Freesco, NND, CDN, EOS

http://www.freesco.pl
Dzisiaj jest wtorek, 19 marca 2024, 16:04

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
Post: sobota, 29 czerwca 2013, 01:12 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: sobota, 22 października 2005, 01:49
Posty: 412
Lokalizacja: 3-City
Witam

Do tej pory nie było problemów i nadal nie ma ale trzeba karty 100Mb upgradować do 1000Mb i coś mi tu nie chce hulać.
Do tej pory 3com 905, działa jak ta lala.
Po wstawieniu nowych jedna para to 3com2000 (de fakto na Marvelu powinien pasować skge driver) druga para to HP na Broadcomie (chyba na tg3 się załapała) i na żadnej z tych par nie idzie nic powyżej 30-100kB ...

Przy wstawieniu tylko jednej karty z tych nowych i pozostawieniu jednego starego 3c905 transfer ok ale tylko w jedną stronę, gdy nowa 1Gb na eth0 to download ok ale upload prawie zero.
Nie poradziłem sobie z nowymi sterami bo takowych dla 3.1.4-4 nie ma, są tylko dostępne dla 2.6, przy moim kernelu nie można dokończyć instala, wywala błędy w konfiguracji, brakuje plików w kernelu lub są w inaczej nazwanym katalogu.

Nie wiem czy przyczyny szukać w sterownikach czy może sprzętowo coś nie halo, może płyta główna nie chce strawić tych kart ... ?

Złącze standard PCI, karty mają w tej chwili działać na 100Mb do testów, później pójdą na 1Gb.
Może to, że zamiast 1000Mb mają po dwóch stronach (dostawca i mój switch) złącze 100Mb jest przyczyną, może nie lubią chodzić poniżej 1000Mb ? :)

Czekam na sugestie a za kilka dni sprawdzę jakieś RTL8169 i może wyrwę Intela 1000 ...

Pzdr

_________________
Symetryk światło, CDN2 3.1.4-4-ARCH i686 AMD E-350 Processor AuthenticAMD & kilku użyszkodników ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting: Compus-Net
RobertKonik.pl