Freesco, NND, CDN, EOS

http://www.freesco.pl
Dzisiaj jest poniedziałek, 29 kwietnia 2024, 00:13

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ] 
Autor Wiadomość
Post: poniedziałek, 27 listopada 2006, 11:14 
Offline

Rejestracja: piątek, 24 listopada 2006, 04:12
Posty: 22
Witam

Jestem na etapie zalatwiania uslugi DSL (w zaleznosci od wywiadu technicznego staram sie o 15 lub 8)

W ramach uslug swiadczonych przeze mnie (siec WLAN) przewiduje dwa warianty dla klientow:
-512 kbps i 1Mbps

Chcialem zapytac o przykladowe konfiguracje niceshapera (pliki config i users)

Interesuje mnie rowniez:
- filtracja IP i MAC
- ograniczenie P2P lub blokada calkowita o okreslonych godzinach

Ciekaiw mnie rowniez jaka ilosc userow jest maksymalna dla NND z niceshaperem ? Czytalem w niektorych wypowiedziach ze zaledwie kilkudziesieciu..


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: poniedziałek, 27 listopada 2006, 11:20 
Offline
CDN Support

Rejestracja: środa, 12 lipca 2006, 14:46
Posty: 497
Lokalizacja: Sarnaki / Warszawa
andref44 pisze:
Interesuje mnie rowniez:
- filtracja IP i MAC
- ograniczenie P2P lub blokada calkowita o okreslonych godzinach



filtracja IP i MAC - ARP (http://forum.freesco.pl/viewtopic.php?t=6706 punkt 4.2)
ograniczenie P2P - ipp2p niceshaper i imq (http://forum.freesco.pl/viewtopic.php?t ... ight=ipp2p)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re
Post: poniedziałek, 27 listopada 2006, 19:22 
Offline

Rejestracja: piątek, 24 listopada 2006, 04:12
Posty: 22
1. Czy transfery poszczegolnym userom przypisuje w pliku "users" ?? Chodzi mi o max i min download/upload?

2. Jaka interpretacje w rzeczywistosci maja polecenia odpowiedzialne za wspoldzielenia lacza z "configa" niceshapera.. Mowie o sytuacji kiedy duza czesc zarowno UPLOADU jak i DOWNLOADU sa wolne a ktos chce np wyslac maila z ograniczeniem ceil. Czy mozna w takich sytuacjach zwiekszyc przepustowosc nawet o 100% ?!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: poniedziałek, 27 listopada 2006, 19:43 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: poniedziałek, 21 marca 2005, 14:25
Posty: 225
Lokalizacja: Wrocław
http://niceshaper.jedwabny.net/index.ph ... umentation
http://niceshaper.jedwabny.net/index.php?id=tutorial

_________________
to co się daje za darmo, inni traktują jako nic niewarte

NND current @ COMPAQ Deskpro EN Series SFF 6350 | 64 MB RAM | 80 GB HDD | DSL 1000


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re
Post: poniedziałek, 27 listopada 2006, 19:47 
Offline

Rejestracja: piątek, 24 listopada 2006, 04:12
Posty: 22
Dzieki za linki ale znam je juz.. Chcialem zapytac jak to wyglada w praktyce bo dla mnie czyli osoby ktora zdobywa pierwsze doswiadczenia i jest na etapie budowy i konfiguracji stacji bazowej niektore pojecia jakos nie maja realnego odzwierciedlenia..

A tak nawiasem mowiac, a raczej pytajac to ilu uzytkownikow moze maksymalnie dzialac pod niceshaperem ???


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Re
Post: poniedziałek, 27 listopada 2006, 20:08 
Offline
CDN Support

Rejestracja: środa, 12 lipca 2006, 14:46
Posty: 497
Lokalizacja: Sarnaki / Warszawa
andref44 pisze:
A tak nawiasem mowiac, a raczej pytajac to ilu uzytkownikow moze maksymalnie dzialac pod niceshaperem ???


to chyba zalezy od sprzetu


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re
Post: wtorek, 28 listopada 2006, 16:29 
Offline

Rejestracja: piątek, 24 listopada 2006, 04:12
Posty: 22
na innym forum przeczytalem ze niceshaper kiepsko radzi sobie z UPLOADEM.. Czy waszym zdaniem to prawda?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: wtorek, 28 listopada 2006, 17:10 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: sobota, 26 listopada 2005, 07:47
Posty: 864
bez różnicy czy down czy up. Traktowany jest tak samo (te same algorytmy). Inna sprawa, że w Polsce większość ludzi ma łącza asymetryczne tzn szybciej mogą ściągać niż wysyłać co prowadzi do problemów z uploadem.

NS nie radzi sobie z niektórymi pakietami UDP więc najlepiej je blokować (przekierowując jednocześnie DNSy)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: wtorek, 28 listopada 2006, 18:44 
Offline
MODERATOR

Rejestracja: sobota, 30 lipca 2005, 14:08
Posty: 3984
Lokalizacja: Rzeszów
Tjaaa i niech gracze przerzuca sie na kurnik.pl, bo np. o csie moga zapomniec. Admin powinien wiedziec, ze dostep do internetu to cos wiecej niz www, poczta i gg.

_________________
FAQ dla NND: http://nnd-linux.pl/faq.php
Doswiadczenie, to cos, co zdobywasz tuz po chwili w ktorej go potrzebowales.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: wtorek, 28 listopada 2006, 19:54 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: sobota, 14 maja 2005, 15:07
Posty: 3177
Lokalizacja: Busko-Zdrój
Cytuj:
NS nie radzi sobie z niektórymi pakietami UDP więc najlepiej je blokować (przekierowując jednocześnie DNSy)

nie koniecznie trzeba blokowac tez port 53 :twisted:


Cytuj:
Admin powinien wiedziec, ze dostep do internetu to cos wiecej niz www, poczta i gg.

jak dobrze ze uzytkownicy nie wiedza :twisted:

a powaznie, blokowanie udp jest kompromisowym wyjsciem z opresji
i niejednokrotnie prawie ostatecznoscia.
a gdyby krzdy user mial swoja klase ( jak w htb) z okreslona maxymalna przepustowoscia tak dl jak i ul, jesli korzysta normalnie,
bez zadnych ograniczen,
natomiast ten ktory szaleje tez ma swoja klase ale z wylapanymi uslugami, a nie wylapane trafiaja do jednej waskiej
klasy wspolnej dla wszystkich niegrzecznych userow.
taki podzial jest nieco inny niz nice czy htb :) i sprawdza sie znakomicie.
do tego automatycznie blokowane polaczenia na porcie 25 powyzej zadanej wartosci i opcjonalnie blokowane pakiety udp, zaleznie od upierdliwosci ! 1-1024 lub ! 53, z plikiem wyjatkow nie podlegajacych blokadzie, limit polaczen tcp w standardzie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re
Post: wtorek, 28 listopada 2006, 20:57 
Offline

Rejestracja: piątek, 24 listopada 2006, 04:12
Posty: 22
W chwili kiedy juz niemal postanowilem zainstalowac NND z niceshaperem i odpowiednio wszystko skonfigurowac jakos wszyscy mnie do tego zniechecili.. Zastanawiam sie teraz nad UBUNTU w wersji SERWER (w zasadzie to taka dystrybucja oparta ne DEBIANIE) i do tego doinstalowac odpowiednie skrypty.. Tylko ze to chyba juz nie takie latwe jak w NS i plikach "config" i "users" gdzie wszystko wydawalo mi sie juz takie latwe poczawszy od filtracji IP i MAC po blokade P2P..

Jestem poczatkujacym i wcale tego nie ukrywam.. Mam tylko nadzieje ze z wasza pomoca jak wszytsko ruszy to juz nie stanie :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Re
Post: wtorek, 28 listopada 2006, 21:21 
Offline
PGF

Rejestracja: wtorek, 27 czerwca 2006, 14:09
Posty: 2112
Lokalizacja: Poznań
andref44 pisze:
W chwili kiedy juz niemal postanowilem zainstalowac NND z niceshaperem i odpowiednio wszystko skonfigurowac jakos wszyscy mnie do tego zniechecili..

Przeciez panowie dokładnie opisali co i jak, wdrożyć to w czyn to już pryszcz :)
andref44 pisze:
Zastanawiam sie teraz nad UBUNTU w wersji SERWER (w zasadzie to taka dystrybucja oparta ne DEBIANIE)

To coś zmienia?;) Zainstalujesz sobie ixy?
andref44 pisze:
i do tego doinstalowac odpowiednie skrypty.. Tylko ze to chyba juz nie takie latwe jak w NS i plikach "config" i "users" gdzie wszystko wydawalo mi sie juz takie latwe poczawszy od filtracji IP i MAC po blokade P2P..

A myślisz ze na ubuntu są inne programy?
andref44 pisze:
Jestem poczatkujacym i wcale tego nie ukrywam.. Mam tylko nadzieje ze z wasza pomoca jak wszytsko ruszy to juz nie stanie :)

Nikt nie mówi ze ukrywasz. Po prostu usiądź przed konsola, odpal sobie forum i rób :) Gdy utkniesz na czymś zacznij robić to od początku ;) Gdy Ci sie nie uda a odpowiedzi nie znajdziesz napisz na forum, na pewno uzyskasz pomoc :)

_________________
Dedykowane systemy CRM, e-commerce i witryny korporacyjne.
Software House Poznań


Ostatnio zmieniony środa, 29 listopada 2006, 01:01 przez JakubC, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: środa, 29 listopada 2006, 00:52 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: sobota, 14 maja 2005, 15:07
Posty: 3177
Lokalizacja: Busko-Zdrój
jezeli router to tylko NND :)

ale to z lipca 2005 !
i zadnych pakietow testowych !
po nich za bardzo glowa boli i drogo
kosztuja nocne dojazdy do routera.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: jak to zrobic
Post: wtorek, 29 maja 2007, 15:58 
Offline

Rejestracja: wtorek, 3 kwietnia 2007, 20:41
Posty: 1
Lokalizacja: Nowa Dęba City
Witam mam 11 userów potrzebuje zrobic plik config i class do niceshapera tak aby 2 osoby z mojej sieci miały po 1Mb/s a reszta podzielone to ile zostało. Mam DSL 4000 download 4Mb/ upload 512 kb/s prosze o pomoc
pozdrawiam busik.

_________________
Kto kręci ten ma.
Dsl 4000 - 10 osób najnowsze nnd


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 14 ] 

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting: Compus-Net
RobertKonik.pl