Freesco, NND, CDN, EOS

http://www.freesco.pl
Dzisiaj jest środa, 17 kwietnia 2024, 00:16

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
Post: czwartek, 8 sierpnia 2002, 14:47 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: piątek, 2 sierpnia 2002, 11:58
Posty: 758
Wlasnie podlaczyli mi neo+ z tym ze monterzy nie podali mi zadnych ustawien do karty sieciowej pod winda smiga przy wylaczonym DNS ale musze szybko to pod lana wlaczyc za pomoca freesco pppoe .

Mixer mozesz mi podac DNS ktory dostales od tpsy ?
Jak ktos wie jakie DNS wpisac pod komenda 912 i 913 to niech poda !!!
Ludzie mi plumkaja ze netu nie ma .
Ps Jedyne informacje jakie dostalem to id i pin po rejstracji dostalem nazwe uzytkownika i haslo uzytkownika .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: DNS
Post: czwartek, 8 sierpnia 2002, 14:58 
Wpisz standardowe DNS TPSY
194.204.159.1
194.204.152.34

Pozdrowienia


Na górę
  
 
 Tytuł: Re: DNS
Post: czwartek, 8 sierpnia 2002, 15:17 
Witam!
Widze, ze kolega juz mnie uprzedzil :P

browser pisze:
Wpisz standardowe DNS TPSY
194.204.159.1
194.204.152.34
Pozdrowienia


Jedynie co moge dodac to , ze wystarczy wpisac pierwszy DNS
i bedzie smigac!
Ps: Daj znac jak ci poszlo!
Pozdrawiam
Mixer


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: piątek, 9 sierpnia 2002, 03:09 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: piątek, 2 sierpnia 2002, 11:58
Posty: 758
Nic prawie nie poszlo moglem sobie isc na piwo .:) Ledwie pinguje spod serwera oneta a pod windowsem to tylko gadu dziala a strony to niby sie zaczynaja otwierac tzn pisze ze znalazl strone ale jej nie otwiera .
Nie wiem moze w windowsie mam wlasciwosci karty sieciowej zle ustawione jakie macie u siebie pod win98 ?tzn DNS wl czy wyl ,ip pobierz automatycznie czy stale ,i czy macie brame ustawiona ?
I czy uzywacie tego programiku od neo+ pod windowsem zeby sie polaczyc bo ja myslalem ze mnie serwer sam sie zaloguje i polaczy .A jeszcze jedno strona neostrady mi tylko sie otwiera i nawet moge z niej downloadowac :)
Jest 3 godzina leb mi peka i jeszcze mi ludzie plumkaja ze nie ma netu a co ja poradze wcale nie chcialem nic zmieniac:)

Ps Mixer czemu nie odpowiadasz na gadu ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: piątek, 9 sierpnia 2002, 09:47 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: piątek, 2 sierpnia 2002, 11:58
Posty: 758
A jeszcze jedno w pliku mnt/router/ppp/options podalem za usera to co mi sie pokazalo po podaniu id i pin w programie neo+ (to co podali po rejstracji,nazwe uzytkownika)czyli TePsY@neostrada.pl :) a w pliku mnt/router/ppp/pap-secrets podalem za haslo to co mi sie pokazalo po rejstracji jako haslo a za usera wpisalem znowu TePsY@neostrada.pl (oczywiscie inny mam troche poczatek :)
ZEby pod windowsem otworzyc strone to musze miec zmienione mtu pod windowsem na 1492? na serwerze zmienilem poleceniem "ifconfig eth1 mtu 1492" i "ifconfig pppoe mtu 1492 "jakos tak wazne ze sie zmienilo .
Pomozcie bo juz nie mam sily wlasnie przepisuje cala konfiguracje od poczatku zeby mi moze ktos powpisywal y,n,s tak jak Mixer za co mu jestem bardzo wdzieczny i duze piwo dla niego za to.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: piątek, 9 sierpnia 2002, 09:49 
Witam!

"Biednemu czlowiekowi to i wiatr w oczy wieje".
Tak oto wlasnie po odebraniu monitorka z serwisu zasiadlem aby troche poserfowac w domciu (3 dni postu) a tu ciaaaaach i plyta glowna poszla w piz**. i w ten oto sposob musze byc zdany na lacze w pracy!.
Ale to taki off topic teraz do tematu:
Cytuj:
Ledwie pinguje spod serwera oneta a pod windowsem to tylko gadu dziala a strony to niby sie zaczynaja otwierac tzn pisze ze znalazl strone ale jej nie otwiera .

Ewidentna objawa zlego ustawienia MTU dla karty sieciowej, tylko interesuje mnie czy to co opisales dzieje sie na serwerze czy kompie klienckim jak na tym drugim to na 100% jest to MTU. Zmien MTU na klienckim poprzez program TweakMaster PRO i bedzie GIT :P .
Cytuj:
Nie wiem moze w windowsie mam wlasciwosci karty sieciowej zle ustawione jakie macie u siebie pod win98 ?tzn DNS wl czy wyl ,ip pobierz automatycznie czy stale ,i czy macie brame ustawiona ?

W ustawieniach ma swoje IP 192.168.0.6 maske 255.255.255.0, brame 192.168.0.1 oraz DNS 192.168.0.1.
W Explorerku ustawione "Uzyj skryptu automatycznej konfiguracji".
Cytuj:
I czy uzywacie tego programiku od neo+ pod windowsem zeby sie polaczyc bo ja myslalem ze mnie serwer sam sie zaloguje i polacz

Na poczatku mialem na sererku ustawiony Windows XP Home ed. z tego wzgledu, ze jako jedyny(wraz z XP proff.) ma automatycznie wybudowane przy opcji Internet Connection Sharing opcje dzielenia MTU na pakiety, ktore moga zostac odebrane przez kompy klientow! INNE WINDOWSY TEGO NIE MAJA i z tad moze twoje problemy!
Tak uzywalem Cd od tepsy ale tylko raz potem odinstalowalem i normalnie w XP przez kreatora polaczen jechalem!
Cytuj:
Ps Mixer czemu nie odpowiadasz na gadu ?

Nie bylem wczoraj dostepny a jezeli juz bylem to chyba przez 10 sekund a potem ciemnosc!
Dzis zakupie nowa plyte i bede na pewno :P
Pozdrwiam
Mixer


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: piątek, 9 sierpnia 2002, 09:58 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: piątek, 2 sierpnia 2002, 11:58
Posty: 758
JUz sciagam ten program do mtu pod win98 bo na win 98 tylko mi gadu dziala 4 kb kazy i 55kb ze strony neostrady + ciagnolem jakis regulamin.
Dziwnie mi wyglada ten dns taki sam jak bramka ale zaraz tez sobie zrobie taki jak mam bramke (mialem te od tepsy 194.204.159.1) poustawialem dla lanu bramke 10.0.0.1 ip maske 255.255.255.0 ip 10.0.0.1 moze byc taka ,tzn czy nie bedzie sie grysc z logowaniem neo+?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: piątek, 9 sierpnia 2002, 10:00 
Witam!
monter pisze:
ZEby pod windowsem otworzyc strone to musze miec zmienione mtu pod windowsem na 1492?

Nie koniecznie na 1492 ja mam u siebie 1487 i co ty na to!
Sciagnij z netu program TweakMaster Pro i tam jest opcja do zmiany MTU dla krty sieciowej wraz z przetestowaniem!
Poprobuj moze u ciebie winno byc np.1486!

monter pisze:
na serwerze zmienilem poleceniem "ifconfig eth1 mtu 1492" i "ifconfig pppoe mtu 1492 "jakos tak wazne ze sie zmienilo

Sprobuj puscic pinga z serwera czy wogole masz PPPoE "up"!. Ja musialem zmieniac kabelki bo inna karta sieciowal byla przyporzadkowana dla sieci a inna dla NEO+ przez Freesco!

Pozdrawiam
Mixer


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: piątek, 9 sierpnia 2002, 10:16 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: piątek, 2 sierpnia 2002, 11:58
Posty: 758
Z serwera polecenie ping www.wp.pl dziala od poczatku nawet z windowsa dziala .
jeszcze jedno mialem tylko problem z karta 10/100 bo chcialem ja do modemu a zwykla bnc do sieci i za zadne skarby nie moglem zrobic zeby ja jako pierwsza wykrylo a jak dalem druga bnc to moge sobie dowolnie wybierac jak tylko slot zmienie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting: Compus-Net
RobertKonik.pl