Freesco, NND, CDN, EOS

http://www.freesco.pl
Dzisiaj jest niedziela, 16 czerwca 2024, 23:03

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
Post: niedziela, 6 czerwca 2004, 01:51 
Offline

Rejestracja: wtorek, 4 maja 2004, 12:35
Posty: 25
Witam
Mam małą siec (5kompów), routererm jest PI-120MHz+freesco-sdi na dyskietce. wszystko połączone przes switche na skrętce. dziala ok :)
kika rzeczy o które chciałbym spytac:
1. czy moge u siebie na kompie, który ma wewnętrzeny adres IP (192.168.0.xxx) przydzielony przez DHCP mojego routera postawic serwer ftp, który widziany by był nie tylko w mojej sieci LAN, ale równiez na zewnątrz. Trzeba przydzielic jakies porty? jak to zrobic na freesco???
2. czy istnieje mozliwosc logowania sie do freesco, które jest w moim PI z komputera w sieci wewnętrznej, który ma windowsa? jesli tak, to jak to sie robi?
3. planuje do switcha podłączyc Acces Pointa i antene (jakies 9dBi), czy freesco sobie z tym poradzi, jesli pojawi sie jeszcze kilka komputerów podłączonych przez AP, tzn czy np przydzili im adresy IP, itp.

Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: niedziela, 6 czerwca 2004, 13:50 
Offline

Rejestracja: wtorek, 4 maja 2004, 12:35
Posty: 25
Wiem juz jak sie zalogowac do freesco z sieci lokalnej, z wewnetrzenego IP, wiec w windows:
- start/uruchom/ wpisuje "cmd"
- w konsoli tekstowej wpisuje "telnet" a nastepnie "open 192.168.0.1 (domyslny port 23)
łączenie.... i juz jestem na freesco

Nie wiem jak takie cos zrobic z zewnątrz, z zupełnie innego adresu IP, lub jeszcze gorzej - z komputera, który jest w innej sieci wewnetrzenej za innym routerem.

Jesli ktos wie, prosze o podpowiedz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: poniedziałek, 7 czerwca 2004, 06:29 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: wtorek, 10 grudnia 2002, 12:32
Posty: 363
Lokalizacja: Elbląg
czytaj posty, użyj szukaj.
podpowiedź: Putty

z innego kompa z poza sieci LAN, jest podobnie, ale po spełnieniu jednego, jedynego warunku: należy w takim przypadku włączyć telnet nie tylko lokalnie [y] (nie polecane)

_________________
NuFeL
------------
ASK KapselNet


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: poniedziałek, 7 czerwca 2004, 21:38 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: poniedziałek, 16 czerwca 2003, 00:57
Posty: 420
Lokalizacja: Przeworsk
nufel nie zgodze sie z toba. nie trzeba a nwet nie powinno sie wlaczac telnet.
wystarczy w ssh zahaszowac jedna linia i wtedy mozesz sie laczyc spoza sieci przez ssh. pozostaje kwestia siagniecia na tego kompa putty ale to przeciez nie problem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: wtorek, 8 czerwca 2004, 07:34 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: wtorek, 10 grudnia 2002, 12:32
Posty: 363
Lokalizacja: Elbląg
miro_x pisze:
nufel nie zgodze sie z toba. nie trzeba a nwet nie powinno sie wlaczac telnet.
wystarczy w ssh zahaszowac jedna linia i wtedy mozesz sie laczyc spoza sieci przez ssh. pozostaje kwestia siagniecia na tego kompa putty ale to przeciez nie problem.


No cóż, Twoje prawo :D , ale zgodzisz się chyba, że w ogóle udostępnianie czy to ssh czy telnetu poza lokalną sieć nie jest zbyt bezpieczne. Okazało się, że ssh wcale nie jest tak bezpieczne jak powinno.
Ludziska jednak ignorują wzmianki o bezpieczeństwie :cry: , do czasu jednak :) aż jest za póżno.

_________________
NuFeL
------------
ASK KapselNet


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: wtorek, 8 czerwca 2004, 11:27 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: poniedziałek, 16 czerwca 2003, 00:57
Posty: 420
Lokalizacja: Przeworsk
i tu masz racje ale odpowiednio zabezpieczone ssh w najnowszej wersji jest na pewno bezpieczniejsze niz telnet.

chociaz paranoja w przypadku zabezpieczen malych sieci lokalnych to troszke przesada. tak naprawde nikt nie bedzie sie chcial wlamywac do takiej sieci bo po co.

chyba ze jakis sfrustrowany dzieciak bedzie chcial udowodnic swoja wartosc hakiera :)

a i wtedy przy nawet srednio zabezpieczonym systemie nic nie zrobi.

a jakby nawet cos skasowal to juz admina problem ze nie robi bacupow.

zrobienie raz na 2 tygodnie obrazu ghost juz rozwiazuje problem skasowanego serwera.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting: Compus-Net
RobertKonik.pl