Freesco, NND, CDN, EOS

http://www.freesco.pl
Dzisiaj jest niedziela, 16 czerwca 2024, 23:50

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
Post: środa, 23 kwietnia 2003, 23:20 
WYPOWIEDŹ USUNEŁEM


Ostatnio zmieniony piątek, 27 czerwca 2003, 22:23 przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
  
 
Post: czwartek, 24 kwietnia 2003, 02:38 
Pit pisze:
wszyscy w Polsce podziekuja TePSie za współperace i przeniosą się do innych operatorów

A świstak siedzi ..........


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: czwartek, 22 maja 2003, 09:50 
z tego co ja wiem to tpsa nie bedzie scigac rozdzielania. PO pierwsze nie maja ludzi i czasu, po drugie procedura jest taka ze sie umawiaja wczesniej a przez 2tyg do wizyty to ja moge zwinac kable i pomalowac sciagny hehe ;)


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: środa, 28 maja 2003, 12:34 
Ludzie nie czytajcie tych postów, Pit pokasował swoje wypowiedzi i już nie ma się z czego śmiać, zostały tylko bluzgi pod jego adresem. Jęśli tym tekstem zacheciłem kogoś do czytania dalej to teraz mu mówie: NIE WARTO.


Ostatnio zmieniony niedziela, 29 czerwca 2003, 14:14 przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: wtorek, 17 czerwca 2003, 11:03 
w zyciu nie czepiaja sie o rozdzielanie lacza

dzwonilem do babki z tepsy i co sie okazuje - modem jaki daje tepsa dziala takze jako router po wykupieniu translacji adresow NAT. Na pytanie czy jest mozliwe wspoldzielenie sygnalu laska odpowiedziala ze owszem, mozna ... wiec olac to i dzielic :)

greetz


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: wtorek, 17 czerwca 2003, 11:57 
Pamietaj jak bylem w BOK-u tepsy zamawiac neostrade. Uruchomilem dyskusje na temat rozdzielania lacza poza lokal. Panie sie troche zagubily i zawolaly kierownika do pomocy. Kierownik powiedzial: "...na neostradzie tez pan moze sobie zrobic siec lokalna oczywiscie nieoficjalnie...". sam mnie do tego namowil. Oni dobrze wiedza, ze mala ilosc osob stac na samodzielne wykupienie lacza tylko dla siebie wiec olewaja fakt, ze kazdy zaklada sobie siec. A regulamin jest po to, ze moze sie ktos naiwny w strachu zamowi neo tylko dla siebie.


Na górę
  
 
 Tytuł: Ja
Post: piątek, 20 czerwca 2003, 19:45 
Udostepniam juz od 5 miesiacy i jeszcze nikt nic nie mowil :D

Mam znajomego w tpsa i mowil ze tam nikt tego nie sprawdza :wink:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: wtorek, 24 czerwca 2003, 17:26 
W nowym regulaminie ważnym od 09.06.2003 w par. 23 cyt. "W przypadku o którym mowa w par. 6 pkt. 3 klient bedzie zobowiązany do uiszczenia opłaty w wysokości 3-krotnej opłaty abonamentowej za każde udostepnione połaczenie i za każdy rozpoczęty miesiąc trwania takiego połączenia." koniec cytatu. znaczy to tyle że nie znasz dnia ani godziny i jezeli są w stanie udowodnić że ktoś jeszcze korzystał z łącza po za budynkiem to szczyści Cię jak konia po betonie i te cztery miesiące razy kilku z sieci i razy 600zł to ... I gadanie że nie mają na to czasu by to kontrolować jest bzdurą a środki materialne i prawne do tego by ściągnąć kasę mają


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: wtorek, 24 czerwca 2003, 18:59 
Offline
MODERATOR

Rejestracja: poniedziałek, 27 stycznia 2003, 23:39
Posty: 3065
Lokalizacja: Kraków/Częstochowa
czy ten nowy regulamin obowiązuje wszystkch czy tylko tych którzy podłanczją się po 9tym czerwca :?:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: wtorek, 24 czerwca 2003, 19:22 
ketjow pisze:
W nowym regulaminie ważnym od 09.06.2003 w par. 23 cyt. "W przypadku o którym mowa w par. 6 pkt. 3 klient bedzie zobowiązany do uiszczenia opłaty w wysokości 3-krotnej opłaty ... (ciach)

pozwolę sobie dorzucić swoje 3 gr na ten temat, jest w regulaminie taki zapis i tpsa może, ale nie musi to egzekowować, ja (my) też byłem w BOK tepsy, dzwoniłem na infolinię i tak jak wspomniałem tpsa może nie musi tego egzekować, ten aktualny regulamin mówi wprost, że nie można udpstepnić tego połaczenia, zresztą oficjalnie spytałem o to panią w BOK-u (przy rozmowie był kierownik BOK-u) (występowałem oficjalnie jako przedstawiciel stoważyszenia ask) i odpowiedziano mi wprost, że jeśli bedę chciał wpuścić neostradę do lan-u to jest to technicznie możliwe, ale żeby było to legalnie to raczej nie mam szans - muszę mieć zgodę tpsa na coś takiego, był przy tym jeszcze ktoś z techników tpsa i wspominał, że na jednym z ostanich szkoleń mówio im ze połączenia neo+ mają być tam jakoś monitorowane i blokowane przez tpsa, więc lepiej sobie to odrazu odpuścić (tak to zrozumiałem), natomiast polecano nam (stoważyszeniu) DSL, czytałem regulamin i tu takich obostrzeń nie ma, w regulaminie jest wprost mówione o sieci lokalnej uzytkownika, wszystko fajnie tylko te ceny, ale ponieważ jesteśmy stoważyszeniem (chyba pierwszą legalną siecią w naszym mieście) mamy w tej chwili odp. ilość użytkowników i na jednym z osiedli zdecydowaliśmy się już na DSL , do końca roku można toto mieć w promocyjnej cenie przy rezygnacji z SDI (poniżej 200zł)


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: wtorek, 24 czerwca 2003, 21:12 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: wtorek, 18 marca 2003, 17:25
Posty: 234
masz racje :) mam dsl'a i wszystko jest legalne. płacę stówe wiecej ale nie muszę "trząść dupą" poza tym zauważyłem,że mnie -klienta dsl'a traktują o wiele lepiej niż mnie-klienta neostrady DSL RULEZZZ
pozdro


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: wtorek, 24 czerwca 2003, 23:43 
W bok`ach i na infoliniach gadają co im ślina na język przyniesie (im jest faktycznie wszystko jedno co robicie z usługą) a na maile w tym temacie wogóle nie odpowiadaja. I to jest właśnie problem z TPSA, normalna firma powiedziała by jasno TAK lub NIE a TPSA mówi: "raczej tak ale lepiej nie".
Pocieszające jest to, że bez fizycznej kontroli nie ma mozliwości sprawdzenia czy rozdzielamy łacze "w lokalu" czy "poza". Gdzieś na forum madre głowy kłóciły się czy wogóle jest sposób na sprawdzenie czy ruch wychodzący z freesco jest generowany przez więcej maszyn.
Póki co potwierdzam, że TPSA ma to w dupie co robicie (tak wogóle i w szczególe).


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: środa, 25 czerwca 2003, 03:45 
WYPOWIEDŹ USUNEŁEM


Ostatnio zmieniony piątek, 27 czerwca 2003, 22:24 przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: środa, 25 czerwca 2003, 12:35 
PIT pokasował treść swojch postów więc mój wygląda teraz głupio (dzieki PIT za dyskusję)

Po pierwsze DSL może założyć też osoba prywatna, a neostradę firma (przynajmniej w moim mieście). Po drugie nie wiem ile osób zarabia na czym i nie wiem skąd wie to PIT, ale są sieci na dsl w których nikt nie zarabia (to wiem na pewno) i podejrzewam, że są sieci na neo+ i na sdi w których ktoś zarbia (tak zgaduje).
Zgadzam się, że Urząd Skarbowy może się do czegoś przyczepić, ale generalnie musili by "wsypać" członkowie sieci (bo chyba by US musiał prowadzić inwigilację i patrzyć jak ludzie noszą forse).

Drogi Pit-cie na forum jest Twój post o tym jak to łatwo jest rozdzielać internet pod Debianem i link do Twojej strony gdzie jest opis jak to zrobić, nie moge się doczekać kiedy skończysz pracę nad swoją stronką :P


Ostatnio zmieniony niedziela, 29 czerwca 2003, 14:06 przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: piątek, 27 czerwca 2003, 11:55 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: wtorek, 10 grudnia 2002, 12:32
Posty: 363
Lokalizacja: Elbląg
Ech...! PIT :D Kto Ci pisze teksty?
Myślałeś o napisaniu książki? :D Nie? to pomyśl :D

_________________
NuFeL
------------
ASK KapselNet


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: piątek, 27 czerwca 2003, 12:25 
WYPOWIEDŹ USUNEŁEM - POZOSTAWIAM TO BEZ KOMENTARZA


Ostatnio zmieniony piątek, 27 czerwca 2003, 22:34 przez Anonymous, łącznie zmieniany 2 razy

Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: piątek, 27 czerwca 2003, 13:08 
WYPOWIEDŹ USUWAM - POZOSTAWIAM SWÓJ CZYN BEZ KOMENTARZA


Ostatnio zmieniony piątek, 27 czerwca 2003, 22:27 przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: piątek, 27 czerwca 2003, 18:40 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: wtorek, 10 grudnia 2002, 12:32
Posty: 363
Lokalizacja: Elbląg
Pit pisze:
A jakbym uchylił rąbka tajemnicy. Pracuje w ...........................

Sami zgadnijcie :)


Więc ciekawe skąd mam informacje?


Oczywiście od niedawna miałem jakiegoś farta bo w naszym kraju trudno znajeźć pracę.

Wiesz co? PIT, albo jesteś "czub" (przepraszam za określenie, ale to tak pieszczotliwie :D i nie ma powodu do obrazy :D :D :D ) albo coś kręcisz.
Nie pamiętam czy w tym czy innym poście (a nie mam ochoty znowu tego czytać) pisałeś że masz firmę. Eeee...... ja myślę, że jesteś bardzo mało wiarygodnym żródłem.
Jeżeli nawet tak by miało być, niepodejrzewam że TP SA robiłaby we własne gniazdo. Siła TP SA to my klienci którzy co miesiąc niosą swoje pieniądze do ich kiesy. Co do US (chęci na dodatkową kasę mieć mogą, ale tylko chęci), niech się boją Ci, którzy mają czego się bać.
Masz rację, technicznie jest taka możliwość aby sprawdzić czy udostępniam NEO+ czy nie, jest tylkomałe ale tj. mogę to robić w obrębie lokalu mieszkalnego, czyż nie?
Poza tym gdzieś tam pisałeś że NEO+ jest bespieczne i abonęci tej usługi mogą spać spokojnie,czy nie tak? Więc skąd ta zmiana?
Jeżeli chodzi o DSL, to w mojej sieci jest 12 kompów i opłata/m-c to 25 PLN + 4 PLN za prąd. Czy ja zarabiam? nie, dokładam do interesu swój czas i pracę, jeżeli to jest działalność gospodarcza to dostanę zwrot podatku :wink: bo firma przynosi straty.
Poza tym ........... . Niechce mi się z Tobą gadać, bo takie farmazony wstawiasz że ............ szkoda słów. :? :? :?

_________________
NuFeL
------------
ASK KapselNet


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: piątek, 27 czerwca 2003, 19:14 
WYPOWIEDŹ USUNEŁEM


Ostatnio zmieniony sobota, 28 czerwca 2003, 01:13 przez Anonymous, łącznie zmieniany 2 razy

Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: piątek, 27 czerwca 2003, 21:23 
Pit pisze:
Cieszę sie ogromnie żę Ludzie z Elbląga chcą się dzielić z innymi, a taka dziura jest w budżecie...


Czy to w Śmiechu Warte był konkurs na najładniejszy Urząd Skarbowy? Nie wiem jaki urząd wygrał, ale niech zgadne... pracujesz w nim.


Pozdrawiam
Morus


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting: Compus-Net
RobertKonik.pl