Freesco, NND, CDN, EOS

http://www.freesco.pl
Dzisiaj jest poniedziałek, 6 maja 2024, 11:13

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: MTU
Post: sobota, 3 maja 2003, 22:27 
Temat powracajacy jak bumerang ale widocznie sa z tym problemy.
Oprocz tego, ze nie mozna wejsc na strone allegro i inne opisywane w temacie MTU, dodatkowo na niektorych stronach grafika nie laduje sie do konca. Nawet na tym forum. Niekiedy pomaga twarde przeladowanie strony (Shift+refresh). Wina na pewno nie lezy po stronie przegladarki (Opera), poniewaz znam ja od podszewki.

Mam dwa pytania dotyczace MTU (freesco 0.2.7 - 12 komputerow):

1) Pomijajac komputery w sieci, jesli poprwanie ustawie MTU tylko na routerze, komenda ping wpisywana w konsoli routera np. dla "allegro.pl" powinna odbic ? Kompbinowalem z roznymi ustawieniami i niestety.

2) Czy mozna i czy trzeba modyfikowac MTU dla eth0, eth1 czy tylko dla ppp0 ?


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: sobota, 17 maja 2003, 21:08 
ja zmodyfikowałem mtu dla eth1 i ppp0 i śmiga ok. po zmianie mtu tylko dla ppp0 problem cały czas pozostawał. oczywiście musiałem też zmienić mtu u siebie na kompie przy pomocy programu Dr. TCP


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: niedziela, 18 maja 2003, 12:59 
Problem juz zostal rozwiazany. Jest to proste i skuteczne. Sciagnalem sobie Dr TCP zes trony http://www.dslreports.com/front/DRTCP021.exe i zmienilem mtu na 1492 na komputerze klienckim. Restart maszyny i zadne strony www sie nie opieraja.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: niedziela, 18 maja 2003, 23:41 
na W98 przytoczone rozwiazanie dalo skutek - wiec wielkie dzieki

natomiast kilka dni walczylem z XP-kiem. sama zmiana MTU nie pomogla ale znalazl sie i na to sposob. w zaawansowanych wlasciwosciach karty sieciowej zmienilem bufor odbioru z 64 na 32 kb!
jesli ktos wie dlaczego dopiero to pomoglo - prosze o komentarz

oswieccie rowniez dlaczego owe trudne strony juz sie otwieraja lecz nadal nie pinguja!?!


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: poniedziałek, 19 maja 2003, 11:08 
Moze po drugiej stronie zablokowane jest pingowanie. Najwazniejsze chyba, ze chodza.


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting: Compus-Net
RobertKonik.pl