Freesco, NND, CDN, EOS

http://www.freesco.pl
Dzisiaj jest poniedziałek, 29 kwietnia 2024, 02:07

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
Post: niedziela, 31 sierpnia 2003, 00:53 
Cze @ll.

Mam prośbę - chcę zorienotwać sie w temacie jak poprowadzić kable między blokami. Zagląda tu sporo osób z różnych ASK, napiszcie jak macie to zrobione, jak to sie sprawdza w praktyce. Czytałem, że można poprowadzić kable liniamii napowietrznymi ale upierdliwe są wyładowania atmosferyczne i ochrona przed nimi. Można zrobić radiówkę (ale chyba tu sa znaczen koszty i nie biorę tego pod uwagę), można to zrobić w ziemi (chyba najlepsze wyjscie), ale jak? własne wykopy i instalacje? dzierżawa kanałów od operatorów telefonicznych? Jak to właściwie zrobić? Zależy mi na dobrym i legalnym rozwiązniu (tzn. jakaś tam dodatkowa inwestycja, a w perspektywie nie ma dod. kosztów eksploatacyjnych), patrzę na to z punktu stowarzyszenia ask - niekomercyjnego przedsięwzięcia.

pozdrawiam
paweł


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: wtorek, 2 września 2003, 21:42 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: piątek, 2 sierpnia 2002, 11:58
Posty: 758
Ja na poczatku puszczalem gora tzn napowietrznie ale teraz poszczam ziemia ,w sumie problemem z ziemia sa drogi na trasie kabla zeby przekopac pod droga to trzeba miec stalowy pret dluzszy od drogi i wbic go pod droga a nastepnie poscic kabel , jak masz paru kumpli z lanu to wezcie lopaty i kopac :) bo linia napowietrzna to same problemy i w sumie te awarie zniszczony sprzet to drozej wychodzi niz ziemia . ps do ziemi jest specjalny kabel zelowany a nie zaszkodzi tez kupic oslony do kabla z tym ze u mnie nie ma takowej w zadnej hurtowni tzn jest ale na kabel energetyczny o srednicy 35 mm a takiej nie potrzebuje szczegolnie ze jest bardzo droga . ps jest specjalna oslona na skretke taka o srednicy 15 mm gladka w srodku z tym ze ciezko z dostepnoscia przynajmniej u mnie , peszel sie nie nadaje bo wchodzi do niego tylko pare metrow kabla a potem sie klinuje przez te zebrowanie peszla . Polecam ziemie a jak nie to linka stalowa sruba rzymska a do linki sciagaczami doczepiamy kabelek co metr .linka wystarczy 1-2 mm srednicy kabel najlepiej ftp zakonczyc protecnetami z obu stron . Powodzenia !!!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: poniedziałek, 8 września 2003, 14:38 
Offline
MODERATOR

Rejestracja: czwartek, 11 lipca 2002, 09:39
Posty: 822
Lokalizacja: Bytom
Bardzo dobrze do ciągnięcia kabli nadają się instalacje grzewcze (jak są) kanały pod drogą i między budynkami. Warto to wykorzystać, ja ze zgodą od OPEC nie miałem problemów.

_________________
Zawsze znajdzie się ktoś, kto nie wie, że tego się nie da zrobić - I to zrobi :!:

Obrazek Kipa
http://www.FreeSCO.w.pl


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: czwartek, 11 września 2003, 11:37 
U mnie sieć jest na kilku ulicach - domki jednorodzinne, więc jest sporo przewieszek. Materiały: linka stalowa, kausze, śruby rzymskie do regulowania naciągu po obu stronach i odpowiednie haki w zależności od tynku i czy budynek jest ocieplany czy też nie. Przewieszki nad ulicami (pod liniami energetycznymi) są dodatkowo w izolacji.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: niedziela, 21 września 2003, 20:15 
u mnie podobnie - sieci na osiedlach domkow jednorodzinnych, kable nad ulica, w miare mozliwosci miedzy slupami energetycznymi. no jeden przekop robilem przez takie przejscie (ale bylo brukiem wylozone wiec sie go zdjelo i gitara :) ) i puszczone kable w rurce pcv. inna siec robilem na takim osiedlu gdzie byly domki-blizniaki to juz jest poezja - kilka dziurek w scianach i po krzyku. do niektorych kabel szedl po dachu i przez kominy wentylacyjne. a sprzet taki jak pisze Morus


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: niedziela, 21 września 2003, 21:16 
czesc

fajnie że piszecie, ale tak bez zezwolenia chyba nie mogę sobie ryć w ziemi między blokami, z tego co słyszałem muszę mieć zgodę spółdzielni mieszkaniowej (bo to jej teren i budynki) i jakiś plany wykonane przez geodetę (podbno to kosztuje którąś stówkę) i musi to być zgłoszone do urzedu miasta (jakiś wydział od budynków czy coś takiego) - jakie to są koszty, możecie coś konkretnie napisać? Jak przeskoczyć sprawę z geodetą? podobno 3 rysunki na A4 i robi sie z tego 1000 zł - sprawa mnie rozwala pod tym względem, a w sasiednich blokach ludziska czekaja na net (i w końcu za wieksza kasę ładują sie w net przez kablówkę albo łacza radiowe)

p.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: poniedziałek, 22 września 2003, 17:39 
leeee... co tam pozwolenia... no chociaz w sumie miedzy blokami to fakt, kumpel musial isc po zgode do spoldzielni, jak puszczal kable miedzy blokami powietrzem. ja mialem taka sytuacje:


DOM ||przejscie|| DOM


przejscie szerokie tak na 4 - 5 metrow i wylozone taka plytka chodnikowa, to przerylismy i tam idzie kabelek w pcv i to wszystko (oczywiscie ladnie pozniej naprawilismy zeby bylo jak na poczatku). ani ja ani kolega nie bylismy u zadnego geodety, wiec nie sadze zebys sie musial tym przejmowac...


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 55 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting: Compus-Net
RobertKonik.pl