Freesco, NND, CDN, EOS

http://www.freesco.pl
Dzisiaj jest niedziela, 16 czerwca 2024, 23:16

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: ZLodzieje .
Post: niedziela, 22 czerwca 2003, 15:15 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: piątek, 2 sierpnia 2002, 11:58
Posty: 758
Jak zabezpieczacie sprzet przed zlodziejami ? huby, swiche ,aces pointy ?
Mam problem bo ostatnio rozwalili szafe ktora miala 3 mm stalowe drzwi, a jak to juz sie nie oparlo to te smieszne skrzynki na kluczyk to juz moge spisac na straty .
Problem jest tes taki ze huby i swiche do 8 portow kosztuja ponizej 200 zl wiec to nawet nie ma co na policje isc bo to zdajsie nie kradziez tylko wykroczenie a tego to juz nikt nie bedzie scigal .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: poniedziałek, 23 czerwca 2003, 12:08 
hmm.... cienshkie pytanie ... jak zlodzieje ci sie dobrali do szafy 3mm to proponuje zawinac hupka w folie i zakopac w ziemi :)

Jesli chodzi o mnie to mam zwykla szafke na kluczyk z serwerkami i do tego 2 wyjce ... w zupelnosci wystarcza ... no nie wspomne o takich kwestiach jak kraty w oknach...

A tak na marginesie - PKP tez ma problem ze zlodziejami :P Jak wszystko wisi na zewnatrz to w 99% bądź pewien ze zainteresuje to panów z lepkimi łapkami :)


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: czwartek, 17 lipca 2003, 16:48 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: wtorek, 18 marca 2003, 17:25
Posty: 234
a ja mam taką fajną spółdzielnię,że się ucieszyli,ze im internet zakładam, bo to lepiej wyglada w folderach reklamowych. Sami zaproponowali, bym umieścił kable i switche w kanałach technicznych w budynku, które są nieźle zabezpieczone i wymaga trochę hałasu i czasu by się do nich dostać.
A tak praktycznie, to możesz np. wypalić na switchu info z adresem i właścicielem, ciężej gnojkowi bedzie sprzedać taki sprzęt (i umieścić info na skrzynce,że sprzęt jest oznakowany)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: czwartek, 17 lipca 2003, 20:59 
cycu pisze:
a ja mam taką fajną spółdzielnię,że się ucieszyli,ze im internet zakładam, bo to lepiej wyglada w folderach reklamowych. Sami zaproponowali, bym umieścił kable i switche w kanałach technicznych w budynku, które są nieźle zabezpieczone i wymaga trochę hałasu i czasu by się do nich dostać.
A tak praktycznie, to możesz np. wypalić na switchu info z adresem i właścicielem, ciężej gnojkowi bedzie sprzedać taki sprzęt (i umieścić info na skrzynce,że sprzęt jest oznakowany)


z tym info od razu bedzie wiedzial ze znajduje sie w skrzynce sprzet... cos jak nie otwieraj drzwi, bo tam lezy kasa.. :P


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: piątek, 18 lipca 2003, 01:18 
JA ZNALAZŁEM SPOSÓB!!!


WYSZEDŁEM KIEDYS PIĘKNEGO RANKA NA OSIEDLE Z SIEKIERA I POSZEDLEM W STRONĘ ŁAWEK GDZIE SIEDZIELI KOLESIE ZLODZIEJE I POWIEDZIALEM ŻE UPIERDOLE WSZYSTKIM LAPY JAK MI ZAPIERDOLĄ HABA I SWITCHA Z KALATKI BO WCZEŚNIEJ RAZ JUŻ HAB POLECIAL.

I OD TEGO CZASU SKOŃCZYŁY SIĘ PROBLEMY ZE ZLODZIEJSTWEM.

KOLESIE TAK PILNUJA MOJEJ KLATKI ŻE NAWET MYSZ Z HABEM I SWITCHEM NIE WYJDZIE.


TRZEBA WIEDZIEĆ DO KOGO IŚĆ W TYCH SPRAWACH .

BO I PO CO NA POLICJĘ


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: piątek, 18 lipca 2003, 17:37 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: wtorek, 18 marca 2003, 17:25
Posty: 234
co ty, u mnie żule mają 2 metry i ubierają się w eleganckie dresy, numer z siekierą nie przejdzie. :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: piątek, 18 lipca 2003, 18:58 
Offline
PGF

Rejestracja: sobota, 2 listopada 2002, 22:54
Posty: 268
Lokalizacja: Bieruń
cycu pisze:
co ty, u mnie żule mają 2 metry i ubierają się w eleganckie dresy, numer z siekierą nie przejdzie. :)


Więc jest pewien stary sprawdzony sposoob. Bierzesz słicza lub haba, bierzesz śrubokręt i ładnie odseparowywyjesz obudowę od elektroniki użytkowej. Następnie montujesz elektronikę do małych szafeczek i zawieszasz. Nie ma sensu robić jakiś super zabezpieczeń bo jak się złodziej nawkurza przy otwieraniu, to po otwarciu rozpierd..... ze samej złości sprzęt. I lepiej gdy wszystkie skrzyneczko-szafeczki są takie same, to najwyżej rozwalą jedną, ale już potem się nie będę fatygować na dziwną płytkę zieloną z kilkoma lampkami. A przecież HUBowi czy SWITCHowi wszystko jedno czy jest w ubraniu czy nago :D :mrgreen: Wadą jest czasem utrata gwarancji.

_________________
RaaDaaR
http://www.freesco.internetdsl.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: sobota, 19 lipca 2003, 11:04 
U mnie też są żuliki ale z nimi porozmawiasz za pomoca winka :)


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: sobota, 19 lipca 2003, 11:08 
A jeszcze polece lepsze rozwiązanie! Wiecie sam nad tym pracuje. ceweczka zapłonowa od samochodu. stycznik w szafeczce kabelki do obudowy skrzynki. No i proszę bardzo niech otwiera to go tak rypnie że już nie bedzie próbował drugi raz. Oczywiście mozna inne zastowaować rzeczy np. syrenę policyjną z paru ukladzikow i do zasilacza i niech kolega otwiera. Albo wynająć firmę ochroniarską :)))


Na górę
  
 
Post: sobota, 19 lipca 2003, 20:53 
najlepsze zabezpieczenia to solidni sąsiedzi, w czasie montazu wychodzi kto jest solidny, najbardziej dostepny, szybka zmiana poprowadzenia kabli zawsze jest nmozliwa, a po za tym kolesie dostają po 5 złmniej od czynszyu za opieke i prad nad switchem, wapami itd. kable na scianach zewnętrznych wisza powyżej 2 metrów (wiec tylko nóż na kiju albo pręt mógłby pomóc je zniszczyc) a w klatkach leci w rurkach standardowo - i jak na razie od 2 lat sprawdza sie - zero ataku na mienie :p


Na górę
  
 
 Tytuł: re
Post: poniedziałek, 9 lutego 2004, 02:36 
U nas nie zdazyla sie jeszcze ani jedna kradziez - a to za przyczyna tego ze wszelkie urzadzenia instalujemy w czyichs piwnicach - lepiej sie z kims dogadac niz wywieszac cos na korytarzu co wyglada jak OTWÓRZ MNIE PALANCIE.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: czwartek, 12 lutego 2004, 23:24 
A u nas sprzet jest na najwyzszym pietrze no i mamy dosc spokojna dzielnice... wiec nie ma problemów... :D


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: niedziela, 21 marca 2004, 11:33 
ja mam switch'e u userow a serwer mam u siebie na chacie a kable na bloku 8) :D a przy okazji po co robic reklame tym sie tylko przyciaga panow z lepkimi raczkami:D:D


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting: Compus-Net
RobertKonik.pl