Freesco, NND, CDN, EOS

http://www.freesco.pl
Dzisiaj jest czwartek, 28 marca 2024, 19:57

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
Post: środa, 2 kwietnia 2008, 20:55 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: niedziela, 23 września 2007, 14:35
Posty: 477
Witam.

Wykupiłem domenę (w active24.pl) w celu uzyskania możliwości odwoływania się po nazwie domenowej do numerycznego, stałego adresu IP (DSL) pod którym nasłuchuje NND wraz ze wszystkimi konfigurowanymi na nim usługami.

Proszę Was o merytoryczną pomoc w skonfigurowaniu domeny:

W panelu obsługi domeny, w zakładce: Serwer WWW mam opcję przekierowania domeny na hosta IP, w opcjach: bezpośrednie, pośrednie, maskowane.

- Bezpośrednie - dotyczy, jak mi się zdaje, możliwości podpięcia domeny pod stronę WWW znajdującą się na serwerze lokalnym (a więc mnie nie dotyczy).

- proste - wpisanie IP serwera na DSL powoduje, że po wpisaniu w pasku przeglądarki nazwy domenowej i jej zatwierdzeniu, pojawia się w nim rzeczywisty adres IP mojego DSL, a wolałbym, aby w dalszym ciągu wyświetlała się po prostu nazwa domenowa i reszta ścieżki (podkatalogi).

- maskowane - po wpisaniu nazwy domenowej wyświetla się strona powitalna NND, więc ok, ale nie mogę odwoływać się do poszczególnych podstron serwisu w sposób bezpośredni, np. mojanazwa.pl/serwis1 ponieważ przeglądarka zwraca mi komunikat błędu 404, czyli "Nie znaleziono żądanego URLa na tym serwerze". Tymczasem po wpisaniu żądania strony bezpośrednio po IP xxx.xxx.xxx.xxx/serwis1 strona działa prawidłowo.

A może nie powinienem niczego przekierowywać, tylko w zakładce DNS -> Hosty DNS -> Rejestracja nowego hosta DNS powinienem zarejestrować moje DSL-owe IP?

Generalnie chcę uzyskać podstawowy efekt DNS: chcę odwoływać się do zasobów używając adresu domenowego zamiast numerycznego, bez dodatkowych funkcjonalności i udziwnień.

Później chciałbym uruchomić pocztę na własnym serwerze i odwoływać się do niej za pomocą nazw w domenie: nazwa@mojadomena.pl - podejrzewam, że tutaj też będę potrzebował pomocy przy ustawieniach wykupionej domeny.

Z góry serdecznie dziękuję za pomoc i podpowiedzi.

Pozdrawiam serdecznie
Mariusz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: środa, 2 kwietnia 2008, 23:58 
Offline
PGF

Rejestracja: niedziela, 14 lipca 2002, 14:33
Posty: 3234
Lokalizacja: Radziejów
Temat nie ma żadnego związku z NND

Wszystko jest Rozrysowane pod zakładka pomoc
Cytuj:
Edycja strefy DNS domeny

Najważniejsze typy rekordów DNS, oraz ich znaczenie:

* rekord A lub rekord adresu (ang. address record) mapuje nazwę domeny DNS na jej 32-bitowy adres IPv4
* rekord AAAA lub rekord adresu IPv6 (ang. IPv6 address record) mapuje nazwę domeny DNS na jej 128 bitowy adres IPv6.
* rekord CNAME lub rekord nazwy kanonicznej (ang. canonical name record) ustanawia alias nazwy domeny. Wszystkie wpisy DNS oraz poddomeny są poprawne także dla aliasu.
* rekord MX lub rekord wymiany poczty (ang. mail exchange record) mapuje nazwę domeny DNS na nazwę serwera poczty.
* rekord PTR lub rekord wskaźnika (ang. pointer record) mapuje adres IPv4 na nazwę kanoniczną hosta. Określenie rekordu PTR dla nazwy hosta (ang. hostname) w domenie in-addr.arpa, który odpowiada adresowi IP, pozwala na implementację odwrotnej translacji adresów DNS (ang. reverse DNS lookup).
* rekord NS lub rekord serwera nazw (ang. name server record) mapuje nazwę domenową na listę serwerów DNS dla tej domeny.
* rekord SOA lub rekord adresu startowego uwierzytelnienia (ang. start of authority record) ustala serwer DNS dostarczający autorytatywne informacje o domenie internetowej.
* rekord SRV lub rekord usługi (ang. service record) pozwala na zawarcie dodatkowych informacji dotyczących lokalizacji danej usługi, którą udostępnia serwer wskazywany przez adres DNS.
* TXT - rekord ten pozwala dołączyć dowolny tekst do rekordu DNS. Rekord ten może być użyty np. do implementacji specyfikacji Sender Policy Framework.

Inne typy rekordów dostarczają informacje o położeniu hosta (np. rekord LOC), lub o danych eksperymentalnych.


DNS->Strefa DNS->Edycja strefy

Zmiana ustawień / dodawanie strefy DNS



Dowolna edycja strefy

lub
Wszystkie rekordy na jeden adres IP: wpisz adres



UWAGA! Nieprawidłowa zmiana ustawień systemu DNS może spowodować częściowy lub całkowity brak dostępności usług sieciowych, takich jak www, ftp czy email. Konfiguracja strefy DNS wymaga podstawowej wiedzy o systemie nazw domenowych!
zaznacz Jestem pewien, że wiem co robię!

OK

Edycja strefy DNS

nazwa typ zawartość priorytet
testuj.com SOA dns.nano.pl admin@active24.pl 2008040301
testuj.com NS dns.nano.pl
testuj.com NS dns2.nano.pl
testuj.com MX mail.testuj.com 10
testuj.com A 195.78.67.35
ftp.testuj.com A 195.78.67.35
*.testuj.com CNAME testuj.com
testuj.com TXT Active24 PL
testuj.com TXT v=spf1 +mx -all
mail.testuj.com A 195.78.66.20
mail.testuj.com A 195.78.67.20
imap.testuj.com CNAME mail.testuj.com
pop3.testuj.com CNAME mail.testuj.com
smtp.testuj.com CNAME mail.testuj.com

Nowy rekord :
nazwa (bez domeny) typ zawartość priorytet

_________________
Nie jestem NEKROMANTĄ, nie wróżę z flaków!
Alkohol pity z umiarem nie szkodzi nawet w największych ilościach!
Przeczytaj nim zapytasz
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: czwartek, 3 kwietnia 2008, 00:43 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: niedziela, 23 września 2007, 14:35
Posty: 477
Ok. Rzeczywiście wszystko działa :-). Dziękuję pięknie i przepraszam za kłopot.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting: Compus-Net
RobertKonik.pl