Freesco, NND, CDN, EOS

http://www.freesco.pl
Dzisiaj jest poniedziałek, 29 kwietnia 2024, 04:27

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
Post: poniedziałek, 23 czerwca 2003, 18:09 
Poradziłem sobie z konfiguracją Freesco ale nadal NEO+ chodzi pod tym systemem jak flaki z olejem co robić ?????


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: wtorek, 22 lipca 2003, 13:12 
a ustawiles na stacjach roboczych odpowiednia wartosc MTU ?


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: wtorek, 22 lipca 2003, 19:38 
A tak na marrginesie ... mtu im wyższe czy niższe jest lepsze w działaniu stron ( szybkość ) .. ? czy wypośrodkowane :) ?


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: wtorek, 29 lipca 2003, 14:03 
Ar7i pisze:
a ustawiles na stacjach roboczych odpowiednia wartosc MTU ?

pytanie lamera: gdzie i jak to sie ustawia i jaka wartosc najlepiej podac lub jak ja wyliczyc najpierw lub wyposrodkowac..............???????


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: środa, 30 lipca 2003, 12:11 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: czwartek, 11 lipca 2002, 23:38
Posty: 180
lopezzzo pisze:
gdzie i jak to sie ustawia i jaka wartosc najlepiej podac lub jak ja wyliczyc najpierw lub wyposrodkowac..............???????

DrTCP :?: :roll:

MTU=1492

_________________
Internet w Międzyrzeczu


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: czwartek, 31 lipca 2003, 19:37 
thx _rmtl ale moglbys mi powiedziec dlaczego na stacjach akurat ma byc taka wartosc?? i dlaczego na stronce do ktorej mnie odeslales "mtu" jest akurat 1500 (tyle samo ile domyslnie we freesco na eth) i czy powinienem to ustawic na wszystkich stacjach w sieci zeby mi nie zwieszalo netu na pare minut. oraz co kryje sie pod tajemnicza nazwa Tcp Receive Window i czy wpisac tam jakas wartosc (np 32767 jak na przykladzie) i w jaki sposob zorientowac sie jaka wartosc tam wklepac. oraz do czego sluzy pole "Max Duplikate ACKs" i czy zostawic puste oraz czy wpisac tez cos w "TTL"???
i pytanie takie nawiasem: czy mozna wyedytowac gdzies recznie "w przeokienkowanych" Win'dach te ustawienia ??
czy zminiac MTU na freesco dla sl0 oraz ppp0 (domyslnie jest = 552).
i pytanie ost :) : czy zmienic na freesco MTU eth0 domysnie =1500 i ew gdzie to sie robi dla eth0 i czy w MTU lo tez cos mozna poulepszac i jak??
sor za ogrom pytan :oops: ale pokaz mi ze sie na tym znasz :lol:


Na górę
  
 
 Tytuł: kernel
Post: piątek, 1 sierpnia 2003, 13:12 
Offline

Rejestracja: piątek, 21 lutego 2003, 22:41
Posty: 53
Lokalizacja: Kraków
zamien kernel (jądro) freesco
http://www.freesco.internetdsl.pl/dma.htm


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: piątek, 1 sierpnia 2003, 17:38 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: czwartek, 11 lipca 2002, 23:38
Posty: 180
lopezzzo pisze:
moglbys mi powiedziec dlaczego na stacjach akurat ma byc taka wartosc??


http://www.freesco.pl/publikacja.php?id=22

lopezzzo pisze:
dlaczego na stronce do ktorej mnie odeslales "mtu" jest akurat 1500 (tyle samo ile domyslnie we freesco na eth)


dlatego, że osoba, która robiła zrzut okna akurat wpisała tam 1500 :roll: :mrgreen:

lopezzzo pisze:
czy powinienem to ustawic na wszystkich stacjach w sieci


jeżeli masz neo+ to tak

lopezzzo pisze:
co kryje sie pod tajemnicza nazwa Tcp Receive Window i czy wpisac tam jakas wartosc (np 32767 jak na przykladzie) i w jaki sposob zorientowac sie jaka wartosc tam wklepac. oraz do czego sluzy pole "Max Duplikate ACKs" i czy zostawic puste oraz czy wpisac tez cos w "TTL"???


http://www.dslreports.com/faq/578
na pewno w sieci leży gdzieś też opis po polsku... "pogoogluj" ("pogooglaj" :? :idea: :?:) troche sam

lopezzzo pisze:
i pytanie takie nawiasem: czy mozna wyedytowac gdzies recznie "w przeokienkowanych" Win'dach te ustawienia ??


na pewno tak - te ustawienia siedzą gdzieś w rejestrze

lopezzzo pisze:
czy zminiac MTU na freesco dla sl0 oraz ppp0 (domyslnie jest = 552).
i pytanie ost :) : czy zmienic na freesco MTU eth0 domysnie =1500 i ew gdzie to sie robi dla eth0 i czy w MTU lo tez cos mozna poulepszac i jak??


wszystko na temat zmiany mtu przy neo+ jest w opisie na freesco.pl - link powyżej

lopezzzo pisze:
sor za ogrom pytan :oops: ale pokaz mi ze sie na tym znasz :lol:


:?

_________________
Internet w Międzyrzeczu


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: piątek, 1 sierpnia 2003, 19:19 
_rmtl pisze:
lopezzzo pisze:
czy zminiac MTU na freesco dla sl0 oraz ppp0 (domyslnie jest = 552).
i pytanie ost :) : czy zmienic na freesco MTU eth0 domysnie =1500 i ew gdzie to sie robi dla eth0 i czy w MTU lo tez cos mozna poulepszac i jak??


wszystko na temat zmiany mtu przy neo+ jest w opisie na freesco.pl - link powyżej



dzieki stary przydales sie :) i mnie troche :idea:
tylko ze ja mam freesco na sdi czy tez powinienem cos grzebac w mtu na stacjach i we freesco??

big thx & sor ze pytalem o rzeczy ktore juz byly gdzies opisane :oops: :oops: :oops:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: piątek, 1 sierpnia 2003, 20:11 
a jakby sie kto dziwil ze mam SDI a biegam po postach od neo :wink: to po prostu szukam rozwiazan pewnych tematow freesco niewazne na jakim laczu a poza tym mamy zamiar (tzn ja i kolesie z naszej osiedlowej sieci) przejsc na neo (nie wiadomo kiedy byc moze niedlugo lub dopiero "za bardzo dlugo") wiec zapoznaje sie z tematem i tak tu dotarlem a ze akurat byla mowa o mtu tom sie spytal. bo kto pyta ponoc nie bladzi... :lol:


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Majestic-12 [Bot] i 46 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting: Compus-Net
RobertKonik.pl