Freesco, NND, CDN, EOS

http://www.freesco.pl
Dzisiaj jest poniedziałek, 17 czerwca 2024, 01:04

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
Post: czwartek, 15 lipca 2004, 10:12 
Chce postawic serwer, firewalla na oddzielnym kompie a mam kablowke 512<=>. jak narazie mam podłączonego kompa z windą i chce na oddzielnym mieć linuxa i mozliwość stawiania serwerow(www, ftp). Zdobyłem jakiegoś grata (P200) ale niewiem jak sie do tego zabrać. Jak technicznie podłączyć go do kablowki(pewnie tak jak tego czyli sieciówka do modemu kablowego) ale co dalej? Jak do serwera ktory postawie podłączyć mojego właściwego kompa? Czy wystarczą sieciówki? I jakiego oprogramowania najlepiej w takiej sytuacji urzywac? Jezeli ktokolwiek jest w stanie mi udzileić pomocy to z gory dziękuje mu bardzo. Być moze ktoś z was ma adresy stron opisujące takie podłączenia.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: piątek, 16 lipca 2004, 11:04 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: niedziela, 16 marca 2003, 16:32
Posty: 373
Lokalizacja: Katowice
Rozwiazanie dla Ciebie jest bardzo proste ;)
Do tego "grata" wkladasz dwie sieciowki (poszukaj tylko ktore sieciowki sa bez problemu obslugiwane przez np. FreeSCO) i do jednej wpinasz modem z kablowki a wykorzystujac druga laczysz swoj komputer z tym serwerem... Jesli chcesz je polaczyc bezposrednio to musisz uzyc kabla skrosowanego, a jesli za posrednictwem hub'a lub switch'a (wowczas mozesz podlaczyc wiecej komputerow do tej "sieci") to kabla nieskrosowanego... Skoro juz zajrzales na forum FreeSCO to takie tez oprogramowanie proponuje :) Wszelkie szczegoly dotyczace konfiguracji znajdziesz na tym forum oraz na Polskiej Stronie FreeSCO. (podpowiedz-konfiguracja router ethernet) Na FreeSCO, po przeniesieniu na hdd, bez problemu postawisz www, ftp, jest w nim juz bardzo prosty w konfigu firewall (szczegoly dot. [url=zciech.w.interia.pl]firewall'a[/url]). A jesli poszukujesz informacji na temat budowy i konfiguracji sieci komputerowych to zacznij od google ;)
PS. Na forum FreeSCO znajdziesz juz jakies posty dotyczace konfigu freesco z kablowka - poszukaj, poprzegladaj...
Milej zabawy...

_________________
Pozdrawiam :wink:
Przemek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: piątek, 16 lipca 2004, 12:30 
Ciesze sie ze ktokolwiek odpisał i że tą osobą jesteś Ty Kiler - bo odpowiedz jest bardzo wyczerpująca. Dzięki wielki i jeszcze jedno pytanie:
czy na router najlepszy będzie Fresco? moze inny linux jaiś większy sie nada ;) np Mandrake, Redhat, albo free bsd(słyszałem ze najlepszy:D


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: piątek, 16 lipca 2004, 12:37 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: niedziela, 16 marca 2003, 16:32
Posty: 373
Lokalizacja: Katowice
Router mozna zrobic wykorzystujac dowolna dystrybucje Linux'a :) zaproponowalem FreeSCO bo akurat jej uzywam i jestem bardzo zadowolony - jest tez bardzo przyjazna zwlaszcza dla poczatkujacych ;) Wszystko teraz zalezy od Twojej wiedzy i checi... No i od jakosci sprzetu na ktorym ma to stac :) Wieksze dystrybucje maja z reguly wieksze wymagania...

_________________
Pozdrawiam :wink:
Przemek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: OK
Post: piątek, 16 lipca 2004, 14:12 
Skoro tak sprawa wygląda to zabiore się za fresco. Tylko martwi mnie to ze juz miałem(nawet jescze mam) zainstalowane linuxy rozne na dysku(Aurox, mandrake i kilka dyskietkowców) i po naprawde wielu próbach, czytaniach faqw i ircowania na kanale linux - nieudało mi się połączyć z netem(na zadnym linuxie!?!) najpierw miałem dynamiczne IP to ustawiałem DHCP itd. zgodnie z instrukcjami i dalej neta nie było. Ktoś powiedział ze jak będe miał stałe IP będzie duzo łatwiej i co sie okazuje niejest! po podaniu IP, bramy dns i wszystkich szczegółów nadal nieudaje sie podnieść interfejsu sieciowego, a jak sie udaje to i tak net niedziała. Gdzieś czytałem ze administrator sieci moze w jakiś sposób zablokować lunuxa(chodzi tu o jakąś odpowiedź na zapytanie podczas podnoszenia interfejsu sieciowego - niewiem dokładnie o co chodziło) czy jest to mozliwe? niemogłem zrobić błędu podczas konfigoracji bo męczyłem sie z tym na 4 lnuxach przez miesiąć. I co powinienem wybrać w przypadku kablówki i stałego IP(raczej nie DHCP) podczas instalacji mandrak ustalił ze mam sieciówke czyli mam Lan-czy tak powinno być? do jakiej kategorii zaliczyć połączenie kablówka=>modem zew=>sieciówka??


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: piątek, 16 lipca 2004, 14:44 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: niedziela, 16 marca 2003, 16:32
Posty: 373
Lokalizacja: Katowice
Bawilem sie juz z trzema dystrybucjami Linux'a i z zadnym nie bylo problemow... Na kazdym siec chodzila bez problemu :) Wszystko zalezy od konfiguracji dystrybucji i od sprzetu (np. czy wogole sieciowka jest wykrywana)... Sugeruje rozpoczecie zabawy od FreeSCO - poczytaj info, faq, forum, freesco.pl...
Milej zabawy...

_________________
Pozdrawiam :wink:
Przemek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: OK!
Post: sobota, 17 lipca 2004, 00:10 
Dzięki za odpowiedzi - dalej sproboje sobie radzić sam. Puki co składam grata :D.
Pozdrawiam Cie Kiler linuxowcu :D


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting: Compus-Net
RobertKonik.pl