Freesco, NND, CDN, EOS

http://www.freesco.pl
Dzisiaj jest sobota, 20 kwietnia 2024, 02:46

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
Post: poniedziałek, 24 grudnia 2007, 16:10 
Offline

Rejestracja: poniedziałek, 24 grudnia 2007, 15:00
Posty: 4
Mam celerona 1.2Gb, karta sieciowa 8139too działa - mogę pingować. Modem Sagem fast 800 E2T.
Po wpisaniu konfiguracji eth0 192.168.0.1 i neostrady zawiesza mi kompa w chwili pojawienia się komunikatu Podłączam do Internetu. Muszę zrestartować. Jeśli uruchamiam bez podłączonego modemu to system się uruchomi poprawnie, ale jak zrobię startadsl to też się wiesza.
Najgorsze jest to że mimo intuicyjnej konfiguracji nnd, chciałem znaleźć krok po kroku instrukcję, ale wszystki jakie znalazłem się nie otwierają. Instrukcja z wiki wyświetla - nie ma takiej strony. Znalazłem link na jakieś how-to i to samo.
Acha ...dhcp normalnie przydziela ip kompowi podłączonemu - na razie przez połączenie karta - karta, ale switcha mam gdzieś w szafie.
Dioda połączeni na modemie jak dojdzie do chwili połączenie już nie świeci.
proszę o link do działającego opisu krok po kroku lub sugestię dlaczego komp się wiesza.
pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: poniedziałek, 24 grudnia 2007, 17:04 
Offline
MODERATOR

Rejestracja: poniedziałek, 27 stycznia 2003, 23:39
Posty: 3065
Lokalizacja: Kraków/Częstochowa
Konfiguracja wydaje się być poprawna, komputer się zwiesza czy po prostu stoi w tym miejscu ale z klawiatury da się coś wklepać na ekran ,jakieś znaczki?

Spróbuj może pakietów z testing. To prawdopodobnie wina modułu do modemu, może najnowszy coś pomoże.

_________________
Ten post Ci pomógł? Zaznacz go jako pomocny .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: poniedziałek, 24 grudnia 2007, 22:15 
Offline

Rejestracja: poniedziałek, 24 grudnia 2007, 15:00
Posty: 4
Jak uruchomię serwer bez podłączonego modemu to poprawnie się "podniesie". Potem podepnę modem.
Po startadsl dostaję
„Modem nie działa! Sprawdź rezultaty eaglestat aby sprawdzić jego stan!”
Po komendzie eaglestat dostaję tabelkę, wszędzie zera, prócz opcji Delin GOOD
i na dole
„Modem waiting for driver response
Please send DSP (eaglectrl –d)”

Jak uruchomię eaglectrl –d
Dostaję monit że jest dobrze tzn „CMVs succesfully send to driver. Options successfully send to driver. Using DSP code for POTS line DSP code successfully loaded.”
I zaraz po tym wiesza się komp, tzn klawiatura nie działa. Caps i Num nie reagują i inne klawisze też.

logi z pliku errors
Dec 24 16:35:49 router kernel: kmod: failed to exec /sbin/modprobe -s -k scsi_hostadapter, errno = 2
Dec 24 16:35:49 router last message repeated 2 times
Dec 24 16:35:55 router thttpd[372]: socket :: - Address family not supported by protocol
Dec 24 16:52:36 router kernel: kmod: failed to exec /sbin/modprobe -s -k scsi_hostadapter, errno = 2
Dec 24 16:52:37 router last message repeated 2 times
Dec 24 16:52:43 router thttpd[372]: socket :: - Address family not supported by protocol
Dec 24 16:55:51 router kernel: [EAGLE-USB] EU_IO_GETIF: eth not yet created !!
Dec 24 16:56:45 router kernel: kmod: failed to exec /sbin/modprobe -s -k scsi_hostadapter, errno = 2
Dec 24 17:01:03 router kernel: kmod: failed to exec /sbin/modprobe -s -k scsi_hostadapter, errno = 2
Dec 24 17:01:03 router last message repeated 2 times
Dec 24 17:01:10 router dhcpd: lease 192.168.1.6: no subnet.
Dec 24 17:01:10 router thttpd[372]: socket :: - Address family not supported by protocol
------------------------------------------------
Podczas startu routera z podłączonym modemem też się wiesza jak już mówiłem. Zaraz po podniesieniu interfejsów sieciowych jest próba podłączenia Internetu i wtedy się wiesza. Klawiatura nie działa, nie ma komunikatów.
mam Linuxa ze strony nnd w wersji "nnd-linux-0.2.2-br-2007.05.20"


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: wtorek, 25 grudnia 2007, 20:30 
Offline

Rejestracja: poniedziałek, 24 grudnia 2007, 15:00
Posty: 4
Na pożyczonym modemie Thomson SpeedTouch 330 router dziła bez problemu. Sprawdzałem działanie udostepniania: karta routera - karta kompa oraz obie karty przez switcha. Wszystko działa pieknie na Thomsonie. Wiec co z tym Sagemem ?
Zauważyłem że Sagem podczas uruchamiania z podlączonym modemem w pewnym momencie zapala obie kontrolki. Kontrolka ADSL gasnie po podniesieniu karty sieciowej (czy interfejsu sieciowego zeby ladnie bylo).
Prosze o sugestie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: wtorek, 25 grudnia 2007, 21:16 
Offline
Honorowy Admin

Rejestracja: piątek, 5 lipca 2002, 17:30
Posty: 7800
Lokalizacja: Słupsk
Trudno jednoznacznie odpowiedzieć. Przyczyna może leżeć po stronie systemu, choc raczej to kwestia sprzętu. Skoro thomson chodzi, to interfejs USB jest raczej w porządku. Jednak thomson ma swój własny kabel połączeniowy, a sagem nie. Spotkałem się z tym, że sagem na kiepskim kablu nie chciał chodzić, więc może sprawdź to właśnie.

_________________
Obrazek Belfer.one.PL
Obrazek Audio Cafe


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: środa, 26 grudnia 2007, 15:09 
Offline

Rejestracja: poniedziałek, 24 grudnia 2007, 15:00
Posty: 4
Jak znajdę kogoś kto ma taki kabel to sprawdzę, dziękuję,
Wesołych Świąt.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting: Compus-Net
RobertKonik.pl