Freesco, NND, CDN, EOS

http://www.freesco.pl
Dzisiaj jest środa, 17 kwietnia 2024, 01:54

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: wtorek, 19 lutego 2008, 17:50 
Offline
MODERATOR

Rejestracja: sobota, 30 lipca 2005, 14:08
Posty: 3984
Lokalizacja: Rzeszów
Paweł13, alix to inna polka. Pisalem jaki ruch jest w stanie przemielic. Nie ma najmniejszego sensu pakowac go jako apeka dla 8 osob. Podalem to jako alternatywe dla pcta.

Albercik, powaznie zapraszam z tymi kartami na muma, jak bedziesz je sprzedawal taniej niz w sklepie, to zobaczysz jak ludzie ich unikaja. Karty wadliwe byly bez problemu wymieniane, poza tym masz jak byk napisane, ze obecne partie sa ok. Czytales na kilku forach... Dla mnie EOT dopoki nie sprawdzisz tych kart. Wybacz, ale na chwile obecna nie masz o nich zadnego pojecia, wiec nie bede dyskutowal.

_________________
FAQ dla NND: http://nnd-linux.pl/faq.php
Doswiadczenie, to cos, co zdobywasz tuz po chwili w ktorej go potrzebowales.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: wtorek, 19 lutego 2008, 23:30 
Offline
PGF

Rejestracja: sobota, 15 marca 2003, 13:54
Posty: 2780
tasiorek pisze:
Paweł13, alix to inna polka. Pisalem jaki ruch jest w stanie przemielic. Nie ma najmniejszego sensu pakowac go jako apeka dla 8 osob. Podalem to jako alternatywe dla pcta.

Albercik, powaznie zapraszam z tymi kartami na muma, jak bedziesz je sprzedawal taniej niz w sklepie, to zobaczysz jak ludzie ich unikaja. Karty wadliwe byly bez problemu wymieniane, poza tym masz jak byk napisane, ze obecne partie sa ok. Czytales na kilku forach... Dla mnie EOT dopoki nie sprawdzisz tych kart. Wybacz, ale na chwile obecna nie masz o nich zadnego pojecia, wiec nie bede dyskutowal.


Kurczę , widze , że zawsze jesteś najmądrzejszy i nieomylny, to niesamowite. Zauważ, że dopiero ostatnio sprzedawane partie są ok, więc po co ta gadka?
Z tym Alixem to też śmiesznie powiadasz, bo jaka z niego alternatywa: droższy i bardzo ograniczone możliwości rozbudowy - tego już zupełnie nie rozumiem.

_________________
Internet TV telefon - Nakło nad Notecią
NoNieno.pl - urywa gacie :)
Szybkie kobiety i piękne samochody


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: wtorek, 19 lutego 2008, 23:50 
Offline
MODERATOR

Rejestracja: sobota, 30 lipca 2005, 14:08
Posty: 3984
Lokalizacja: Rzeszów
Albercik pisze:
Zauważ, że dopiero ostatnio sprzedawane partie są ok, więc po co ta gadka?


No popatrz Ty sie. Kupuje te karty grubo ponad rok i nie zauwazylem, ze wszystkie sa spartolone. Ale skoro tak wyczytales na forum, to chyba masz racje. Pewnie je jutro wymienie. Sry za zlosliwosc, ale rece mi opadaja jak ktos mi takie bzdury wmawia. Mam te karty w sieci. Kupuje je od dawna. Wiem jakie mialy przypadlosci. Uszkodzona mialem jedna. Zostala wymieniona od reki. Dzialaja bardzo dobrze. Chcesz mi powiedziec, ze od ponad roku trafiam na ostatnio sprzedawana partie? Bedziesz mi tu jeszcze wciskal to co wyczytales na jakims forum?

Albercik pisze:
Z tym Alixem to też śmiesznie powiadasz, bo jaka z niego alternatywa: droższy i bardzo ograniczone możliwości rozbudowy - tego już zupełnie nie rozumiem.


Nie zrozumiesz dopoki nie sprawdzisz. Rezygnuje z pctow na rzecz alixow, wiec tez to wiem z doswiadczenia. Po raz prosze: drugi skoncz teoretyzowac, bo nie wiesz jak bladzisz.

_________________
FAQ dla NND: http://nnd-linux.pl/faq.php
Doswiadczenie, to cos, co zdobywasz tuz po chwili w ktorej go potrzebowales.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: środa, 20 lutego 2008, 09:46 
Offline
PGF

Rejestracja: sobota, 15 marca 2003, 13:54
Posty: 2780
Zapomniałem, że Twoje teorie to dogmat: nie pytać, nie wątpić , tylko wierzyć. Wybacz o boski, że z Tobą dyskutuję.
Cytuj:
Nie zrozumiesz dopoki nie sprawdzisz. Rezygnuje z pctow na rzecz alixow, wiec tez to wiem z doswiadczenia. Po raz prosze: drugi skoncz teoretyzowac, bo nie wiesz jak bladzisz.


Teoretyzować? Błądzisz? Nie rozumiem dopóki nie sprawdzę? Ciekawe, kto tutaj błądzi.....
A przepraszam, nie zauważyłem. TY rezygnujesz, czyli jest to jedyna i słuszna droga. W dogmaty się nie wątpi. Wybacz :roll:

_________________
Internet TV telefon - Nakło nad Notecią
NoNieno.pl - urywa gacie :)
Szybkie kobiety i piękne samochody


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: środa, 20 lutego 2008, 09:50 
Offline

Rejestracja: czwartek, 22 czerwca 2006, 21:31
Posty: 47
oczywiscie pytam sie o cos z MT mam 400zł co kupic siec ma 8 osob rozbudowa do okolo 20 osob w ciagu 2 miesiecy :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: środa, 20 lutego 2008, 10:25 
Offline
PGF

Rejestracja: sobota, 15 marca 2003, 13:54
Posty: 2780
Paweł13 pisze:
oczywiscie pytam sie o cos z MT mam 400zł co kupic siec ma 8 osob rozbudowa do okolo 20 osob w ciagu 2 miesiecy :)


Tasiorek bardzo dużo mądrego Ci podpowie, to akurat jest niezaprzeczalne, ale wbrew pozorom nie jest to jedyna słuszna droga. Do 20 osób ja osobiście już wstawiam dwa sektory , dwie karty radiowe - ja polecam Sparklana 123, lub Mikrotik R52 i kilka wybranych Senao - to oczywiście nie jedyne stabilne karty :wink: i RB133, zostaje rezerwa na jeszcze jeden sektor (RB133 ma 3 gniazda mPci) . w 400zł się z tym wszystkim nie zmieścisz, więc lepiej RB133 + jedna karta Sparklan 123+ zasilacz + pigtail ufl .

_________________
Internet TV telefon - Nakło nad Notecią
NoNieno.pl - urywa gacie :)
Szybkie kobiety i piękne samochody


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: środa, 20 lutego 2008, 10:33 
Offline

Rejestracja: czwartek, 22 czerwca 2006, 21:31
Posty: 47
Mikrotik RouterBOARD 133, 3 x LAN, 3 x MiniPCi, level 4 szukam tego ale brak towaru w sklepach


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: środa, 20 lutego 2008, 10:51 
Offline
PGF

Rejestracja: sobota, 15 marca 2003, 13:54
Posty: 2780
Paweł13 pisze:
Mikrotik RouterBOARD 133, 3 x LAN, 3 x MiniPCi, level 4 szukam tego ale brak towaru w sklepach


Zgadza się. Ja ostatnio zakupiłem do testów RB192 i zanim załapałem o co w tym chodzi to troszkę czasu minęło. Trzeba pamiętać, że port 9 to port wejściowy, reszta to klienckie. Bynajmniej mój model tak działa w konfiguracji bridge.

_________________
Internet TV telefon - Nakło nad Notecią
NoNieno.pl - urywa gacie :)
Szybkie kobiety i piękne samochody


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: środa, 20 lutego 2008, 11:05 
Offline
MODERATOR

Rejestracja: sobota, 30 lipca 2005, 14:08
Posty: 3984
Lokalizacja: Rzeszów
Albercik pisze:
Zapomniałem, że Twoje teorie to dogmat: nie pytać, nie wątpić , tylko wierzyć. Wybacz o boski, że z Tobą dyskutuję.


Dyskutujesz? przeczytales moze 2 wypowiedzi gdziestam i chcesz dyskutowac na dany temat? Wybacz, ale sadzisz pierdoly nie dyskutujesz. Chesz zaczac dyskusje, prosze bardzo, opisz wlasne doswiadczenia. Kilka pytan pomocniczych:
Ile widziales (nawet nie pytam kupiles) uwalonych cm9? Jak sie zachowywaly? Zauwazyles cos dziwnego z r52 dzialajacym w trybie b? Ile masz postawionych baz na pctach? Ile srednio kosztowala Cie ta baza, lacznie z kablami, skrzynka itp? Po ile kart wkladasz do tego pcta? Jakich plyt uzywasz na takie bazy? Jak je zasilasz? Ile masz baz na alixach? Ile srednio kosztuje taka baza?

Tak, jestem zlosliwy. To dlatego, ze nie bawi mnie dyskusja z kims kto uzywa argumentow typu "Kurczę , widze , że zawsze jesteś najmądrzejszy i nieomylny, to niesamowite", "Zapomniałem, że Twoje teorie to dogmat", "W dogmaty się nie wątpi. Wybacz", a cala swoja wiedze czerpie z jakiegos forum.

Paweł13, z tego co sie orientuje, to bedziesz mial problemy z dostaniem rb133 w sklepach, bo plotka niesie, ze przestali je produkowac na rzecz rb333 i rb411.

_________________
FAQ dla NND: http://nnd-linux.pl/faq.php
Doswiadczenie, to cos, co zdobywasz tuz po chwili w ktorej go potrzebowales.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: środa, 20 lutego 2008, 12:02 
Offline
PGF

Rejestracja: sobota, 15 marca 2003, 13:54
Posty: 2780
tasiorek pisze:
Albercik pisze:
Zapomniałem, że Twoje teorie to dogmat: nie pytać, nie wątpić , tylko wierzyć. Wybacz o boski, że z Tobą dyskutuję.


Dyskutujesz? przeczytales moze 2 wypowiedzi gdziestam i chcesz dyskutowac na dany temat? Wybacz, ale sadzisz pierdoly nie dyskutujesz. Chesz zaczac dyskusje, prosze bardzo, opisz wlasne doswiadczenia. Kilka pytan pomocniczych:
Ile widziales (nawet nie pytam kupiles) uwalonych cm9? Jak sie zachowywaly? Zauwazyles cos dziwnego z r52 dzialajacym w trybie b? Ile masz postawionych baz na pctach? Ile srednio kosztowala Cie ta baza, lacznie z kablami, skrzynka itp? Po ile kart wkladasz do tego pcta? Jakich plyt uzywasz na takie bazy? Jak je zasilasz? Ile masz baz na alixach? Ile srednio kosztuje taka baza?

Tak, jestem zlosliwy. To dlatego, ze nie bawi mnie dyskusja z kims kto uzywa argumentow typu "Kurczę , widze , że zawsze jesteś najmądrzejszy i nieomylny, to niesamowite", "Zapomniałem, że Twoje teorie to dogmat", "W dogmaty się nie wątpi. Wybacz", a cala swoja wiedze czerpie z jakiegos forum.


Całą wiedzę czerpie z jakiegoś forum...no ciekawe, widzę ,że znów bardziej mnie znasz niż ja sam. OK, abyś mi tu pirdół nie sprzedawał to przedstawię swoją sieć. Znając Ciebie to znów wynajdziesz, że Ty zajmujesz się większą siecią, ale co mi tam, nie chcę być gołosłowny. Przedstawię oczywiście tylko moją sieć, bo nie tylko jedną się zajmuję.

4 serwery pppoe plus jeden z usługami hostingowymi.
Nadajniki:
6 nadajników opartych na PC z pasywnym chłodzeniem i termostatami, zaprzęgnięte karty wszystkie na Atherosie PCI, gdzieniegdzie wstawione RB14 + kilka mPci. Dwa nadajniki dla kilku klientów, oparte o jakieś TornadoXtreme , 6 nadajników oparte na RB133 z kartami Senao i R52 . Jeden Alix ( geode LX700 )- nie pamiętam dokładnego typu , 4 bridge na płytach PC po 3 porty z kartami PCI i mPci . Sieć oparta o strukturę drzewa , z root i pniem (magistralą) na Nstreme i NDualstreme.

Tylko forum powiadasz....może jeszcze wiesz z jakiego forum korzystam? Bo ja jakoś zapomniałem , a Ty wiesz przecież o mnie więcej niż ja....i pewnie wiesz, że tylko z jednego.
Pewnie zaczniesz licytację o wielkość sieci, ale poszedłeś w nieprawidłowym kierunku. Próbuję Ci uświadomić, że nie jesteś wszystkowiedzący, poza tym jest takie jedno przysłowie, które mówi, że pozjadałeś wszystkie mózgi, ale ani jednego nie zostawiłeś sobie. Złośliwość za złośliwość. dla mnie ta rozmowa to OT.
Jak powiadają mądrzy "nie kłóć się z głupcem, bo ludzie mogą nie zauważyć różnicy".

_________________
Internet TV telefon - Nakło nad Notecią
NoNieno.pl - urywa gacie :)
Szybkie kobiety i piękne samochody


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: środa, 20 lutego 2008, 12:33 
Offline
MODERATOR

Rejestracja: sobota, 30 lipca 2005, 14:08
Posty: 3984
Lokalizacja: Rzeszów
To zaczne, czy poszedlem? Nie zaczne, bo to nie ma sensu.
Podsumwujac:
Podales ile masz baz na pc, ile na alixie (3c1 prawdopodobnie). Nie przeliczyles ile wynosi koszt postawienia i utrzymania bazy na pc, a ile na alixach (sam koszt urzadzen, to nie wszystko). Wygode pomijam. Wydajnosci nie porownywales. O problemie pokrywajacych sie przerwan nie wspomniales.
Doswiadczenia z cm9 nie masz zadnego.
W dzialaniu R52 w trybie b nie zauwazyles nic dziwnego (albo o tym nie piszesz).

Dziekuje, to faktycznie EOT.

_________________
FAQ dla NND: http://nnd-linux.pl/faq.php
Doswiadczenie, to cos, co zdobywasz tuz po chwili w ktorej go potrzebowales.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: środa, 20 lutego 2008, 14:01 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: środa, 20 lipca 2005, 08:47
Posty: 264
Lokalizacja: Raszków
Heh zgodzę się z Albercikiem stare cm9 robiły cuda w mikrotiku sygnał potrafił spaść u wszystkich do -90(2,4 ghz) i tak sobie wisieć do czasu resetu karty tak było w 2005 roku (w 5 ghz wszystko z nimi ok). Niedawno kupiłem też cm9 i już niema tego problemu w 2,4ghz. A r52 w b działają bardzo dobrze (od czerwca zeszłego roku) no może poza jedną co mi się trafiła z uwaloną końcówka mocy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: piątek, 22 lutego 2008, 21:47 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: wtorek, 11 stycznia 2005, 18:58
Posty: 197
Lokalizacja: mazowieckie
Paweł13 pisze:
oczywiscie pytam sie o cos z MT mam 400zł co kupic siec ma 8 osob rozbudowa do okolo 20 osob w ciagu 2 miesiecy :)


Dyskusja spadła na psy ;( Paweł13 zastanów się czy wiesz co to Mikrotik, jak niemasz o tym pojęcia i masz zamiar robic w 2,4 lub 5Ghz poszukaj popularnego "mydła" czyli chyba Wistron CA8-4 PRO i basta. Stosuj prawidłową instalację antenową, czyli krótkie kable, izolowanę złączki, firmowe uznane anteny. Sprawdź zaszumienie kanałów (ilość innych obcych sieci), ewentualnie zmień polaryzację. Pisałeś o wzmacniaczu.... wyrzuć to na śmietnik.

_________________
intel D201GLY2A, nano-ITX, celeron220 1,2GHz, load average: 0.25, 0.21, 0.21, 2GB DDR2, 320HDD SATA


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: piątek, 22 lutego 2008, 22:48 
Offline
PGF

Rejestracja: sobota, 15 marca 2003, 13:54
Posty: 2780
DjRobson pisze:
Paweł13 pisze:
oczywiscie pytam sie o cos z MT mam 400zł co kupic siec ma 8 osob rozbudowa do okolo 20 osob w ciagu 2 miesiecy :)


Dyskusja spadła na psy ;( Paweł13 zastanów się czy wiesz co to Mikrotik, jak niemasz o tym pojęcia i masz zamiar robic w 2,4 lub 5Ghz poszukaj popularnego "mydła" czyli chyba Wistron CA8-4 PRO i basta. Stosuj prawidłową instalację antenową, czyli krótkie kable, izolowanę złączki, firmowe uznane anteny. Sprawdź zaszumienie kanałów (ilość innych obcych sieci), ewentualnie zmień polaryzację. Pisałeś o wzmacniaczu.... wyrzuć to na śmietnik.


Wszystko zależy co chcesz dalej robić. Jeśli nic, to powyższa rada jest trafna. Jeśli planujesz rozbudowę to nie widzę alternatywy dla MT. Powiedzenie "jeśli nie masz o tym pojęcia to daj sobie spokój" nie jest dobrą podpowiedzią, jakoś nikt z nas nie urodził się z tą wiedzą tylko ją zdobył. Jeśli wyjdziesz z założenia , że nie ruszasz tego, na czym się nie znasz, to nie warto w ogóle niczego ruszać.

_________________
Internet TV telefon - Nakło nad Notecią
NoNieno.pl - urywa gacie :)
Szybkie kobiety i piękne samochody


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: piątek, 22 lutego 2008, 23:16 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: wtorek, 11 stycznia 2005, 18:58
Posty: 197
Lokalizacja: mazowieckie
Albercik pisze:
Wszystko zależy co chcesz dalej robić. Jeśli nic, to powyższa rada jest trafna. Jeśli planujesz rozbudowę to nie widzę alternatywy dla MT. Powiedzenie "jeśli nie masz o tym pojęcia to daj sobie spokój" nie jest dobrą podpowiedzią, jakoś nikt z nas nie urodził się z tą wiedzą tylko ją zdobył. Jeśli wyjdziesz z założenia , że nie ruszasz tego, na czym się nie znasz, to nie warto w ogóle niczego ruszać.
Należało by gościa zapytac czy chce być isp czy "pobawić się" z netem dla kolegów na osiedlu. MT niestety uzależnia i ciagnie dobrze po kieszeni. Kolega nam mówi o 400zł z mozliwościa podpiecia 20 chyba osób. Mt z powrzucanymi w bridga interfejsami nie jest w niczym lepszy od "mydła". Jeśli kolega jest ambitny i marzy mu się np. koncentrator pppoe lub inne fjuczery jakie oferuje emte to prosze bardzo.

_________________
intel D201GLY2A, nano-ITX, celeron220 1,2GHz, load average: 0.25, 0.21, 0.21, 2GB DDR2, 320HDD SATA


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting: Compus-Net
RobertKonik.pl