Freesco, NND, CDN, EOS

http://www.freesco.pl
Dzisiaj jest czwartek, 18 kwietnia 2024, 10:20

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
Post: sobota, 29 września 2007, 17:44 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: niedziela, 16 kwietnia 2006, 01:41
Posty: 200
Witam wszystkich co najlepsze bedzie na siec radiowa do autoryzacji pppoe hotspot czy radius tak zeby apekow nie obciazalo??


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: sobota, 29 września 2007, 17:59 
Offline
Honorowy Admin

Rejestracja: piątek, 5 lipca 2002, 17:30
Posty: 7800
Lokalizacja: Słupsk
Zdaje się, że nie bardzo wiesz o czym mówisz. PPPoE jest sposobem autoryzacji i jednocześnie tworzy wirtualne interfejsy dla każdego użytkownika. Uwierzytelnianie może się odbywać za pomocą serwera radius (nie znam tego praktycznie, ale myślę, że nie tylko). Sam radius nie załatwi niczego, bo jest tylko mechanizmem uwierzytelniania np. użytkowników z bazy maysql. Zaś hotspot jest to popularna nazwa punktu dostępowego, który zasadniczo otwarty jest dla każdego lub wymaga klucza, który trzeba wykupić. Metody autoryzowania do takich płatnych punktów dostępowych realizowane są rożnie. Systemów wykonujących takie logowanie jest sporo - jeden z nich to chillispot, inne to sputnik, nocat, wifidog. wszystkie przeważnie autoryzują użytkowników poprzez radiusa.

_________________
Obrazek Belfer.one.PL
Obrazek Audio Cafe


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: sobota, 29 września 2007, 19:47 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: niedziela, 16 kwietnia 2006, 01:41
Posty: 200
to z tego mam rozumiec ze pppoe nie obciaz apeki?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: sobota, 29 września 2007, 20:26 
Offline
Honorowy Admin

Rejestracja: piątek, 5 lipca 2002, 17:30
Posty: 7800
Lokalizacja: Słupsk
Nadal mam wrażenie, że nie bardzo wiesz o co w tym wszystkim chodzi. Żaden sposób autoryzacji nie jest związany z typowymi AP, chyba, że zastosujesz np. AP z mikrotikiem lub dd-wrt które będą przeprowadzać autoryzację (np chilli czy wifidog) w oparciu o zewnętrzny serwer radius. Obciążenie samych AP związane jest wyłącznie z transferem oraz ilością podłączonych klientów. Problemem jest zupełnie co innego - jaka jest łączna ilość klientów i w związku z tym jakie będzie obciążenie serwera, na ile ilość klientów zarządzanych przez sam serwer spowoduje zwiększenie obciążenia mocy serwera (np. ustawienie HTB dla 100 komputerów). Zadawanie takich fragmentarycznych i niekompletnych pytań nie pomoże w żaden sposób do ustalenia rozwiązania, które jest ci potrzebne. Sam temat nadaje się do Networking, bowiem w zasadzie nie ma nic wspólnego bezpośrednio z działaniem NND - dotyczy budowy i struktury sieci. Napisz dokładnie o co ci chodzi ze szczegółami i wtedy na pewno znajdą się ludzie, którzy ci coś poradzą.
PS. Temat rzecz jasna przenoszę.

_________________
Obrazek Belfer.one.PL
Obrazek Audio Cafe


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: sobota, 29 września 2007, 20:50 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: niedziela, 16 kwietnia 2006, 01:41
Posty: 200
wyglada to tak polaczone dwa linksysy w wds-ie rssi 60 na tym linku obecnie 14 userkow na jednym 10 a na drugim 4 i ci co sa na radiu pingi maja kosmos a net chodzi tak jak by ine chcial a ci co po kablu dziala normalnie jedna osoba zaczela mi sugreowac ze to pppoe obciaz tak apeki wiec zadalem te pytanie na forum. z tego co wiem to pppoe tworzy wirtualne interfejsy moze apeki przez to sa obciazone chociaz nie wiem. Na apekach mam soft tomato we wersji 1.07 jak ktos mial ten sam problem prosze o pomoc. kazdy user ma wiecej nic 65kb/s na glowe siec dziala na 2.4ghz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: sobota, 29 września 2007, 21:41 
Offline
Honorowy Admin

Rejestracja: piątek, 5 lipca 2002, 17:30
Posty: 7800
Lokalizacja: Słupsk
Jak byś tak zaczął jeszcze troszkę dbać o poprawną składnię i stawiał wielkie litery na początku zdania, budował krótsze zdania, stawiał przecinki - byłoby łatwiej zrozumieć.
Moim zdaniem problem jest w tym, że masz ustawiony wds (z tego co słyszałem jest to oszczędne i kiepskie rozwiązanie). Nie znam parametrów sprzętu, ale skoro chodzi na tym tomato - nie jest to najgorsze. Poza tym pppoe masz w takim układzie na serwerze i w sumie co robi soft na AP? Wydaje mi się, że nic...
Ja osobiście wywaliłbym logowanie na serwerze, bo po co ono w sumie jest? Ustawiłbym linksysy jako stacje bazowe i włączyłbym szyfrowanie WPA, a zrezygnowałbym z logowania.

_________________
Obrazek Belfer.one.PL
Obrazek Audio Cafe


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: sobota, 29 września 2007, 22:15 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: niedziela, 16 kwietnia 2006, 01:41
Posty: 200
liczyc musze sie z tym ze u mnie jest bardzo mocno zasyfiony eter i moze dlatego tak to dziala a nie inaczej. wds raczej jest dobrze spiety bo inaczej go nie idzie ustawic wiec bede musial tak jak mowisz wylaczyc te logowanie.
dzieki za info pobawie sie zobacze i napisze wynik :)
pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: sobota, 29 września 2007, 23:06 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: sobota, 14 maja 2005, 15:07
Posty: 3177
Lokalizacja: Busko-Zdrój
ktos sobie zrobil siec przez twojego ap i efekt widoczny.

ustawianie ap w trybie wds to tez nieporozuminie, biorac pod uzwage ogolny syf w eterze na 2.4GHz i wydajnosc laczy radiowych.

_________________
Pomógł? wypij jego zdrowie.
http://nnd-linux.pl/faq.php
http://wiki.nnd.freesco.pl/index.php/FAQ


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: sobota, 29 września 2007, 23:14 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: wtorek, 18 kwietnia 2006, 10:58
Posty: 266
Lokalizacja: Rzeszów
ja bym powiedział ze to może być przyczyna HTB złe ustawione :)
lub serwer nnd > switch > ap >link wifi > ap > kabel > ap > laptop tak muli ze szok a ping Jezu zmiłuj sie mój braciszek tak ma porażka


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting: Compus-Net
RobertKonik.pl