Freesco, NND, CDN, EOS

http://www.freesco.pl
Dzisiaj jest piątek, 29 marca 2024, 16:30

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
Post: środa, 7 grudnia 2011, 21:29 
Offline

Rejestracja: czwartek, 26 lutego 2009, 01:40
Posty: 86
Witam!

Co jakiś czas jak w temacie DansGuardian wyciska 100% albo i nawet wiecej według "top" wentylatory chodza jak szalone... Logowanie do domen zajumuje w tym czasie bardzo dużo czasu, dedykowany serwer gry oscyluje kolo 500ms po Lan, TS3 i TS2 praktycznie niemozna prowadzic rozmów...

restart programu nie pomaga wrecz przeciewnie namnazaja się procesy... clamAV restart czy stop rowneiz Squid'a nie pomaga cały czas 100% reboot serwerka rowniez nie pomaga... czy to jest jakas aktualizacja? Po paru godzinach lub po dniach wszystko wraca do normy przez pare dni i potem znowu ehhh..

specyfikacja serwerka

Pentium D 2,8 Ghz dualcore
2,5 GB RAM DDR2

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Proszę się nie sugerować kolejnością to są poprostu przypadkowe screeny z różnych dni.

offtop

Jakie jest domyslne hasło do MySQL oraz czy jest funkcja "screen" ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: czwartek, 8 grudnia 2011, 00:49 
Offline
Honorowy Admin

Rejestracja: piątek, 5 lipca 2002, 17:30
Posty: 7800
Lokalizacja: Słupsk
Dansguardian sporo wymaga od komputera. Zauważyłem, że wąskim gardłem bywa procesor. Nie obrażając twojego komputera, ale pentium D to były do d... i to jest chyba przyczyna.
Ja mam EOSa w praktyce w dwóch szkołach. W jednym służy głownie jako bramka dla dwóch pracowni i reszty komputerów. Dansguardian musi obsłużyć sporo żądań (czasami koło 50 maszyn), load average sięga mu nawet do 9. Jednak nie powoduje to jakiegoś wyraźnego spowolnienia jego funkcji.
Drugi komp ma podobne parametry i loguje się do niego biblioteka, a dansguardian obsługuje ok 20 maszyn. Też się nie zatyka.
Cytuj:
reboot serwerka rowniez nie pomaga...

Przecież po reboocie serwer wstaje czysty jak dziewica. Wszystko zostało wyczyszczone. Połączenia i procesy. Czyli kwestia jakiegoś specyficznego rodzaju wywołań klientów?
Ostrzegałem, ze to nie jest system do ASK.

_________________
Obrazek Belfer.one.PL
Obrazek Audio Cafe


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: piątek, 9 grudnia 2011, 12:14 
Offline

Rejestracja: czwartek, 26 lutego 2009, 01:40
Posty: 86
na chwilę obecna jest teraz wszystoko ok. Maciek poprzednik to p4 a pentD to takie wplasnie dwa P4 i na nnd to co posida teraz eos działało bez problemu na owiele słabszym sprzecie. dlatego się zdecydowalem na ten system ze to wszystoo juz bylo gotowe do dzialania.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: wtorek, 20 grudnia 2011, 21:02 
Offline

Rejestracja: czwartek, 26 lutego 2009, 01:40
Posty: 86
Witam!

Odświeżę troszku temacik z tego co zauważyłem jednym z powodów tak dużego użycia CPU przez Dansguardiana sa aktualizacje systemowe Windows (windows update)
gdy jeden klient w sieci właśnie je pobiera to jeden demon dansa ma okolo 100% gdy dwóch to juz dwa demony oscyluja kolo 90%. zauwazyłem to przez przypadek gdy na lapku wgrywałem świeżą kopie Windy i pokazaly sie w tray ikonka pobieranie aktulizacji i w putty w tym samym momecie top pokazalo dans 100% a to przyokazji pusze swojego kompa w aktalizacje no kolejny demon dans pod 100% aktulalizacje sie zakonczyli to i demon sie uspokoil.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting: Compus-Net
RobertKonik.pl