profiles ma odpowiednie chmody;
spróbowałem też zmienić dla wszystkich plików danego profilu(chown -rf) ale też nie ruszyło.

Hmm, tak myślę, czy mapowanie grup nie zawodzi? powinna grupa users w linux przechodzić do uzytkownicy w windows, to powinno załatwić sprawę


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: środa, 27 stycznia 2010, 17:51 
Offline
Honorowy Admin

Rejestracja: piątek, 5 lipca 2002, 17:30
Posty: 7800
Lokalizacja: Słupsk
Problem polega na tym, że to nie jest normalny problem wszystkich użytkowników. To u ciebie tylko jest coś nie Co to za dziwaczne polecenie chown -rf?

_________________
Obrazek Belfer.one.PL
Obrazek Audio Cafe


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: środa, 27 stycznia 2010, 18:40 
Offline

Rejestracja: środa, 27 stycznia 2010, 13:57
Posty: 11
witam,

1.moglbyś mi podesłać swoją konfigurację samby? jeicam.pl [at] gmail.com
2.proszę o wynik polecenia
: [/] [] ()
net groupmap list

3. czy po zainstalowaniu czystego eos'a można/trzeba przejść konfigurator samby w panelu sterowania sytemu?

Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: środa, 27 stycznia 2010, 19:12 
Offline
Honorowy Admin

Rejestracja: piątek, 5 lipca 2002, 17:30
Posty: 7800
Lokalizacja: Słupsk
1. Konfiguracja samby - ta prawidłowa jest na płycie.
2. To nie ma tu nic do rzeczy.
3. A to ma coś do rzeczy. Po zainstalowaniu EOSa NIE WOLNO ruszać konfiguratora samby w panelu sterowania systemu. NIGDY!

_________________
Obrazek Belfer.one.PL
Obrazek Audio Cafe


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: środa, 27 stycznia 2010, 19:47 
Offline

Rejestracja: środa, 27 stycznia 2010, 13:57
Posty: 11
dziękuję za odpowiedzi,

co do punktu 2.
z tego co pamiętam, to polecenie na moim serwerze nic nie zwracało,
tutaj w doc'ach: http://pl.docs.pld-linux.org/uslugi_samba.html widzę, że jest to potrzebne do "przekładania grup".
Aktualnie mój zalogowany przez domene user nie ma praw na komputerze, na którym jest zalogowany, dlatego nie mogę pracować na Office 2007.
Gdy dodam po domenie domena/użytkownik w konfiguracji użytkowników XP, to wszystko działa. Stąd moje pytanie o mapowanie.

mam jeszcze jedno pytanko:
w szkole posiadamy modem adsl który łączy się z komputerem przez ethernet(karta eth0)
eth1 wysyła informacje do sieci wewnętrznej,

w sekcji konfiguracji połączenia internetowego piszesz, żeby ustawić eth0 - na zewnątrz, a eth1 - wewnątrz.

w sekcji konfiguracji adsl napisałeś odwrotnie, eth1-połączenie zew. eth0-wew, a pod eth1 jest podłączony interfejs modemu.
troszkę mnie to myli...

ja u siebie uruchomiłem stałe ip dla eth0 i połączenie działa, jednakże po restarcie systemu aby zostało uruchomione(ip jest wklepane, ale pingi nie chcą dzialać) muszę przejść konfigurator;

dlatego z tego, co mi się zdaje, trzeba dodać interfejs modemu, czyli od początku:
1. ustawienie sztywnych ip dla eth0 (neostrada)
2. ustawienie sztywnego ip wewnętrznego dla eth1
3. ustawienie interfejsu modemu przez eth0

taka konfiguracja będzie poprawna?

Pozdrawiam i dziękuję


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: środa, 27 stycznia 2010, 20:57 
Offline
Honorowy Admin

Rejestracja: piątek, 5 lipca 2002, 17:30
Posty: 7800
Lokalizacja: Słupsk
Nie twierdzę, że przygotowana do EOSa konfiguracja samby jest idealna, ale ma jedną zaletę - działa. Na stronie, którą podałeś jest za to:
Cytuj:
Ustawiamy logowanie do domeny oraz bycie kontrolerem domeny Windows NT4 i główną przeglądarką komputerów w sieci.
security = user

A według mnie ten wpis stosuje się, jeśli samba ma zabezpieczać udziały na poziomie użytkownika. W starszych wersjach były poziomy server, user i share. Ale to dotyczyło samby 2.x, a w sambie 3.x nie doczytałem się konieczności stosowania takiej dyrektywy.
Prawdę powiedziawszy grupy nie mają tu nic do rzeczy. Nadal nie wiem, dlaczego masz problemy z officem. Spróbuję zasymilować taką sytuację na wirtualnych maszynach i może coś mi przyjdzie do głowy.
W sambie na eosie są dwie grupy związane z sambą - smbusers i smbadmins oraz rzecz jasna machines. Zasadniczą sprawą jest po dodaniu komputera do domeny dodanie administratora domenowego jako administratora maszyny (opisane w konfiguracji klienta).
Sprawdź czy zacznie ci wszystko działać jeśli zrobisz chmod -R 777/home/samba/profiles/nazwa_usera.

Co do konfiguracji sieciowej.
W przypadku połączenia typu DSL lub inne ethernetowe najbardziej sensowne jest ustawienie karty eth0 jako WAN, a eth1 jako LAN.
Konfigurację ADSL opisałem inaczej, ponieważ zauważyłem iż w konfiguracji ppp domyślnie wszystko jest ustawione na eth1 i po restarcie system lubi sobie pozmieniać coś. Dlatego sugeruję kabel od modemu podłączać do eth1. Nie nadawać mu żadnego adresu. po połączeniu tworzy się wirtualny interfejs ppp0 i to on ma adres neostrady. Ale! Tak będzie pod warunkiem, że modem ADSL jest ustawiony tylko i wyłącznie jako modem. W przypadku np. ST510 jest to ustawienie bridge-only. W przeciwnym wypadku modem jest jednocześnie routerem i takie połączenie należy traktować podobnie jak każde inne ethernetowe. Serwer nie powinien być raczej ustawiany jako klient dhcp, więc należy dawać mu stały IP.
Byc może w twoim przypadku dochodzi do zamiany kart sieciowych? Może to efekt opisany tutaj? http://cdn.freesco.pl/modules.php?name= ... icle&sid=8

_________________
Obrazek Belfer.one.PL
Obrazek Audio Cafe


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: czwartek, 28 stycznia 2010, 10:57 
Offline

Rejestracja: środa, 27 stycznia 2010, 13:57
Posty: 11
Dzięki wielkie, rozwiałeś moje wątpliwości, co do łącza to jest ok,
dzisiaj zrobiłem reinstalację serwera oraz stacji (całość od nowa), dalej nie chce logować(konfiguracji samby itp nie ruszałem, w serwerze konfigurowałem tylko sieciówki)
próbowałem nadać chmody - nie to nie zmienia

patrzę teraz na konfigurację użytkowników w windowscie i myślę, dlaczego nie wyświetla on mi żadnych grup z serwera, próbowałem też dodać komputery (school/windows15) ale nie chce ruszyć i wyświetla:
"informacje zwrócone z sektora obiektów dla obiektu "windows15" był niekompletne. Obiekt nie bedzie przetwarzany.

http://zapodaj.net/47e6aabad184.jpg.html

w sekcji uzytkownicy i grupy lokalne -> administratorzy widnieje długi wpis: S-1....cyferki...-512

Być może wie ktoś z Was, jak dodać wszystkich użytkowników domeny(coś w stylu school/all albo school/*), żeby windows to przyjął?

Pozdrawiam i bardzo dziękuję za dotychczasową pomoc


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: poniedziałek, 30 stycznia 2012, 12:33 
Offline

Rejestracja: poniedziałek, 5 grudnia 2011, 18:05
Posty: 39
Nadanie użytkownikowi odpowiednich uprawnien w systemie windows rozwiazuje problem word, power point

Edit: Saturas
Proszę o "nie odgrzewanie kotleta" - to tak na przyszłość.
Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ] 

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting: Compus-Net
RobertKonik.pl