Freesco, NND, CDN, EOS

http://www.freesco.pl
Dzisiaj jest piątek, 29 marca 2024, 01:25

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Neostrada a SDI
Post: poniedziałek, 15 lipca 2002, 13:30 
Mam Sdi w sumie jestem zadowolony ale czasmi jak ktos ciągnie filmy to mnie szlag trafia. Znalazłem oferte tepsy że w sumie za nieiweielka dopłata i troche wikszym abonamentem można przepisać się do Neostrady (5 razy szybsza) :D Ale gdy troche poczytałem tam i tu nieokazał się to takie piekne
- niemożna rozdzielać syganłu poza lokal bez zgody tepsy
- Dynamiczne IP
- time out ( mogą cię wyrzucać na chwile i muisz się ponownie zalogować. Niby nieproblem bo można napisac script we freesco co bedzie puszczał pingi i się sam bedzie logował)
Czy coś jeszcze pominąłem
A plus to taki że 512 kb/s :lol: (ale czy to tak jest rzeczywiście) Może ktoś ma neo to niech napisze coś na ten temat

Pozdrawiam


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: poniedziałek, 15 lipca 2002, 14:03 
Ja juz podjalem decyzje (zla czy dobra to sie dopiero okaze) co do zamiany SDI na NEO+.
Co do tej uslugi to wiedz, ze tylko do ciebie bedzie transfer 512 kb/s natomiast od ciebie to "jedyne" 128 kb/s.
IP dynamiczne- jak masz srewerek FTP'owy to mozesz krecic nosem z pozostalych uslug chyba mozna zrezygnowac na poczet szybszego transferu :D .
A co do dzielenia lacza to sa dwa sposoby:
1) Na "dziko" i po ciuchutku (nie wierze, ze beda chodzili po domach i sprawdzali kto dzieli a kto nie :) ). Ja tak bede robil :twisted:
2) Zgodnie ze zgoda TP S.A. ale najpierw musisz zaplacic 2000zł sic!.

Skrypcik (co do pinowania) prosze bardzo :idea: :
W rc_user wipsz na samym dole
fork ping -i 600 www.neostrada.pl (co 10 minut ping na stronke TP S.A.)
Jak ktos ma skrypt logowania chetnie przyjme ale czy bedzie potrzebny :?:
W srode testy!

Pozdrawiam
Mixer


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: poniedziałek, 15 lipca 2002, 14:10 
i tak nie moga do ciebie wpasc bez uprzedzenia na kontrole, porozumiewaja sie z toba i w ciagu tygodnia od porozumienia przychodza
Oczywiscie ty ustalasz termin... chyba ze na te okolicznosc zmienia regulamin...
I o co chodzi z tym modemem wyposażonym w router...
Dynamiczne IP jest do obejscia, wystarczy postawic sobie dynamiczna domene, na przyklad w http://www.no-ip.com i to na dodatek za darmo :D


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: poniedziałek, 15 lipca 2002, 15:37 
Dzis uruchomilem neostrade na freesco :)

Czy ten fork ping na koncu rc_user wystarczy aby juz nie bylo potrzeby ponownego logowania sie? Jutro sie okaze, ale watpie.
"Starzy" neostradowcy jak to macie rozwiazane u siebie? Macie skrypty do automatycznego logowania sie?
Pozdrawiam,
Sebi


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: poniedziałek, 15 lipca 2002, 17:01 
Sebi czy postawiles to jako ethernet router?
Jezeli tak to mam pytanko co wpisales przy
pytaniu nr.911 Host Gateway oraz jaki masz
adres 1 karty sieciowej (tej podlaczonej do NEO) a jaki
tej podlaczonej do switcha? :?
Ja mam narazie adres 192.168.0.1 i nie wiem jaki mam dac
dla 1 karty(tej od NEO) zeby bylo ok?. :cry:
Pomozecie?
:P
Pozdrawiam
Mixer


Na górę
  
 
 Tytuł: NEO
Post: poniedziałek, 15 lipca 2002, 17:14 
Tak jako ethernet router. Nie musisz wybierac Advanced settings...uruchom setup potem "e" i skrypt poprowadzi Cie za raczke :)
pyt 911 tak samo jak adres karty sieciowej podlaczonej do modemu neo NIE JEST ISTOTNY gdyz neo przydziela adres dynamicznie (DHCP). Ten drugi adres (od sieci wewnetrznej) dla karty do switcha - 192.168.0.1 jest ok - tak zostaw. Przedewszytskim trzeba uruchomic klienta DHCP dla tej pierwszej karty od neo - pytanie 720 - y :)
Pozdrawiam,


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: poniedziałek, 15 lipca 2002, 22:07 
:idea: Ostatnia niewiadoma to czy robiles to na Freesco, ktore uzywalo SDI czy zrobiles dziewicze?
Chodzi mi o zachowanie advanced setings?

Pozdrawiam
Mixer


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: poniedziałek, 15 lipca 2002, 22:11 
Oryginalne, czyste Freesco, nie to pod SDI. Nie wiem czy ma to jakies znaczenie.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: czwartek, 18 lipca 2002, 00:44 
Sebi wlasnie dostalem w swe raczki NEO+ ale jedno mnie interesuje czy freesco "obchodzi" system llogowania sie poprzez ten glupi program Neostrada plus?. :?:
Czyzbym byl skazany na Winzgroze?? :cry:

Pozdrawiam
Mixer


Na górę
  
 
 Tytuł: Neo logowanie
Post: czwartek, 18 lipca 2002, 09:32 
Czesc.
Udalo mi sie rozwiazc problem logowania do neo i dziala super :). Nie wiem jak jest w neo+ ale chyba tak samo. Freesco jest extra :) Jak chcesz szczegoly to na priv albo opisze tu dzis jak ja to zrobilem.
Pozdrawiam.
Sebi


Na górę
  
 
 Tytuł: Neo logowanie
Post: czwartek, 18 lipca 2002, 09:35 
ps. a jak chciałeś obejść logowanie na Win ?!


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: czwartek, 18 lipca 2002, 12:02 
Tzn. nie wiem jak jest w "normalnej" NEO ale w NEO+ dostajesz CD na ktorym masz aplikacje, cos w podobie dial-up'a, przez ktora to laczysz sie z netem!. Wiec majac dwie karty sieciowe pod winda i uzywajac najprostszego z prostych czyli ICS(Internet Connection Sharing) moge uruchomic program pod Windoza a 2 karta sieciowa udostepni to polaczenie w sieci lokalnej.
A jak ty masz to rozwiazane?
Wiem, ze NEO+ loguje sie poprzez ppp mam nawet adres serwera to 213.25.2.183 ale co dalej?
Mam nadzieje, ze twoj pomysl obejdzie to pier****** logowanie!

Pozdrawiam
Mixer


Na górę
  
 
 Tytuł: Neo logowanie
Post: czwartek, 18 lipca 2002, 12:16 
Wiec jednak zupelnie inaczej....? Ale chamstwo. Nie wiem jak wyglada to dokladnie w neo+ wiec trudno mi cokolwiek powiedziec. Mowisz, ze przez ppp??!! na pewno?! to dziwne. W "starej" neo logowanie polega na odpaleniu odpowiedniej strony WWW i wpisaniu loginu i hasla.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: czwartek, 18 lipca 2002, 12:57 
Tak to wyglada, zrobili jakis glupi program co by ludziom utrudnic zycie :? ale ja im dam.....! :x

Tak na powaznie to napewno jest to ppp, gdyz przy logowaniu musisz posiadac user name i haslo a serwer jest typem serwera ppp.
Wiec na razie WINZGROZO nadchodze :twisted:

Pozdrawiam
Mixer


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: piątek, 19 lipca 2002, 11:40 
Mixer pisze:
Tak to wyglada, zrobili jakis glupi program co by ludziom utrudnic zycie :? ale ja im dam.....! :x

Tak na powaznie to napewno jest to ppp, gdyz przy logowaniu musisz posiadac user name i haslo a serwer jest typem serwera ppp.


Jest juz jakis pakiecik na freescosoft (PPPoE - czyli ppp over ethernet), moze on sie sprawdzi

Cytuj:
Pozdrawiam
Mixer


pozdro


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: piątek, 19 lipca 2002, 15:44 
:D :D :D No to odpalam NEO i lece tam :)) :D :D :D :D

Pozdrawiam
Mixer


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 16 ] 

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting: Compus-Net
RobertKonik.pl