Freesco, NND, CDN, EOS

http://www.freesco.pl
Dzisiaj jest niedziela, 16 czerwca 2024, 22:10

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: piątek, 27 czerwca 2003, 22:21 
no coment


Ostatnio zmieniony sobota, 28 czerwca 2003, 01:22 przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: piątek, 27 czerwca 2003, 23:31 
Pit pisze:
Może źle sie stało że postukałem na forum, może lepiej być w niepewności. Wiekszy pożytek byłby dla państwa a tak to zaczniecie sie bunkrować (oczywiście to aluzja co do niektórych)


Nie żartuj. Nie napisałeś nic, co mogłoby bydzić jakieś obawy, tylko zlepek... czegoś.
Nie napisałeś, jaką podstawe prawną ma US, bo chyba powinen mieć, żeby sciągnąc jakiś podatek.
Rozumiem, że jeżli US do mnie przyjdzie bedzie także prokurator, ewentulanie nakaz prokuratora o zapłacenie podatku, ponieważ pewnie wystawiałem użytkownikom co miesiąc jakies faktury VAT (bo chyba musibyc jakis dokument-dowód)??
Pierwsze słysze, żeby US czepiał się jakiejś sąsiedzkiej czy koleżeńskiej umowy, w której dobry sąsiad (kolega) zadeklarował mi się dawac co miesiąc na piwo. Jeżeli tak jest to chyba coś musiałem przeoczyć, a w takim razie comiesięczna składka jest darowizną dla stowarzyszenia (jako osoby prawnej), którą użytkownik może sobie odliczyć od podatku. Co US zyska u mnie, to straci gdzie indziej.
Ile oddaje urzędowi bezdomny, który żebrze na dworcu PKP na wino?? W koncu to tez dochód. Sytuacja podobna.

Pit pisze:
Dobra temat dzielenia z mojej strony uważam za zamknety.

Myślę, że to bardzo dobry pomysł.

Pozdrawiam
Morus


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: sobota, 28 czerwca 2003, 00:33 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: wtorek, 10 grudnia 2002, 12:32
Posty: 363
Lokalizacja: Elbląg
No cóż, PIT. Straszysz? 8O :D
Bardzo się boję.
Dyskutował z Tobą nie będę gdyż jesteś albo szpiclem, albo cierpisz na bardzo groźną chorobę "ciężkus chorobus muzgus zanikus".

Hej, Panowie Moderatorzy wypadałoby chyba zamknąć tę dyskusję. Do niczego ona nie doprowadzi, a tylko zaognia sytuację i prowokuje do nie cenzuralnych wypowiedzi.

_________________
NuFeL
------------
ASK KapselNet


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: sobota, 28 czerwca 2003, 01:07 
Podstawy prawne [ tu były lecz wykasowałem wkońcu jesteście tak bardzo wykształceni więc sobie poszukajcie ] Są one ogólnodostępne w Monitorze Polskim z lat 2000-2001


Ostatnio zmieniony sobota, 28 czerwca 2003, 14:40 przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: sobota, 28 czerwca 2003, 07:11 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: wtorek, 10 grudnia 2002, 12:32
Posty: 363
Lokalizacja: Elbląg
Pit pisze:
Polecam kontakt z radcą prawnym



Polecam kontakt z Psychologiem i Psyciatrą :!: :!: :!: :D :D :D :!: :!: :!:

Jesteś chorym człowiekiem, a może nie czł........ tylko .... (sam wymyśl).
Możesz sobie darować kolejny post, z idiotami nie gadam
poczytaj swoje własne posty i zabacz tak w celach badawczych ile razy sam sobie przeczysz, jesteś przecierz taki..."entelegentny" masz przecierz średnie z maturą :D .
WOW :!: ACH :!: jesteś boski o zidiociały i zadufany w sobie PIT-cie :!: :!: :!:

P.S. Z tym lekarzem to mówiłem serio :!: :lol:

_________________
NuFeL
------------
ASK KapselNet


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: sobota, 28 czerwca 2003, 14:16 
Widzę że nie wszyscy dorośli do tego żeby mieć w domu internet. Tak myślę kto tu jest wariatem i powinien się leczyć bo z moich wypowidzi to nie wynika. Przydały by Ci se kolego jakieś tabletki na nerwicę.


Oglądalność rośnie nufel wszyscy domyślaja się kim jesteś.

Nie będę już podawał żadnych informacji. Nasze roważania nie wyjdą po za to forum. Z mojej strony nie będzie żadnych działań, z tego tytułu.

WNOSZĘ O USUNIĘCIE CALEGO TEMATU Z UWAGI NA NIE KULTURALNE WYPOWIEDZI UDEŻAJĄCE NIE TYKO WE MNIE ALE TAKŻE W CAŁOKSZTAŁT FORUM.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: czwartek, 3 lipca 2003, 16:36 
Panowe wyluzujcie w koncu to forum freesco a nie budka z piwem...
Zanim cokolwiek napiszecie zastanówcie się dobrze nad tym, a spory typu kto ma racje to raczej na gg lub przy spotkaniu na zywo...

Pozdrawim wszystkich fanów FreeSCO!!!


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: piątek, 4 lipca 2003, 02:29 
Błagam wykasujcie tego posta.

Zarąbie Bartka wyjechałem do rodziców a tu taka kicha. Narobił mi tu jazdy na maxa. Kurcze już nigdy nie będę zapisywał w systemie hasel

Te teksty w tym poście dementuje i zmieniam hasło, ciekawe co tu było pisane.


Przyjeżdzam a tu taka jazda.

Ehh tak to jest jak zostawiasz komputer z hasłami :(


Nie pracuje w żadnym urzędzie, jestem informatykiem a tu takie bzdury, boże co za łep.

Jeszcze mi pozmieniał ustawienia.

Idę go skopać narazka

PIT


Pozdrawiam i przepraszam

Nie ma to jak studenci wynajmujacy pokój


Na górę
  
 
Post: niedziela, 11 stycznia 2004, 23:12 
Pit powiem Ci ze nie widzialem twoich wypowiedzi ale dopatrzylem sie cytatow... stwierdzam ze faktycznie jestes laik, dyletant jak wiekszosc z nas + ja na czele (bez urazy -bo nie wszyscy). Ale w sumie mogli by Ci juz dac spokuj, bo chyba juz zalujesz za nadmierne gadulstwo/lekkie naginanie prawdy... Wiem ze moze zachowuje sie jak z animala :) ale wedlug mnie juz masz nauczke no i dar przyciagania ludzi bo sporawy kawalek forum przydszedl sie wypowiedziec ;]]]]] PS Bartek chyba nie przejdzie :? pozdro


Na górę
  
 
 Tytuł: neo+
Post: poniedziałek, 12 stycznia 2004, 17:10 
no wiec mialem neo do pewnego czasu teraz na dniach mi je odlaczyli i kiedy chlopaki przyjechali na chte to odrazu powiedzieli ze bylo udostepniane i zaczeli sie o to wypytywac wiec nic innego nie moglem powiedziec oprocz tego iz mialem do wczoraj 6 kompow na chacie i je wywiozlem bo sie wyprowadzam i uszlo jakos ale doczepili sie.. mialem neo pol roku i jezeli mial bym zaplacic ta kare co tam w reguleminie jest to ladnie by sie wzbogacili wiec gdzie niegdzie napewno to sprawdzac beda bo za duza kasa wchodzi w gre a to ze nie maja ludzi i srodkow to jest bzdura to jest naprawde ogromna firma i zdolna cie udupic ..
ja juz mialem nasrane w gaciach :) ale wszytko ok sie skonczylo
pozdrawiam


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: wtorek, 20 stycznia 2004, 11:11 
Ty buraku... (sorki, ale za tekst o sraniu w gacie to wymiękłem)

a co to sieci lokalnej nie można mieć ??

Niech ci udowodnią że sieć lokalna była po to żeby udostępniać łącze !!

Przecież to chore...



Morał jest taki tej krótkiej opowieści :

Jeśli jesteś amatorem i nie znasz się na tym co robisz (nawet jeśli nie jest to zgodne z prawem) to narobisz pod siebie i nie będziesz umiał się wytłumaczyć.

p.s. co do TPSA to przecież nie napiszą ci jawnie, że MOŻESZ UDOSTĘPNIĆ łącze jak tylko sobie chcesz...

lepiej by zrobili jakby nic nie pisali na ten temat -> bo przecież i tak nie będą tego kontrolować -> bo straciliby natychmiast masę klientów (kilku by wpadło - wieść by sie rozniosła i ludzie zaczęliby kombinować do jakiej innej firmy ucieknąć).

A co do egzekwowania tego przepisu to jeszcze nie spotkałem się z takim przypadkiem. No chyba że naprawdę ktoś na tym zarabia i wszyscy o tym wiedzą... -> ale na to trzeba dowodów.


Jak chcesz dzielić łącze to najpierw się zapoznaj z aspektami prawnymi tego "procederu" a potem z technologicznym aspektem -> możliwością ukrycia faktu czy "namierzenia".
Jeśli dojdziesz do wniosku, że jesteś w stanie się wytłumaczyć (czy wiesz, że w taki czy inny sposób nie są w stanie ci tego udowodnić bo np. się zabezpieczyłeś), to udostępniaj, jeśli nie, to nie - no chyba że lubisz robić w gacie.


To jest tak, że jakby Policjant cię zatrzymał i mówi -> to auto jest kradzione.

Jeśli tak jest - to robisz pod siebie i on to widzi ;) i wtedy zaczyna węszyć,
jeśli nie to wiesz że tak nie jest i nie musisz się denerwować niepotrzebnie.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: wtorek, 20 stycznia 2004, 13:44 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: poniedziałek, 16 czerwca 2003, 00:57
Posty: 420
Lokalizacja: Przeworsk
ja bym ten temat proponowal zablokowac jak nie usunac bo raz na jakis czas pojawiaja sie tutaj niezbyt madre wypowiedzi ktore moga znow przerodzic sie w klotnie:

EOT


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: ...
Post: środa, 11 lutego 2004, 20:43 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: środa, 7 stycznia 2004, 20:34
Posty: 273
Lokalizacja: Łódź
a wiecie co ?
ja mam neo od lipca i u mnie juz jest przekret na maxa
nie dosc ze po slupach elektrycznych wisi sobie kulturalnie bnc, to jeszcze od kumpla (uzytkownika neo) mam do siebie przeciagniety kabel telefoniczny i u mnie stoi i modem od neo i router i jakos od tego lipca jeszcze nikogo nie bylo
a wiecie dlaczego ?
odp jest prosta: neo mozna podzielic ale w OBREBIE LOKALU
a jak oni mi sprawdza czy to nie w lokalu ? mozna ale to jest tak uciazliwe dla nich ze nikomu nie chce sie z tym "babrac" i dlatego to przechodzi, bo jak bedzie jakas kontrola to i tak kumpel mam u siebie 2 kompy i w kazdej chwili moze przeciac 2 kable u siebie i wziac modem i server wiec nie ma problemu.
chociaz ja tak mysle i dlatego spie spokojnie

_________________
Lucent Cellpipe 50AS, Serwer: IBM NetFinity 5000 2x 30GB SCSI, 2x LinkSys WRT50GL<-> + 2 InterLine dookólna, OS: RHEL(RedHatEnterpriseLinux)CentOS 5, drugi serwer: IBM e-server, 2x Intel Xeon, 512 MB RAM, OS: NND, net: 2x Neo 512 i 1024 .. i smiga


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: piątek, 2 kwietnia 2004, 20:03 
Offline
MODERATOR

Rejestracja: poniedziałek, 8 marca 2004, 23:29
Posty: 1177
Lokalizacja: miasto Świętej Wieży
Witam
Chiałem dodać coś od siebie do tej pasjonującej dyskusji :) Pisadałem Neostrade + przez rok i ja także spotkałem sie wiele razy z "cichym" przyzwoleniem wielu pracowników Tp sa na rozdzielenie łącza, co oczywiście uczyniłem :) Teraz posiadam DSL-a i muszę stwierdzić, że jest ogromna różnica. Po pierwsze w jakości łącza. NEO 512 kb/s wcale nie równa się 512kb/s DSL Po drugie na infolini Neostrady prędzej dowiedziałbym się jak zrobić placki,niż czegoś o Neostradzie :) Na infolini DSL-a rozmawiałem z człowiekiem (kobietą ;) ) który wiedział co do niego rozmawiam :) A po trzecie mam święty spokój i mogę ich bez wachania opieprzyc jak coś nie działa. Ich stosunek do klienta jest jednak lepszy niż przy neostradzie. Co do tego że muszą się umówić to w Katowicach był przypadek, że ktoś z sieci coś namieszał, bodajrze jakiś hacking to adminitrator za to "beknął" :) Podsumowując zacytuje tu jeden z poprzednich postów "DSL RULEZZZ!!!" ;)

_________________
Pozdrawiam

Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: piątek, 2 kwietnia 2004, 20:10 
Offline
MODERATOR

Rejestracja: poniedziałek, 8 marca 2004, 23:29
Posty: 1177
Lokalizacja: miasto Świętej Wieży
Aha!
I telekomunikacja wcale nie musi znaleść kabla żeby udowodnić że rozdzielamy neo ;) Nawet sie fatygować nie muszą

_________________
Pozdrawiam

Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: piątek, 2 kwietnia 2004, 21:19 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: poniedziałek, 16 czerwca 2003, 00:57
Posty: 420
Lokalizacja: Przeworsk
ehh ile ten temat juz walkowany bedzie :evil:

jasne ze sie nie musza fatygowac zeby sprawdzic ze lacze jest rozdzielane ale nikt nie zabrania dzielic neo w lokalu a to czy na zewnatrz czy wwewnatrz podzielone jest to oni nie stwierdza bo wrozkami nie sa.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: piątek, 2 kwietnia 2004, 21:45 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: środa, 7 stycznia 2004, 20:34
Posty: 273
Lokalizacja: Łódź
otoz to, wiec jednak musieliby sie pofatygowac zeby zobaczyc czy jest podzielone w czy poza budynkiem :)

_________________
Lucent Cellpipe 50AS, Serwer: IBM NetFinity 5000 2x 30GB SCSI, 2x LinkSys WRT50GL<-> + 2 InterLine dookólna, OS: RHEL(RedHatEnterpriseLinux)CentOS 5, drugi serwer: IBM e-server, 2x Intel Xeon, 512 MB RAM, OS: NND, net: 2x Neo 512 i 1024 .. i smiga


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: sobota, 3 kwietnia 2004, 10:07 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: niedziela, 23 listopada 2003, 22:05
Posty: 344
Pan szanowny Moderator proszony o zakludkowanie tematu, bedzie swiety spokoj.
Luudzie ilez mozna.... :lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: czwartek, 3 czerwca 2004, 00:28 
ketjow pisze:
W nowym regulaminie ważnym od 09.06.2003 w par. 23 cyt. "W przypadku o którym mowa w par. 6 pkt. 3 klient bedzie zobowiązany do uiszczenia opłaty w wysokości 3-krotnej opłaty abonamentowej za każde udostepnione połaczenie i za każdy rozpoczęty miesiąc trwania takiego połączenia." koniec cytatu. znaczy to tyle że nie znasz dnia ani godziny i jezeli są w stanie udowodnić że ktoś jeszcze korzystał z łącza po za budynkiem to szczyści Cię jak konia po betonie i te cztery miesiące razy kilku z sieci i razy 600zł to ... I gadanie że nie mają na to czasu by to kontrolować jest bzdurą a środki materialne i prawne do tego by ściągnąć kasę mają


Popieram. Gostek wyszedł odemnie z sieci i 4 kumplami załozyli siecna NEO. Po 7 miesiącach przyszdł rachunek na około 2600zł dopłaty za dodatkowe kompy. jego rodzice wzieli pożyczkę aby to spłacić i kolo znów wrócił na łono ASK :wink:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: czwartek, 3 czerwca 2004, 01:45 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: poniedziałek, 16 czerwca 2003, 00:57
Posty: 420
Lokalizacja: Przeworsk
eh kolejny fantasta :evil:

a niby na jakiej podstawie szanowna tpsa wystawila ten rachunek ???

a co juz nie mozna miec zalozonej sieci na kilka kompow w domu ?

zeby to sprawdzic musza do ciebie przyjsc i naocznie stwierdzic ze tak dzielisz lacze.

troll z ciebie.. idz gdzie indziej siac zamet.

neostrade mozna dzielic w domu i nikt na podstawie logow nie wystawi ci rachunku mysl logiczne. (chyba ze nie potrafisz :wink: )


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting: Compus-Net
RobertKonik.pl