Freesco, NND, CDN, EOS

http://www.freesco.pl
Dzisiaj jest wtorek, 23 kwietnia 2024, 11:54

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 18 ] 
Autor Wiadomość
Post: poniedziałek, 11 maja 2009, 19:08 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: piątek, 2 sierpnia 2002, 11:58
Posty: 758
Witam .
Moze mi ktos pomoc w rejstracji sieci w uke ,interesuje mnie regulamin oraz umowa z userami + jak to zalatwiac najlepiej oddzial mam w swoim miescie wiec mysle tam podjechac osobiscie.
ps grozi mi tez kara od nich jesli ktos dostal to prosze o info ile i za co moze byc na pw .

Dzieki za pomoc

_________________
Czy to juz koniec Lanow ...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: poniedziałek, 11 maja 2009, 20:12 
Offline
MODERATOR

Rejestracja: sobota, 30 lipca 2005, 14:08
Posty: 3984
Lokalizacja: Rzeszów
monter pisze:
interesuje mnie regulamin oraz umowa z userami

Wiekszosc sieci udostepnia regulaminy na stronach. Przeczytaj kilka, poszukaj spisu klauzul zakazanych w umowach konsumenckich i sklec cos swojego.
Mozesz tez pojsc po bandzie i skopiowac regulamin neostrady zmieniajac tylko dane firmy.

_________________
FAQ dla NND: http://nnd-linux.pl/faq.php
Doswiadczenie, to cos, co zdobywasz tuz po chwili w ktorej go potrzebowales.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: poniedziałek, 11 maja 2009, 22:23 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: piątek, 2 sierpnia 2002, 11:58
Posty: 758
hm a jeszcze jedno mnie interesuje jak mam logowac ten ruch zeby spelniac standardy uke .
Jakie pakiety albo co mam logowac jakim programem itp mam najnowsze nnd i nie wiem czy nawet nie musze miec jakiegos komercyjnego oprogramowania zeby swiadczyc takie uslugi ...

_________________
Czy to juz koniec Lanow ...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: poniedziałek, 11 maja 2009, 22:48 
Offline
Honorowy Admin

Rejestracja: piątek, 5 lipca 2002, 17:30
Posty: 7800
Lokalizacja: Słupsk
Bezwzględnie powinieneś mieć Windows 2003 server. :)
Ostatnio tasiorek wyjaśniał sprawy tego logowania. Nie jesteś publicznym operatorem telekomunikacyjnym w świetle ustawy.
http://forum.freesco.pl/viewtopic.php?t=17660

_________________
Obrazek Belfer.one.PL
Obrazek Audio Cafe


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: poniedziałek, 11 maja 2009, 22:51 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: poniedziałek, 17 lipca 2006, 13:32
Posty: 220
monter pisze:
hm a jeszcze jedno mnie interesuje jak mam logowac ten ruch zeby spelniac standardy uke .
Jakie pakiety albo co mam logowac jakim programem itp mam najnowsze nnd i nie wiem czy nawet nie musze miec jakiegos komercyjnego oprogramowania zeby swiadczyc takie uslugi ...


standardow tych nie spelnisz bo:
1. wogole ich nie ma
2. sa niemozliwe do spelnienia

najlepiej poprostu loguj to co mozesz... im wiecej tym lepiej
minimum opisano na forum z gotowymi skryptami

w zasadzie zadnego komercyjnego oprogramowania miec nie musisz ale rzeczywistosc jest taka, ze jak chcesz nad tym wszystkim zapanowac, wystawic faktury, kontrolowac stan magazynowy i srodki trwale firmy... itd... to bedziesz raczej zmuszony kupic cos komercyjnego
na sam router/serwer darmowe NND spokojnie wystarczy i prawnie tez nikt sie nie ma prawa przyczepic (no moze skarbowka - dla nich nie ma czegos takiego jak "za darmo", zawsze doszukuja sie korzysci majatkowych)

ksiegowosc mozesz oczywiscie zlecic gdzies na zewnatrz i skupic sie na pracy :)

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: poniedziałek, 11 maja 2009, 22:52 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: poniedziałek, 18 kwietnia 2005, 22:00
Posty: 112
Lokalizacja: Hrubek
monter pisze:
hm a jeszcze jedno mnie interesuje jak mam logowac ten ruch zeby spelniac standardy uke .

Z tego co wiem to UKE nie interesują logi, a raczej Policję.

monter pisze:
Jakie pakiety albo co mam logowac jakim programem itp mam najnowsze nnd i nie wiem czy nawet nie musze miec jakiegos komercyjnego oprogramowania zeby swiadczyc takie uslugi ...


jeśli chodzi o logi to poczytaj na forum o "inwigilacji" np to http://forum.freesco.pl/viewtopic.php?t=6562&postdays=0&postorder=asc&start=0

---
pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: wtorek, 12 maja 2009, 23:43 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: piątek, 2 sierpnia 2002, 11:58
Posty: 758
Jesli nie jestem operatorem telekomunikacyjnym to kim ?
Co mam wpisac rejstrujac dzialalnosc gospodarcza ? jaki kod pkd ?

Jak ktos rejstrowal firme udostepniajaca net to prosze o jakies podpowiedzi jak i co mam zalatwic .
Z tego co wiem to :
urzad miasta rejstracja
Urzad skarbowy (jaki podatek wybrac liniowy czy te progi 18 i 32 ?
urzad statystyczny
UKE
Kasa fiskalna
zezwolenie od spoldzielni

_________________
Czy to juz koniec Lanow ...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: środa, 13 maja 2009, 00:03 
Offline
Honorowy Admin

Rejestracja: piątek, 5 lipca 2002, 17:30
Posty: 7800
Lokalizacja: Słupsk
Na biznesie się nie znam, to ci nie pomogę... ale:
Cytuj:
Jesli nie jestem operatorem telekomunikacyjnym to kim ?

Nie jesteś PUBLICZNYM operatorem.

_________________
Obrazek Belfer.one.PL
Obrazek Audio Cafe


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: środa, 13 maja 2009, 13:32 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: poniedziałek, 17 lipca 2006, 13:32
Posty: 220
monter pisze:
Jesli nie jestem operatorem telekomunikacyjnym to kim ?


czyli z tego co Maciek pisze istnieja dostawcy niepubliczni ale ja ich definicji nie znalazlem - jesli uznac, ze dostawca niepubliczny jest tym czym nie jest publiczny to sprawa bedzie prawie jasna ;)

PKD - dzialalnosc wiodaca - 61.10.Z lub 61.20.Z
oczywiscie dopisujesz tyle dzialow PKD ile tylko mozesz lub moglbys wykonywac bo pozniejsze zmiany w zakresie dzialanosci sa platne i klopotliwe od strony biurokracji!
oczywiscie wybieraj takie PKD, ktore nie wymagaja jakis pozwolen czy licencji, ktorych nie masz lub nie dostaniesz

monter pisze:
urzad miasta rejstracja
Urzad skarbowy (jaki podatek wybrac liniowy czy te progi 18 i 32 ?
urzad statystyczny
UKE
Kasa fiskalna


wszystko sie zgadza (dla osoby fizycznej rozpoczynajacej dzialanosc gospodarcza), z tym, ze niektore sprawy zalatwiaj rownolegle (o ile tylko sie da) by przyspieszyc procedure (chyba, ze nie zalezy Ci bardzo na czasie)

progi - trudna sprawa, musisz przewidziec dochody, przychody i koszty, zrobic symulacje przy obu skalach i zobaczyc co jest korzystne dla Ciebie

kas nie jest konieczna jesli nie przekroczysz jakis tam dochodow choc dla niektorych dzialalnosci jest obowiazkowa niezaleznie od tej wysokosci - co roku minister w drodze rozporzadzenia definiuje liste i warunki dzialanosci zwolnionych z posiadania kasy fiskalnej

ja osobiscie kase kupilem oraz zarejestrowalem i mam gdzies te wszystkie bzdurne rozporzadzenia ;)

zezwolenie od spoldzielni... temat rzeka :)
jako operator telekomunikacyjny swiadczacy USLUGI PUBLICZNIE DOSTEPNE masz prawo do ukladania infrastruktury sieciowej i spoldzielnia nie ma prawa odmowic Ci pozwolenia (w domysle chodzi Ci o zarzadzajacego blokami mieszkalnymi? czyli nieruchomoscia wspolna? jak inaczej mialbys swiadczyc te uslugi i byc konkurencyjnym jesli nie mialbys wlasnej infrastruktury sieciowej - o to m.in dba UKE by spoldzielnia nie robila monopolu dla konkretnej firmy)

jednak spoldzielnia moze utrudniac CI zycie i z tego punktu widzenia BARRRDZO wskazane jest dogadanie sie ze spoldzielnia (zarzadca nieruchomosci) - okresl zakres przewidywanych prac, zgodnosc z przepisami (prawo budowlane, przepisy elektryczne... itd), przedstaw projekt techniczny i popros o podpisanie zgody (oczywiscie spoldzielnia bedzie chciala zapewne cos dla siebie ugrac - ja np dostarczam niezadko internet gratisowo do biura wspolnoty mieszkaniowej :) - mysl i badz elastyczny)

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: środa, 13 maja 2009, 13:53 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: piątek, 2 sierpnia 2002, 11:58
Posty: 758
moge kupic kase i zarejstrowac tylko do kiedy mam to zrobic zeby dostac na nia 50 % zwrot zakupu ? Do daty rozpoczecia dzialalnosci czy jakiejs innej ...

Co do spoldzielni to nie mam pojecia jak taki projekt ma wygladac ale podejrzewam ze zgodnie z przepisami to bede musil kupic taki np od elektrykow jakis uprawnionych ... ?

_________________
Czy to juz koniec Lanow ...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: środa, 13 maja 2009, 16:06 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: wtorek, 3 marca 2009, 03:48
Posty: 128
Osfald pisze:
oczywiscie dopisujesz tyle dzialow PKD ile tylko mozesz lub moglbys wykonywac bo pozniejsze zmiany w zakresie dzialanosci sa platne i klopotliwe od strony biurokracji!


A przypadkiem nie znieśli niedawno opłaty za wpis do EDG i za zmiany znajdujących się w nim PKD?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: środa, 13 maja 2009, 16:30 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: poniedziałek, 17 lipca 2006, 13:32
Posty: 220
lukas_xplowd pisze:
A przypadkiem nie znieśli niedawno opłaty za wpis do EDG i za zmiany znajdujących się w nim PKD?


przyznam sie bez bicia, ze ostatni raz mialem do czynienia z tym tematem (zmian klasyfikacji obszarow dzialanosci firmy) dwa lata temu - wtedy placilo sie za zmiane, ze nie wspomne o papierkach...

monter pisze:
moge kupic kase i zarejstrowac tylko do kiedy mam to zrobic zeby dostac na nia 50 % zwrot zakupu ? Do daty rozpoczecia dzialalnosci czy jakiejs innej ...

Co do spoldzielni to nie mam pojecia jak taki projekt ma wygladac ale podejrzewam ze zgodnie z przepisami to bede musil kupic taki np od elektrykow jakis uprawnionych ... ?


kup sobie spokojnie kase, a jak otworzysz firme to fiskalizuja ja i zglos do skarbowki

jesli chodzi o proj dla spoldzielni... powtarzam: to jest tylko uklad miedzy WAMI wiec i projekt nie musi byc podpisany przez ludzi z dopuszczeniami - poprostu przedstaw jak najdokladniej projekt (Twoj pomysl) na papierze za pomoca odpowiednich rysunkow, zestawien i opisow

taki podpisany projekt powinienes miec dla siebie bo jesli spalisz blok razem z ludzmi, a wylapia, ze instalacja byla wykonana wadliwie to zaczna szukac projektantow i wykonawcow... wtedy warto miec dobrze chroniony tylek! projekt podpisany przez upowaznione osoby przyda Ci sie takze w kilku innych sytucjach jakie moze przed Toba postawic zycie :) Akurat w przypadku spoldzielni nie jest to takie istotne

mozesz tez postapic tak, jak wiekszosc - bierzesz podwykonawce, tlumaczysz co chcesz, placisz mu i to przestaje byc Twoim zmartwieniem (on troszczy sie o projekt i wdrozenie oraz o dostarczenie Ci odpowiedniej dokumentacji powykonawczej bedacej podstawa do odbioru)

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: środa, 13 maja 2009, 18:37 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: wtorek, 3 marca 2009, 03:48
Posty: 128
Poszperałem w necie i jednak nie ma już opłaty za wpis do EDG.

Za: http://firma.wieszjak.pl/abc-malej-firmy/102528,od_31_marca_zalozysz_firme_w_jednym_okienku.html

Cytuj:
W dniu 31 marca 2009 r. weszły w życie przepisy ustawy z dnia 19 grudnia 2008 r. o zmianie ustawy o swobodzie działalności gospodarczej oraz o zmianie niektórych innych ustaw...


Cytuj:
Kolejną ważną zmianą jest zniesienie opłat za złożenie wniosku zarówno o wpis, jak i o zmianę danych w ewidencji działalności gospodarczej. Co więcej, przedsiębiorca może podjąć działalność gospodarczą w dniu złożenia wniosku o wpis do ewidencji działalności gospodarczej.


Polecam lekturę ;)

Coś mi się tak właśnie kojarzyło, że tak jest ponieważ niedawno dostałem pismo z GUS-u o zmianie kodów PKD i potrzebie dokonania aktualizacji.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: środa, 13 maja 2009, 18:57 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: poniedziałek, 17 lipca 2006, 13:32
Posty: 220
lukas_xplowd pisze:

Coś mi się tak właśnie kojarzyło, że tak jest ponieważ niedawno dostałem pismo z GUS-u o zmianie kodów PKD i potrzebie dokonania aktualizacji.


takie pismo pojawilo sie takze u nas... ale u mnie strona biurokratyczno-ksiegowa zajmuje sie zona wiec moge miec wiadomosci troche nieaktualne :D

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: środa, 13 maja 2009, 21:33 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: poniedziałek, 18 kwietnia 2005, 22:00
Posty: 112
Lokalizacja: Hrubek
Na temat kasy to porozmawiaj z dobrym księgowym. Z tego co się orientuję, jeżeli firma prowadzi tylko działalność telekomunikacyjną jest zwolniona z posiadania kasy fiskalnej.
Najlepiej poradź się księgowego, bo podejżewam, że i tak będziesz korzystał z jego usług.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: czwartek, 14 maja 2009, 12:00 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: sobota, 14 maja 2005, 15:07
Posty: 3177
Lokalizacja: Busko-Zdrój
Cytuj:
Na temat kasy to porozmawiaj z dobrym księgowym. Z tego co się orientuję, jeżeli firma prowadzi tylko działalność telekomunikacyjną jest zwolniona z posiadania kasy fiskalnej.


tak jest

_________________
Pomógł? wypij jego zdrowie.
http://nnd-linux.pl/faq.php
http://wiki.nnd.freesco.pl/index.php/FAQ


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: czwartek, 14 maja 2009, 14:09 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: poniedziałek, 17 lipca 2006, 13:32
Posty: 220
jaba pisze:
Na temat kasy to porozmawiaj z dobrym księgowym. Z tego co się orientuję, jeżeli firma prowadzi tylko działalność telekomunikacyjną jest zwolniona z posiadania kasy fiskalnej.


a co z obrotami firmy (progiem po przekroczeniu ktorego powstaje taki obowiazek)? czysta telekomunikacja tez jest niezalezna od tej bariery?

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: czwartek, 14 maja 2009, 20:01 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: poniedziałek, 18 kwietnia 2005, 22:00
Posty: 112
Lokalizacja: Hrubek
Z tego co się orientuję to jeżeli tylko sprzedajesz neta lub inne usługi telekomunikacyjne nie musisz posiadać kasy bez względu na obroty.

Ale najlepiej popytaj dobrego księgowego, bo przepisy w tym kraju zmieniają się bardzo często.

---
pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 18 ] 

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting: Compus-Net
RobertKonik.pl