Freesco, NND, CDN, EOS

http://www.freesco.pl
Dzisiaj jest niedziela, 16 czerwca 2024, 21:52

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
Post: środa, 25 lutego 2004, 13:24 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: sobota, 17 stycznia 2004, 22:15
Posty: 129
chciałbym wiedzieć czy trzeba mieć jakkieś zezwolenia na budowe sieci osiedlowej, jak ak to jakie? Chcę to zrobić na działalność gospodarczą mojej starszej. Myśle o prowadzeniu kabla, ale nie wykluczam radia. osiedle nie jest duże, domki jednorodzinne, kabelek bym zakopał przy ogrodzeniu na głębokości ok. 20 cm w rurce PCV. tylko jest jeden problem, jednego sąsiada dzieli przesmyk 2 metrowy (takie przejście pomiędzy działkami). żeby to było mniej więcej legalnie. jakie zezwolenia wymagane na kopanie dołków i dzielenie łącza DSL. i względem radia również proszę o podpowiedź o legalność wszystkiego, aspekty techniczne znam. Kabelek oczywiście FREESCO, a radio musze użyć routera WI-FI.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: środa, 25 lutego 2004, 15:21 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: czwartek, 11 lipca 2002, 23:38
Posty: 180
ernidok pisze:
chciałbym wiedzieć czy trzeba mieć jakkieś zezwolenia na budowe sieci osiedlowej, jak ak to jakie? Chcę to zrobić na działalność gospodarczą mojej starszej.

Zacznij od odpowiedniego wpisu we "Wpisie do ewidencji o działalności gospodarczej" dotyczącego świadczenia tego typu usług o ile go jeszcze tam nie ma. Przy kablu na pewno będziesz potrzebował dodatkowych papierów, jakich nie wiem - sam robię to tylko przez radio a tu wystarczy zgłoszenie do URTiP (koszt chyba 11 czy 18 zł).
Cytuj:
Myśle o prowadzeniu kabla, ale nie wykluczam radia. osiedle nie jest duże, domki jednorodzinne, kabelek bym zakopał przy ogrodzeniu na głębokości ok. 20 cm w rurce PCV. tylko jest jeden problem, jednego sąsiada dzieli przesmyk 2 metrowy (takie przejście pomiędzy działkami). żeby to było mniej więcej legalnie.
Jeżeli pozwalają Ci na to warunki (tzn. z dachu widzisz wszystkich potencjalnych klientów, po drodze nie ma fizycznych przeszkód i masz możliwość instalacji anteny) to sugerowałbym samo radio - koszt uruchomienia całości będzie na pewno wyższy od kabla, ale poza wnioskiem do URTIP'u nie potrzebujesz dodatkowych zezwoleń.
Cytuj:
jakie zezwolenia wymagane na kopanie dołków i dzielenie łącza DSL.
Do dzielenia DSLa nie potrzebujesz nic - do kopania na pewno tak, ale co niech podpowie ktoś kto przez to przechodził...
Cytuj:
względem radia również proszę o podpowiedź o legalność wszystkiego
Patrz wyżej...
Cytuj:
aspekty techniczne znam. Kabelek oczywiście FREESCO, a radio musze użyć routera WI-FI.
można, ale po co? do dzielenia radia także wystarczy Freesco+AP...

_________________
Internet w Międzyrzeczu


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: czwartek, 26 lutego 2004, 09:33 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: sobota, 17 stycznia 2004, 22:15
Posty: 129
_rmtl pisze:
Zacznij od odpowiedniego wpisu we "Wpisie do ewidencji o działalności gospodarczej" dotyczącego świadczenia tego typu usług o ile go jeszcze tam nie ma.


Jeszcze jak byś mógł mi powiedzieć jak nazwać ten wpis żeby nie biło w oczy, USŁUGI TELEKOMUNIKACYJNE czy jak.
Słyszałem jeszcze że za świadczenie takich usług trzeba płacić jakieś pieniądze rocznie. Napisz mi jak ty to zrobiłeś i nazwałeś wszystko, nie chce żeby było za odważnie bo mi zaraz wpadną na chate i kontrole oprogramowania zrobią :D.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: sobota, 28 lutego 2004, 12:57 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: czwartek, 11 lipca 2002, 23:38
Posty: 180
Cytuj:
Jeszcze jak byś mógł mi powiedzieć jak nazwać ten wpis żeby nie biło w oczy, USŁUGI TELEKOMUNIKACYJNE czy jak.

Nie mam teraz przed sobą tego dokumentu, ale w związku z internetem na pewno mam wpis o pośrednictwie usług.
Cytuj:
Słyszałem jeszcze że za świadczenie takich usług trzeba płacić jakieś pieniądze rocznie.
Nic mi o tym nie wiadomo chyba że masz zamiar "nadawać" przez radio w promieniu 100km... :wink:
Cytuj:
Napisz mi jak ty to zrobiłeś i nazwałeś wszystko, nie chce żeby było za odważnie bo mi zaraz wpadną na chate i kontrole oprogramowania zrobią :D.

Sprawdzę dokładnie, ale w związku z wejściem Polski do UE wszystkie wpisy do ewidencji o działalności gospodarczej będą wymienione na nowe do końca tego roku więc nie wiem jaką postać będzie miał ten dokument wg nowego wzoru - najprawdopodobniej dostaniesz już nowy.

_________________
Internet w Międzyrzeczu


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: środa, 17 marca 2004, 19:18 
A co zrobić z ograniczeniem URTiP-u odnośnie magicznej liczby 100mW? Jak to się mierzy? Acces point ma na to wpływ, anteny, kable? Chcę być w pełni legalny tylko jak? Na pozwolenie mnie nie stać (1900 zl). Może propozycje konfiguracji jak nie przekroczyć 100 mW?


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: piątek, 19 marca 2004, 11:15 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: czwartek, 11 lipca 2002, 23:38
Posty: 180
Voyager pisze:
A co zrobić z ograniczeniem URTiP-u odnośnie magicznej liczby 100mW?

jeżeli chcesz być w 100% legalny używaj tylko sprzętu oficjalnie zatwierdzonego przez urtip - np. sprzęt planeta posiada stosowne certyfikaty.

_________________
Internet w Międzyrzeczu


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting: Compus-Net
RobertKonik.pl