Freesco, NND, CDN, EOS

http://www.freesco.pl
Dzisiaj jest sobota, 20 kwietnia 2024, 02:12

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
Post: niedziela, 20 lipca 2008, 16:03 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: wtorek, 2 stycznia 2007, 15:04
Posty: 257
Witam! Potrzebuje dobre AP na most zeby sie nie wieszaly! Mysle nad WRT54GL ale zastanawiam sie czy WRT54G nie bylby dobry, jest tanszy ale nie wiem czy tomato do niego mozna wgrac... Co wy na to? NIE CHCE ZADNYCH BLACKAP ANI OVISLINKow 5450-CHŁAM! Na kosztach mi nie ukrywam zalezy do 400zl na 2sztuki moge dac... i jeszcze jedno czy np ovislink i linksys razem w moscie beda wspolpracowac czy beda sie zarly? czy model radia przy zestawieniu polaczenia na moscie ma znaczenie?

_________________
Serwer-> Sempron 2500+ | 1GB DDR | HDD:80GB-system +2x1TB-przyszlosc | DSL 8Mb/s & UPC 20Mb/s


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: niedziela, 20 lipca 2008, 17:29 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: sobota, 14 maja 2005, 15:07
Posty: 3177
Lokalizacja: Busko-Zdrój
cos mi sie zdaje ze potrzebujesz czegos zupelnie innego niz WRT54G
czy WRT54GL.

skoro piszesz na tym forum rozumiem ze jako router robi komp z wgranym nnd.

ps.
robiac most dobrze jest zrobic to pozadnie i na niezakluconym pasmie
np. 5GHz
ja uzywam tonze av6660 od 3 lat i do tej pory na 30szt ani jednego problemu.

_________________
Pomógł? wypij jego zdrowie.
http://nnd-linux.pl/faq.php
http://wiki.nnd.freesco.pl/index.php/FAQ


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: niedziela, 20 lipca 2008, 17:35 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: wtorek, 2 stycznia 2007, 15:04
Posty: 257
-MW- pisze:
cos mi sie zdaje ze potrzebujesz czegos zupelnie innego niz WRT54G
czy WRT54GL.

skoro piszesz na tym forum rozumiem ze jako router robi komp z wgranym nnd.

ps.
robiac most dobrze jest zrobic to pozadnie i na niezakluconym pasmie
np. 5GHz
ja uzywam tonze av6660 od 3 lat i do tej pory na 30szt ani jednego problemu.

http://www.cyberbajt.pl/cyber.php?i=produkt&id=1156
to? jaki to ma zasialcz (bo puszczam POE na 40metrow wiec musze wiedziec 12V 800mA ciagnie bez problemu [Planet POE]) a to jaki ma? troche lipa bo on nie ma switcha a potrzebowal bym przynajmniej 4portowy... :/ no ale jakos moze bym switcha wepchnal do kogos...
a jaka jest tego przepustowosc? A moze jest cos takiego tylko ze z 4portowym switchem?
Tak mam NND i serwer...
mam teraz na 2.4Ghz i nie nazekam ale nie wykluaczam tez tych 5Ghz... a ile najtanszy zestaw MT kosztuje?
aha no i nie usmiecha mi sie kupno nowych anten na 5Ghz wiec wolal bym zrobic cos na 2,4Ghz i wezcie pod uwage to ze bedzie sprzet w puszce wiec rozmiarow linksysa nie chcial bym przekraczaj a jesli juz to tylko na rzecz mikrotika albo czegos takiego

_________________
Serwer-> Sempron 2500+ | 1GB DDR | HDD:80GB-system +2x1TB-przyszlosc | DSL 8Mb/s & UPC 20Mb/s


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: sobota, 22 listopada 2008, 02:13 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: piątek, 2 sierpnia 2002, 11:58
Posty: 758
nie wiem skad opinie ze ovislink to chlam .

zdecyduj sie czy chcesz trabke czy kijek i poczytaj troche najpierw najlepiej na forach specjalistycznych np http://www.wififorum.pl/

Z doswiadczenia wiem ze np most na 2,4 ghz z ovisa 5460 + 5470 spisuje sie rewelacyjnie do 10 osob tylko trzeba skonfigurowac dobrze.naprawde ladnie chodz i nie wiesza sie jak sie watchdoga ustawi.

a jak chcesz wiecej osob to tylko 5ghz ale to juz koszty wieksze jedynie anteny mozesz sam zrobic ale przy 2 szt to nie bardzo sie oplaca ale przy 4 to zakup zaciskarki u materialow juz jak najbardziej oplacalny .
na 5 ghz to juz polprofesjonalne rozwiazania a nie domowe i swicha nie uswiadczysz w takich sprzetach.

_________________
Czy to juz koniec Lanow ...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: sobota, 22 listopada 2008, 14:10 
Offline
MODERATOR

Rejestracja: poniedziałek, 8 marca 2004, 23:29
Posty: 1177
Lokalizacja: miasto Świętej Wieży
Rozstrzygnę wasz spór zanim zaczniecie podrzynać sobie gardła.

Kolego rafal1435 - jeżeli wyrażasz jakieś opinie bądź łaskawy podać nam jakiś przykład potwierdzający twoje spostrzeżenia i co najważniejsze opisz dokładnie do czego Ci ten most potrzebny (ilu userów, jaka odległość itp.) bo jeżeli faktycznie ma być to na 2 osoby na 200 metrów to 5 ghz może być armatą na mrówkę, no chyba ze Cie stać i chcesz tak mieć, Twoja wola.

Monter, spokojnie i tak nam starczy powodów do nerwów poco je dobie klonować ;)

Panowie tyle razy proszę o konstruktywną dyskusję na forum, ktoś kto sie na tym nie zna i zacznie to czytać nie posłucha żadnego z nas jeżeli zacznie się z tego robić walkę. To tylko pismo, ono nie wyraża emocji więc nie każdy może zrozumieć to jednakowo.

Wypowiedź MW była tutaj dobrym przykładem konstruktywizmu (lol mam nadzieje że to dobre słowo ;) ) hehe

Rafale więcej google, mniej pytań.

_________________
Pozdrawiam

Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting: Compus-Net
RobertKonik.pl