Freesco, NND, CDN, EOS

http://www.freesco.pl
Dzisiaj jest piątek, 19 kwietnia 2024, 17:20

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
Post: piątek, 9 listopada 2007, 01:46 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: środa, 2 listopada 2005, 16:36
Posty: 116
Mam zamiar wywalić dsla w tp 8mb (bo dobiją mnie 500zł rachunkami po skończeniu umowy) i wstawić sobie neo.

Kombinował ktoś ze zmianą łącza z dsl tp na neostradę?

Na infolinni cyt:
Ja: Ile czasu nie będzie internetu?
Tp: uhmm yy prr, zmiana jest plynna.
Ja: Czyli przyjdzie do mnie instalator, zabierze modem Siemensa i da sagema?
Tp: O tak! dokładnie.
Ja: Coś mi się nie chce w to wierzyć, miałem już wiele urzekających przygód.
Tp: Wie Pan, czasami mamy jakieś błędy itp ale całyczas nad tym pracujemy..
Ja: Aha, hehe, do usłyszenia.



Czy już robił ktoś taką zamiankę?
Da radę zrobić to z dnia na dzień czy jak zwykle czeka się 3 miechy?
Bo jeśli tak to zmuszony jestem założyć drugą linie z umową na rok w planie 60 min za darmo za 50 zł dodatkowo bo na socjalnym nie chodzi ;/

Kumpel miał Dsl tp w swojej kawiarence internetowej i chciał zamienic na neta z netii, czekał 3 miechy z różnymi przygodami i w końcu zamówił neo.

Te firmy są nie kompetentne, ja nie mam pojęcia o co tu biega.

_________________
P3 550, 256 ram 512 cache + 20gb 2,5 cala :) NND 8mbit adsl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: piątek, 9 listopada 2007, 07:52 
Offline
CDN Support

Rejestracja: środa, 12 lipca 2006, 14:46
Posty: 497
Lokalizacja: Sarnaki / Warszawa
JOSH pisze:
Kumpel miał Dsl tp w swojej kawiarence internetowej i chciał zamienic na neta z netii, czekał 3 miechy z różnymi przygodami i w końcu zamówił neo....


te czasy oczekiwania na podlaczenie to chyba wszystko zasluga tpsa, ja tez chcialem zalozyc netie, czekalem 2,5 miesiaca, az w końcu technicy z tepsy stwierdzili ze nie mam mozliwosci technicznych na 2mbit/s, wiec zamówilem neo 2mbit/s, podlaczyli po 3 dniach :/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: piątek, 9 listopada 2007, 09:16 
Offline

Rejestracja: środa, 6 sierpnia 2003, 20:42
Posty: 90
Lokalizacja: Nowogard
Jakieś 5 miesięcy temu zamieniałem DSL na neostrade z tp. Odbyło się to bez żadnej przerwy, przez pewien czas miałem aktywne obie usługi i mogłem sobie je dowolnie przełączać . Modem DSL oddałem im dopiero tydzień po instalacji NEO.

_________________
NEO 1Mb/s Sagem fast 800 E2|NND 0.2.2|6 users|niceshaper 0.5.1-6nnd|
CPU: Pentium III 450MHz
RAM: 92Mb
HDD: 3G


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: piątek, 9 listopada 2007, 18:11 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: środa, 2 listopada 2005, 16:36
Posty: 116
Byłem dziś w telepunkcie (40 km od mojej miejscowości ;/ )
Facet mi powiedział , że powinienem sobie zamówić drugą linię z planem telefonicznym takim jak mam na starej, do tego neo 6mbit, a po skończeniu umowy dsla na starej linni wypowiedzieć umowę dsla i całej linii telefonicznej. Potem przeniesienie starego numeru za podobno 15 zł.

duh85 pisze:
przez pewien czas miałem aktywne obie usługi i mogłem sobie je dowolnie przełączać.


Mógłbyś powiedzieć coś więcej, bo w telepunkcie mówili, że na jednej linni da radę zamówić neostradę dopiero po skończeniu umowy. Aha to pewnie jechałeś już na czasie nieokreślonym? Powiedz proszę jak to było bo czekają mnie przygody z tp ...

najpierw wypowiedziałeś umowę z dslem? Czy jakoś inaczej.

_________________
P3 550, 256 ram 512 cache + 20gb 2,5 cala :) NND 8mbit adsl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: sobota, 10 listopada 2007, 10:54 
Offline

Rejestracja: czwartek, 25 sierpnia 2005, 09:35
Posty: 19
Witaj. Zmiana jest plynna. Uslugi nie masz przez czas pracy montera przychodzi podlacza nowy zestaw, dzwoni do ludzi obslugujacych twoj region, zamieniaja , odpala sprawdza ze dziala i tyle. Przerabialem juz to zmiana trwala jakies 15 minut. Monter nawet nie wszedl "na pokoje" stal w drzwiach bo akurat byla tam szafka na buty i okazal sie stolikiem pod jego laptopa.:-) Pozdrawiam
Ps. Co do wypowiedzenia umowy , piszesz pisemko ze wraz z uruchomieniem nowej uslugi prosisz o rozwiazanie dotychczasowej uslugi.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: sobota, 10 listopada 2007, 11:47 
Offline

Rejestracja: środa, 6 sierpnia 2003, 20:42
Posty: 90
Lokalizacja: Nowogard
Co do spraw papierkowych to nie powiem ci jak było bo to nie ja załatwiałem. Podejrzewam ze najpierw była zamówiona neostrada bo gościu który zajmuje się papierami mówił coś ze jak neostrada nie pójdzie to mamy kilka dni żeby odesłać im modem i pozostać przy DSL.
Z mojej strony wyglądało to tak ze w piątek przyjechałem z uczelni odłączyłem DSL podłączyłem NEO i wszystko śmigało. Wynika z tego ze jest możliwe mieć aktywne jednocześnie obie usługi.

_________________
NEO 1Mb/s Sagem fast 800 E2|NND 0.2.2|6 users|niceshaper 0.5.1-6nnd|
CPU: Pentium III 450MHz
RAM: 92Mb
HDD: 3G


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: sobota, 10 listopada 2007, 11:59 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: środa, 2 listopada 2005, 16:36
Posty: 116
Ale monter sprawdza od razu neostradę w kosztach? (przecież asysta techniczna kosztuje 150 zł) na mój rozum to powinien tylko zagarnąć modem Siemensa.

Do DSLa to rozumiem, zawsze przechodzili i robili na miejscu , w końcu zaczynałem od sdi po dsl 1,4,8 mbit

Faktycznie, zawsze pokazują klientowi na laptopie jakis teścik łącza np numion.com.

_________________
P3 550, 256 ram 512 cache + 20gb 2,5 cala :) NND 8mbit adsl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: niedziela, 27 kwietnia 2008, 12:44 
Offline

Rejestracja: poniedziałek, 21 sierpnia 2006, 07:36
Posty: 13
Witam. Przeszłem niedawno na neo. Zamówiłem przez net. Po 2 dniach zadzwonili potwierdzić dane. Tego samego dnia wyłączyli dsl i włączyli neo. Na modem czekałem tydzień przywiózł kurier wraz z umową. Zamówiłem 6 mega zadowolony podłączam modem a tu niespodzianka łączy sie z p[ędkoscią 1 mega. O kurde dzwonie do tpsy. Sprawdzą to i jutro zadzwonią powiedziała babka z tepsy. Czekałem 3 dni i nic. Sam zadzwoniłem. Babka mówi że technik sprawdził i że wszystko ok. To jej mówię że dalej mam 1 mega. Ok przyjęła zgłoszenie. Na drugi dzień neo przestało działa. Dzwonie i sie pytam co jest. Mówi telefonistka że technicy ustawili linie na nowo specjalni dla mnie wyobraźcie sobie. Pomyślałem że muszą mnie nie lubic bo przestało mi działa wszystko po tych specjalnych ustawieniach. To mówię że nic nie działa niema synchronizacji. Dowiedziałem się że jutro mnie odwiedzi technik. Facet na drugi dzień przyjechał o dziwo i mówi że nie mam warunków technicznych dla 6 mega na mojej lini. Jaja sobi robią z ludzi. Normalni ręce opadają. Teraz nie mam wogóle netu czekam na podłączenie 1 mega i nową umowe.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: wtorek, 13 maja 2008, 13:13 
Offline

Rejestracja: wtorek, 21 marca 2006, 21:09
Posty: 70
u mnie jest podobna sytuacja, zmieniam z dls 8mb na neo 6. wypowiedzenie bylo na 20.maja a juz dwa razy mi neta odlaczyli i chcieli zabrac modem... :D banda kretynow..


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting: Compus-Net
RobertKonik.pl