Witam,
Aktualnie jestem podłączony do sieci lokalnej w firmie X. Ze względu na ich fatalną jakość usług i beznadziejną obsługę wpadłem na pomysł założenia swojego własnego łącza. Znalazłem już swoich przyszłych klientów (część z nich to właśnie też klienci firmy X). Przy podpisywaniu umowy z firmą X, stałem się współposiadaczem (razem z sąsiadami) okablowania oraz sprzętu sieciowego. Obawiam się, że nie wszyscy jednak będą chcieli przełączyć się do mojej przyszłej sieci. Będzie ona zbudowana w oparciu o kable, na których działa dotychczasowa sieć firmy X.
Czy w przypadku, gdy osoba (klient sieci X) nie będzie chciała przyłączyć się pod moją sieć to projekt sieci jest nadal wykonalny? Może mały schemacik narysuję:
KLIENT SIECI X
|
|
MÓJ ROUTER ---->MÓJ KLIENT ----> MÓJ KLIENT
|
|
ROUTER SIECI X
Czyli ogólnie pytanie dotyczy tego, czy na jednym kablu, jednym osprzęcie sieciowym mogą działać 2 serwery (w tym przypadku routery z przypisywaniem DHCP) niezależnie od siebie? Czy moja sieć będzie mogła działać razem z siecią X, beż żadnych przeciwskazań?
Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi.