Freesco, NND, CDN, EOS

http://www.freesco.pl
Dzisiaj jest poniedziałek, 29 kwietnia 2024, 06:17

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Post: środa, 11 czerwca 2003, 00:44 
Witam !

Mam pytanie: Czy Freesco obsługuje kontrolery USB ?? Chce założyć sobię Neostradę Plus i powiedzieli mi, że muszę mieć złącze USB min. 1.1.
Jak to zrobić ???

Pozdrawiam i z góry dzięki za odpowiedź.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: środa, 11 czerwca 2003, 09:04 
Offline

Rejestracja: środa, 4 czerwca 2003, 22:47
Posty: 68
Z tego co wyczytałem to Freesco na pewno nie obsługuje USB, ale co do tego że musisz mieć USB aby założyć Neostradę to są kompletne bzdury. Ja sam zakładałem kilka dni temu i pani w Tepsie faktycznie zadała mi pytanie czy mam USB przy komputerze na co odpowiedziałem, że nie mam. Po tygodniu oczekiwania przyjechali technicy z Tepsy i wszystko jest ok.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: środa, 11 czerwca 2003, 17:17 
Dowiedziałem się do czego ma być to złącze USB. Otóż TPSA wprowadziła nowy modem - Sagem F@st 800 działający tylko pod USB.
Więcej na temat nowego rozwiązania można przeczytać pod poniższymi adresami:

http://www.neostrada.pl/tpsa/run?n=info&p1=zalety_neostrady_szybka_instalacja
http://www.neostrada.pl/doc/instalacja_sagem_win.pdf
http://www.neostrada.pl/doc/instalacja_sagem_linux.pdf


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: środa, 11 czerwca 2003, 17:19 
Czyli trzeba powiedzieć, że nie ma się portu USB :)


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: środa, 11 czerwca 2003, 21:43 
a mi babka w tpsa powiedziala (zanim jeszcze weszly modemy usb) ze zeby zamowic usluge neostrada wymagany jest port usb w komputerze, na szczescie wiedzialem ze nie jest potrzebny wiec sciemnilem ze mam :D

ale teraz oplaca sie mimo wszystko mowic ze sie nie ma nawet jesli sie ma :D


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: środa, 18 czerwca 2003, 10:23 
shopen pisze:
a mi babka w tpsa powiedziala (zanim jeszcze weszly modemy usb) ze zeby zamowic usluge neostrada wymagany jest port usb w komputerze, na szczescie wiedzialem ze nie jest potrzebny wiec sciemnilem ze mam :D

ale teraz oplaca sie mimo wszystko mowic ze sie nie ma nawet jesli sie ma :D


no niestety jest... mogę zmienić sprzęt na serwer i oprogramowanie lub zrezygnować w ciągu 10 dni bez ponoszenia kosztów


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: środa, 18 czerwca 2003, 11:01 
jest podobno przejsciowka z usb na rj45 ale czy to bedzie działac. Facet z 0800 102 102 powiedział, że moze nie wykryc modemu bo oprogramowanie jest do usb... ale czy nie wystarczy sam sterownik pppoe? Oczywiście mowie o linuksie bo z winem mogą być problemy.


Na górę
  
 
Post: czwartek, 19 czerwca 2003, 15:25 
KONTROLER USB + DEBIAN 3.0

i gotowe


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: czwartek, 19 czerwca 2003, 19:37 
sim pisze:


+ http://www.loria.fr/~stuber/adsl/debian ... t-800.html 8)


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: niedziela, 22 czerwca 2003, 19:38 
Witam :)
Wlasnie ja tez mialbym to samo pytanko jak pogodzic USB we freesco ??
Ja na swoim serwerku nie posiadam USB :(
Czy jakbym zakupil kontroler USB (pod PCI) to poszlo by to na Freesco ?
Bo oczywiscie na Windzie nie bylo by problemu.
Prosze o pomoc w tej sprawie oraz sugerowane rozwiazanie.
z gory dzieki :)


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: środa, 25 czerwca 2003, 13:04 
olejcie ten pier***ny USB

Jedziecie do Tepsy, mowicie ze chcecie modem na ethernet i nie ma wała - dają bez problemów ethernetowy ... a to że pedalska Tepsa sobie wymysliła USB tesh da sie obejść :)

Windows i ICS i po bólu - wszystko ładnie routuje, a oszołomy myślą że jak bedzie USB to podzielić sygnału sie nie da :D


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: środa, 25 czerwca 2003, 14:22 
heh spoko b3ny , tak chyba bede musial zrobic ;)


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: czwartek, 17 lipca 2003, 00:49 
b3ny666 pisze:
olejcie ten pier***ny USB

Jedziecie do Tepsy, mowicie ze chcecie modem na ethernet i nie ma wała - dają bez problemów ethernetowy ... a to że pedalska Tepsa sobie wymysliła USB tesh da sie obejść :)

Windows i ICS i po bólu - wszystko ładnie routuje, a oszołomy myślą że jak bedzie USB to podzielić sygnału sie nie da :D


Tak naprawe powody wprowadzenie USB sa dwa:
Pierwszy to fakt że starsze modemy miały pewien feler który powodował czesto posiadanie większego transferu niż w ofercie
A drugi to utrudnić troche dzielenie i uprościc instalacje aby przyoszczędzić kasy na instalatorach bo teraz ludzie sami se będa instalować

b3ny666 jak udostępniles na windowsie te neo na USB możesz mały opisik mi zapodać bo Neo dostane lada moment i nie mam czasy na zabawe z linuxem więce jakiś czas będzie na windzie stało...


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: piątek, 18 lipca 2003, 00:31 
Czemu odrazu sie chować za nowoczesnością. Jeszcze troszkę zmienią standard i zostanie tylko USB, a co wtedy? Moze warto dać szanse USB pozatym ci co go mają już na linuxie debianie są zadowoleni :)

Ja juz zbieram materialy i opis będzie praktyczny więc to chyba wielu ludzi uraduje. Opis instalacji Debiana był trafiony więc czemu by na tym zaprzestac teraz trzeba praktyczny opis NEO+ USB.

a dla tych co nie wiedzą Debian może zajmować też 70MB i wpelni funkcionowac jako serwer.
A prosze tego nie laczyć z żadna reklamą tylko z pomoca dla tych co nie chcą czekać w kolejce po modem Ethernet i wolą zainstalowac NEO+ usb.
Pierwsze ktoki sa cieżkie ale wytrwałośc popłaca :)

Np. zero problemów z połaczeniem i anomaliami TP SA w awaryjności modem przez usb mówią ze nie gubi polaczenia nawet w czasie awarii :)


A jeszcze jedno rozbraja mnie tekst o tym e TP SA zap omoca neo+ usb moze ukrucić rozdzielanie ahhaahahaahahaahaah tak sie śmieje ze zaraz z krzesła spadnę.... Przesadzileś.......... Nie ma tkaiej możliwości w tych modemach juz prędzej w starych mo mozna się do nich logoweac a do nowych kupa bo sa okrojone. No jedyny minusik to max 512kbps a na starych do 2Mb mozna maxa, ale jeżeli można starymi sterowac to można też np. zamieszać z rutingiem :))

Tylko komu z tP SA by się chcialo oni nawet plytki nie potrafią zainstalować a co dopiero takie coś i tak można to przecież też przejść robiąc pare trików w linuxie to chyba jest duża zaleta niestety freesco nie posiada dodatkowych właściwosci do tego typu czynów dlatego przesiadłem się na debiana już od roku stwierdzam że z lucenta można dużo więcej wyciągnać niż to jest serwowane w usludze trzeba tylko nieco polubić system i wiedziec co zrobić aby na swoim wykresie bałwan jestem niewiarygodne 82Kb/sek i to realne a nie scieme z windy :)

Niestety tego nie opisze na swojej stronie ale polecam edukawać się w celu wiekszych kożyści :)


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: piątek, 18 lipca 2003, 03:09 
Pit pisze:

A jeszcze jedno rozbraja mnie tekst o tym e TP SA zap omoca neo+ usb moze ukrucić rozdzielanie ahhaahahaahahaahaah tak sie śmieje ze zaraz z krzesła spadnę.... Przesadzileś.......... Nie ma tkaiej możliwości w tych modemach juz prędzej w starych mo mozna się do nich logoweac a do nowych kupa bo sa okrojone. No jedyny minusik to max 512kbps a na starych do 2Mb mozna maxa, ale jeżeli można starymi sterowac to można też np. zamieszać z rutingiem :))


Nie powiedziałem że USB kompletnie wyklucza dzielenie one poprostu je utrudnia po drugie zgodze sie że USB to ciekawa technologia ale modemy tp z USB to kupa szmelcu i w jedenj kwesti sie mylisz one podczas awari się nie rozłączą ale po awari nadal nie działają trzeba je odłączyć i przyłączyć spowrotem.
Dzis na całe szczęście dostałem Lucenta walczyłem o niego 2 miechy a i tak przez znajomosć załatwiłem wszystko działa pięknie te 70 kb mnie narazie cieszy.
A co do USB z tego co wiem LG niedługo wprowadza routery do neo na USB więce trzymam kciuki za wszystkich tych co mają USB niestety :(


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: sobota, 19 lipca 2003, 11:20 
No i tu nie masz racji.
Ja mam lucenta i ostatnio byla awaria w Szczecinie u mnie siadło i trzeba było ręcznie sie bawić a u kolesia siadło i samo połaczyło. Wiec chyba to bardziej jest zależne też od centralki.

To czy neo+ usb jest kupa a lucent lepszy nie będę rozprawiał, ale widzę że nieraz lucent ma kłopoty z połaczeniem a neo+ usb nie.

Może tp sa nie wszędzie daje odpowiednie centrale czy też routery krańcowe, znamy to już nie od dziś mozesz mieszkać obok sąsiada ktory też ma neo jesteście o jedna cyferkę w telefonie na końcu, a jednak u niego wszystko oki chodzi a u ciebie kaszana bo komuś w tp sa zachcialo sie podlaczyć do innej skrzyneczki twój kabel :)


Na górę
  
 
Post: czwartek, 24 lipca 2003, 00:54 
koles ma racje usb plus neostrada to troche kompluje dzielenie lacza


A jak sie przesiadacie na neostrada to pierdzielcie freesco z ogromniastym serwerem ktory chodzi 24 h na dobe.


teraz sa juz specjalne routery ktore ciagnal 20 w zobaczcie na allegro

kosztuje 250 zł i walisze freesco z ktorym sie piperzyc trzeba


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: piątek, 25 lipca 2003, 01:44 
Tyko nasze jakże pie... freesco czy inny system sa myslace a twoj router sprzetowy podzieli net lecz nie wyeliminuje zarzynaczy i tak bedziesz mial ruter za 350zl a strony nie beda sie prawie odpalaly bo zawsze w malej sieci znajdzie sie osobva ktora calymi dobami bedzie zrzynac muze i filmy na maxa a ty jako laik po 3 miesiacach wywalisz swojego rutera o ktorym tak ladnie teraz opowiadasz a zainstalujesz na jakims beznadziejnym kompie freesco lub linuxa i powiesz, ale ja glupi bylem ze kupilem router jak teraz moge wreszcie zapanowac nad zrzynamiem

Hiiiii

Ludzie kochajcie Freesco i debiana :))


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: wtorek, 2 września 2003, 00:46 
a ja mam troche inne pytanie. Jestem szczesliwym posiadaczem Neo+ z modemem Sagem Fast 800 USB. Problem polega na tym, ze nie mam miejsca na hd zeby wydzielic osobne partycje pod linuxa [wczesniej takowe posiadalem, ale niestety trzeba bylo je usunac]. Stad moje pytanie: jak ma sie sprawa instalacji Neo+ USB w ZipSlacku ? czy wyglada tak samo jak w normalnym Debianie ? czy moze jest jakas szybsza, latwiejsza i przyjemniejsza metoda ? Za wszelkie odpowiedzi z gory dziekuje...


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: wtorek, 2 września 2003, 17:50 
No nie mam nadzije ze bedzie mozna postawic freesco na serverze ktore obsluguje USB.


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 45 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting: Compus-Net
RobertKonik.pl