Freesco, NND, CDN, EOS

http://www.freesco.pl
Dzisiaj jest piątek, 19 kwietnia 2024, 16:10

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
Post: wtorek, 2 września 2008, 14:10 
Offline

Rejestracja: piątek, 14 grudnia 2007, 15:34
Posty: 29
Witam serdecznie!

Chciałbym zadac dwa pytania ale na wstepnie opisze sytuacje w jakij sie znalazlem :D!
Po 1 moje pytanie nie dotyczy samego NND, ale mysle ze dział jest odpowiedni na zadanie takiego pytania. Podejrzewam ze moj problem tak samo wygladalby na kazdej dystrybucji ale dla scislosci - chodzi o Debiana.

Sprawa wyglada tak: do interfejsu eth0 zbridzowana mam wirtualke, z ktorej to wirtualki usiluje sie dobic do systemu który ta wirtualke gosci. Problem w tym, ze gospodarz ignoruje wszystko co odbiera na interfejscie eth0 jesli zrodlem tego jest owa wirtualka (nie odpowiada na zapytania ARP, po recznym ustawieniu adresow mac nie odpowiada na pingi...). W druga strone natomiast jest ok bo wirtualka odpowiada na zapytania wyslane przez gospodarza, no ale wszelkie odpowiedzi gospodarz ignoruje.
Z wirtualki bez zadnego problemu mozna wydostac sie na zewnatrz wiec poki co zrobilem to okrezna droga i komunikuje sie z gospodarzem przez brame jednak zastanawiam sie dlaczego tak sie dzieje. To bylo pierwsze pytanie.

Drugie moje pytanie: jak powolac do zycia interfejs wirtualny (nie podinterfejs tylko calkiem osobny interfejs - np drugi loopback) tak zebym mogl wydzielic komunikacje dla wirtualnego srodowiska na osobny interfejs?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: wtorek, 2 września 2008, 16:52 
Offline
Honorowy Admin

Rejestracja: piątek, 5 lipca 2002, 17:30
Posty: 7800
Lokalizacja: Słupsk
Po pierwsze, nie napisałeś jakiego programu używasz. Zapewne ustawienia będą inne dla VMware i dla Virtualboxa. ten ostatni jest opisany na www.freesco.pl i wszytsko na nim działa, testuję na tym serwery i całe wirtuaalne sieci.

_________________
Obrazek Belfer.one.PL
Obrazek Audio Cafe


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: wtorek, 2 września 2008, 17:02 
Offline

Rejestracja: piątek, 14 grudnia 2007, 15:34
Posty: 29
dynamips


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: wtorek, 2 września 2008, 21:24 
Offline
Honorowy Admin

Rejestracja: piątek, 5 lipca 2002, 17:30
Posty: 7800
Lokalizacja: Słupsk
Nie mam zielonego pojęcia, jak działa ten program i jakie ma możliwości. Mogę ci jedynie napisać jak to się odbywa w innych.
Przede wszystkim potrzebny jest moduł jądra uruchamiający wirtualny interfejs(y). W Virtualboxie i Vmware odbywa sie to na etapie instalacji (potrzebne źródła kernela). Kiedy juz odpalisz wirtualny interfejs i zmostkujesz go, to wówczas wirtualna maszyna ma dostęp do prawdziwej sieci i może np dostać IP z nadrzędnego dhcp. Komunikacja odbywa się wówczas tak jak z prawdziwą maszyną (np przez ssh).
Tutaj dotyczy to wirtualnego cisco, wiec jeśli się na tym znasz i takowy wirtualny interfejs masz i jest zmostkowany, to reszta powinna byc sprawą odpowiedniej konfiguracji systemu gościa.

_________________
Obrazek Belfer.one.PL
Obrazek Audio Cafe


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: wtorek, 2 września 2008, 22:40 
Offline

Rejestracja: piątek, 14 grudnia 2007, 15:34
Posty: 29
Rozumiem, myślałem, że to takie standardowe zachowanie linuxa ale skoro nie to udam sie na inne forum w poszukiwaniu odpowiedzi.
Mam jeszcze jedna prosbe - moglbys mi powiedziec jakimi narzedziami trzeba sie posluzyc zeby powolac taki wirtualny interfejs do zycia? Kiepsko mi idzie szukanie tego po necie i nie moge znalezc informacji. Ewentualnie jakas wskazowka :D!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: wtorek, 2 września 2008, 23:15 
Offline
CDN Support

Rejestracja: środa, 12 lipca 2006, 14:46
Posty: 497
Lokalizacja: Sarnaki / Warszawa
z tego co "wygooglowałem" w configu dynamipsa trzeba zdefiniować interfejs fizyczny. Przykładowy plik konfiguracyjny:

: [/] [] ()
[localhost:7200]
    [[7200]]
        image = /opt/dynamips/images/c7200_124.bin
        idlepc = 0x60923ce0
    [[ROUTER r1]]
        slot1 = PA-2FE-TX
        slot2 = PA-4T+
        s2/0 = r2 s2/0
    [[ROUTER r2]]
        slot1 = PA-2FE-TX
        slot2 = PA-4T+
        s2/0 = r1 s2/0
        s2/1 = r3 s2/1
    [[ROUTER r3]]
        slot1 = PA-2FE-TX
        f1/0 = nio_linux_eth:tap0
        slot2 = PA-4T+
        s2/1 = r2 s2/1


zwróc uwagę na r3, jest tam linia definiująca interfejs fizyczny:

f1/0 = nio_linux_eth:tap0

z tego co wiem żeby to działało musisz odpalić z root-a, ale mogę się mylić.

Pozdrawiam.!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: wtorek, 2 września 2008, 23:29 
Offline

Rejestracja: piątek, 14 grudnia 2007, 15:34
Posty: 29
Kimas masz racje ale nie w tym problem ;-), jakbym nie podal do ktorego interfejsu ma podpiac to nie moglbym sie w ogole z prawdziwa siecia komunikowac.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting: Compus-Net
RobertKonik.pl