Freesco, NND, CDN, EOS

http://www.freesco.pl
Dzisiaj jest poniedziałek, 29 kwietnia 2024, 04:32

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 17 ] 
Autor Wiadomość
Post: wtorek, 22 lipca 2003, 01:34 
wiec moj proiblemik jest calkiem powszechnym problemem bo to nie tylko u mnie sie zdarza, a chodzi dokladnie o strone www.nwk.com.pl ktora normalnie chodzi a na freesco z neo+ nie chce dzialac - czy jest to kwestia ustawienia MTu - mam na wszytkich kompach w sieci ustawione mtu na 1492 tak jak na freesco a moze to trzeba zmienic i wtedy pojdzie stornka ? prosze o pomoc - potrzebna mi jest ta stornka i jak na zlosc - na SDI wszytko chodzilo a tu taki dziwny traf
dzieki za wszystkie porady - sprawdzcie u siebie czy dziala ta stronka


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: wtorek, 22 lipca 2003, 09:00 
Ten problemik był już opisany na forum
Wiem bo sam się do niego dogrzebałem.

W moim przypadku pomogło poprawienie mtu na klientach
Skoro masz mtu ustawione to spróbuj zmienić mtu na freesco

Życze powodzenia


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: wtorek, 22 lipca 2003, 12:17 
w jakim katalogu i pliku jest wzmianka o MTU i tam mozna ja zmienic ?


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: wtorek, 22 lipca 2003, 19:32 
Na serwerze nic narazie nie ruszaj ... problem tkwi w mtu na komputerach kienckich .. zmień mtu .. na 1464 np. programem Drtcp021 ( w google możesz instalke znaleźć ) ... zrób to i napisz czy działa ... to pomyśli najwyżej się dalej .. ( te mtu 1464 u mnie działa ... można to w dość łatwy sposób u siebie znaleźć dobierając przez ping... ale to już inna spara ... w którymś z postów jest dokładny opis jak dobrać mtu ) .. ale to na 99 % bedzię działało ...


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: środa, 23 lipca 2003, 02:23 
;( nie dziala - mam ten program DR TCP 021 - uzywam go do wlasnie MTU - mam win XP na swoim i na 1492 chodzi wiekszosc stronek a www.nwk.com.pl nie chce - jak zmienilem jak radziles u siebie na 1464 tez nie chce ruszyc - co do pingowania to probowalem cos takiego :
ping -f -l 194.204.159.1 1492
ale nie wime - zawsze wypisuje : Uplyna limit czasu zadania ... czy cus takiego :(
ja sie pociacham ... pozmozcie cos z tym zrobic - jedna baba mnie zabije jak jej nie uruchomie tego :(
wszystko bylo by ql ale ona sprawdizal u kogos i jej sie to wydaje nie mozliwe zeby nie chodzilo u nas ... ale jak jej sie zaczynam tlumaczyc o mtu to mowi zebym przestal bo i tak ja to nie obchodzi :(

jestem zalamany... pomocy


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: środa, 23 lipca 2003, 07:30 
Hm.. sprawdzaj tak jak sprawdzales pingiem... zmniejszając co jeden mtu... zacznij od 1463 bo jak mowisz ze jak na 1464 nie chodzi to znaczy ze na wyzszych tez nie pojdzie. Pinguj zmniejszając do momentu az dostaniesz odpowiedz od hosta ... i wtedy ustwa takie mtu jakie ci wyszlo ...


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: środa, 23 lipca 2003, 13:06 
no wiec sprawdzam i na 1463 ku mojemy zaskoczeniu raz wyskoczylo ze otrzymal odpowiedz do... i ze siec jest nieosiagalna :(
o co w tym chodzi tylko ze to raz sie stalo pozniej juz znow leci ze uplynol czas ... i narazie lece dalej w dol - sprawdzilem jeszcze raz 1463 ale juz nie otrzymal zadnej odpowiedzi
teraz spardzam nizej ... ehhh zmudna robota i ciekawe czy znajde odpowiednie mtu ...


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: środa, 23 lipca 2003, 13:24 
Ar7i pisze:
no wiec sprawdzam i na 1463 ku mojemy zaskoczeniu raz wyskoczylo ze otrzymal odpowiedz do... i ze siec jest nieosiagalna :(
o co w tym chodzi tylko ze to raz sie stalo pozniej juz znow leci ze uplynol czas ... i narazie lece dalej w dol - sprawdzilem jeszcze raz 1463 ale juz nie otrzymal zadnej odpowiedzi
teraz spardzam nizej ... ehhh zmudna robota i ciekawe czy znajde odpowiednie mtu ...


O ile się orientuję to MTU jest zwierzęciem parzystokopytnym.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: wtorek, 29 lipca 2003, 00:36 
Ale smieszne buchalter - zapewne nie zostaniesz komikiem :(

Wracajac do tematu i mojego problemu czy ktos mi pomoze ? czy znajdzie sie ktos kto potrafi rozwiazac ten problem ?
Czy na debianie jest ten sam problem ? ze niektore strony sie nie otwieraja ?
POMOCYYYYYYYYYYYYYY :(


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: wtorek, 29 lipca 2003, 08:05 
Ar7i pisze:
Ale smieszne buchalter - zapewne nie zostaniesz komikiem :(

MTU przyjmuje wartości tylko parzyste, więc sprawdzanie wartości 1463 i innych nieparzystych jest bez sensu. :wink:


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: środa, 30 lipca 2003, 03:20 
rozwiazaniem jest freesco 0.3.x i opcja bodajze 630 czyli clampmss=y

wszystko smiga jak nalezy!!!

ps: pisze ze ta opcja powoduje wieksze zuzycie procesora jednak u mnie nic sie nie zmienilo procek dalej bez wentylatora dziala

ps2: nastepnym razem dobrze poszukaj temat byl juz walkowany!!!


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: sobota, 2 sierpnia 2003, 15:16 
juz sobie poradzielm ale w inny sposob - zainstalowalem Debiana i wszytko smiga jak naezy :) serwerek na Debianiku jest gód :D

pozdrowka


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: sobota, 2 sierpnia 2003, 23:20 
no i znow LOL -> po paru dniach stornka NWK podana wzej sie nei otwiera - o co w tym wszyt5kim chodzi, mam debiana i goowno :( dlaczeog ta tronka sie jebie ? co za goownoe masakra jeszcze takiego nie bylo :( przez apre dni chodzi a pozniej jzu nie chce - nawet ping z serwera nie lapie - w czym, ten cholerny problem

sorka ale ja juz sie poddaje - szlag mnei trafia i rece opadaja walcze z tym goownem juz tyle czasu
ratujcie
teraz sie rzucam na freesco 3.0ciekawe co bedzie :(
pomocyyyyyyyy


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: sobota, 13 września 2003, 19:39 
Akurat ta strona mi sie otwiera ale nie otwiera sie wp.pl
gdzie sie to mtu zmienia dajecie sciezke itd...........


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: niedziela, 14 września 2003, 22:57 
zjawisko nie otwierania stron ściśle wiąże się z winXp i neo.
do routera LINUX podłaczone jest sdi i neo,
i przy połączeniach przez sdi winXP otwiera wszystkie strony,
przy neo nie wchodzi m.in. onet.pl i allegro.
w tej samej sieci win2000 i win98 otwiera wszystko
BEZ ograniczeń na neo.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: poniedziałek, 15 września 2003, 18:27 
Witam!! No wiec wedlug mnie to jest na 100% wina MTU i musisz to ustawic na kompach klientow nie na servie. I teraz sprawa najwazniejsza jakiego windosa masz bo to bardzo wazne, poniewaz programik DrTCP dziala tylko dla win 95,98,98se takze jak masz 2000 lub xp to lipka nie pojdzie. Natomiast drugi programik MTUtool czy cus takiego dziala dla win 98,98se,2000,Me,XP. TO jest link do strony na ktorej on jest www.neostrada.host.sk i ustaw wedlug mnie MTU na 1450 i powinno zaskoczyc no i oczywoscie restarcik u mnie pomoglo. Pozdro.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: poniedziałek, 15 września 2003, 19:40 
Offline

Rejestracja: wtorek, 27 sierpnia 2002, 13:35
Posty: 93
Lokalizacja: Lublin
Mad_MAX pisze:
poniewaz programik DrTCP dziala tylko dla win 95,98,98se takze jak masz 2000 lub xp to lipka nie pojdzie

Nieprawda, na Win2k oraz XP również działa.

A co do właściwego tematu: trzeba sprawdzić, czy wśród kart sieciowych pokazywanych przez XP nie ma jakichś dodatkowych urządzeń/kart typu mostek "jakiśtam". Spotkałem się już z tym, że ustawienie MTU dla samej karty sieciowej nic nie dawało, natomiast po ustawieniu MTU dla owych mostków (których DrTCP pokazywał kilka), strony zaczęły wczytywać się poprawnie.

Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 17 ] 

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google [Bot], Majestic-12 [Bot] i 57 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting: Compus-Net
RobertKonik.pl