Freesco, NND, CDN, EOS

http://www.freesco.pl
Dzisiaj jest piątek, 29 marca 2024, 00:00

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
Post: środa, 14 grudnia 2011, 14:39 
Offline

Rejestracja: poniedziałek, 5 grudnia 2011, 18:05
Posty: 39
Tak jak u wo0t?! u mnie tez procek na 100%. Chcialbym wylaczyc te usluge i tego antywirusa poniewaz mam na routerze sprzetowym uruchomione podobne uslugi. Po wylaczeniu uslug clamac i dansguardian strony na stacjach nie chodza, czy trzeba przekonfigurowac squida?
Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: środa, 14 grudnia 2011, 21:27 
Offline

Rejestracja: czwartek, 26 lutego 2009, 01:40
Posty: 86
poki co unormowało się umnie... ale pierwsze co zrobiłem zablokowalem p2p przez co ruch zmalal i chyba to bylo poczesci wina bo i clamav sie uspokoił... zamiast tego uruchomiłem mldonkeya kazdemu zalozylem konto i przydzielilem uprawanienia (733) na publicu (udział samba) tzw prywatonosc ze nikt nei wie kto co pobiera.

squid jest cashem i ma przyspieszyc przegladanie... clamav ma chronic, a dans filtorwac... to rozwiazanie ma tylko sens w calosci... no ale tak masz racje trzeba squida przerobic. poki co w firewallu mozesz za hashowac linie w ktorej jest przekierowanie ruchu z portu 80 na squid'a (chyba 8080 lub 3124) co spowoduje bedzie to wszystko omijane do poki nie przekonfigurujesz posrednika.

czyli poi zyszkasz ze dans i clamav nie bada obciazac CPU a net bedzie smigal tylko ze bez squida.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: środa, 14 grudnia 2011, 21:41 
Offline

Rejestracja: poniedziałek, 5 grudnia 2011, 18:05
Posty: 39
to niestety mi nic nie daje. Mam fajny routerek sprzetowy draytek vigor pro 5300. Ten eos jest mi glownie potrzebny jako PDC w pracowni no i chcialem przyspieszyc przegladanie www dla uzytkownikow w internacie (ok. 50 komputerow)
Dziekuje za odpowiedź


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: środa, 14 grudnia 2011, 22:01 
Offline

Rejestracja: czwartek, 26 lutego 2009, 01:40
Posty: 86
dokładnie tobie nie powiem co jak z czym, ale wujek google zna duzo odpowiedzi... dobra to co napisałem pozwoli tobie tylko na wylaczenie dans i clamav i poki nie przekonfigurujesz squida bedziesz mial net'a na klientach... zyskasz wiecej wolnej pamieci i mniejsze obciazenie cpu.

btw nie klikamy tylko kosolka...mc... /etc/ i wszystko z lapki konfigurujemy w taki sposob bedziesz wiedzial jak powrocic i co wrazie czego sie spierdzielilo... konfigurator graficzny potrafi tak namieszac ze juz nie dojdziesz do ladu

to sa tylko moje takie rady... bo czytajac twoje posty wyciagam wnioski.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: środa, 14 grudnia 2011, 23:50 
Offline
Honorowy Admin

Rejestracja: piątek, 5 lipca 2002, 17:30
Posty: 7800
Lokalizacja: Słupsk
Dansgauardiana i clamava, a także squida (bo sam nie będzie działać) można wyłączyć bez szkody dla systemu. Trzeba go wówczas wyłączyć także w firewallu.

_________________
Obrazek Belfer.one.PL
Obrazek Audio Cafe


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: czwartek, 15 grudnia 2011, 08:58 
Offline

Rejestracja: poniedziałek, 5 grudnia 2011, 18:05
Posty: 39
W takim razie temat zamkniety gdyz zalezy mi na kałamarnicy :). Sprobuje w takim razie z nnd kiedys przez 4 lata mi smigal pieknie ....A propos konfiguratorow graficznych podzielam zdanie. Nie ma to jak z palca...:).
Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: czwartek, 15 grudnia 2011, 11:25 
Offline
Honorowy Admin

Rejestracja: piątek, 5 lipca 2002, 17:30
Posty: 7800
Lokalizacja: Słupsk
Nie bardzo rozumiem. W którymś z poprzednich postów pisałeś, że takie usługi masz na drayteku. Squida możesz mieć, ja napisałem że nie będzie działać, bo - no offence - nie widać po twoich postach, żebyś był w stanie przeprowadzić nową konfigurację squida, a to co jest działa tylko z dansguardianem.
Skoro chcesz teraz instalować NND, to nie rozumiem po co się brałeś za EOSa, który od początku był głównie systemem okienkowym dla szkolnych pracowni.

_________________
Obrazek Belfer.one.PL
Obrazek Audio Cafe


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: czwartek, 15 grudnia 2011, 11:40 
Offline

Rejestracja: poniedziałek, 5 grudnia 2011, 18:05
Posty: 39
Po co sie brałem, po to aby zobaczyc co to za system i czy spelni moje oczekiwania. Oprocz tego pracuje jeszcze w innej szkole gdzie w lutym bede chcial wprowadzic rozwiazanie serwerowe oparte na linuxie. Jezeli chodzi o moje doswiadczenie to:
- na poczatku korzystalem z wersji dyskietkowej freesco
- potem byl nnd
-teraz slackware ( na jednym serwerze gdzie robi za LAMP)
Nie mam napewno duzego doswiadczenie jezeli chodzi o linuxa ale potrafilem w w/w dystrybucjach uruchomic w terminalu uslugi które byly mi niezbedne:
w nnd 4 karty sieciowe 3 odrebne fizycznie sieci lan
serwer LAMP
samba (w 2004 nawet jako PDC)
konfiguracja no-ip dla przywracania nazwy domeny (neo)
W NND bez problemu udalo mi sie zainstalowac ups ( eos go nie wykryl)
za to eos bez problemu wykryl karty sieciowe (slackware tylko 1...)
Szukam jakiegos rozwiazania .... i jak na razie to mniej problemow jest gdy wykonuje sie pewne rzeczy w terminalu. Mialem troche przerwy dom rodzina i pewne rzeczy sie zapomina, teraz chce to nadrobic choc moja zona juz zgrzyta zebami...ech...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting: Compus-Net
RobertKonik.pl