Freesco, NND, CDN, EOS

http://www.freesco.pl
Dzisiaj jest czwartek, 28 marca 2024, 21:22

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Problem z konf
Post: środa, 9 października 2002, 17:09 
:roll:
Cze!
Od razu przejde do konkrtow:
Czy konfigurujac TCP/IP trzeba podawac na hostach IP wszystkich innych hostow w sieci, czy wystarczy na serwerze. W Interfejscie eth na stacji roboczej podalem IP serwera i skonfigurowalem IP i maski itd. . Siec ma topologie gwiazdy, wiec chcac zapingowac z hosta do innego hosta host z ktorego wysylam zadanie sle zadanie do serwera a on pinguje do hosta do ktorego chce, ta? Na serwerze podalem interfejsy wszystkich hostow,a wraz cos sie wali. Jak pinguje z hosta na host to wyskakuje Host not Defined? Gdzie blad?


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: środa, 9 października 2002, 17:25 
Offline
PGF

Rejestracja: niedziela, 14 lipca 2002, 14:33
Posty: 3234
Lokalizacja: Radziejów
Powoli :D
po pierwsze ustalasz maske np. 255.255.255.0
po drugie adres sieci np. 192.168.1.0
hosty w takej sieci moga miec adresy 192.168.1.x gdzie x = ( 1 - 254)
np
serwer 192.168.1.1
1 host 192.1168.1.2
itd.
po takim ustawieniu powinny sie pingowac, serwer nie bierze w tym udziału np:
ping 192.168.1.2 jest wysylany bezposredno do 192.168.1.2 i on na niego odpowieda.
jesli chcesz uzywac nazw synbolicznych ( host1.domena) musicz ustawic DNS i dokonac wpisow w plikach:
/mnt/router/named.hst
/mnt/router/nqmed192.rev


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: środa, 9 października 2002, 21:14 
Spoko, to co napisałeś już wcześniej zrobiłem. jakoś się domyśliłem. przypisałem hostom nr. IP 192.168.2-16, a serwerek dostal 192.168.1.1 maska 255.255.255.0 - czyli siec klasy C. Na serwerku powspisywalem w /etc/hosts - wszystkie hosty - czy w stacji roboczej też muszę wpisać wszystkie hosty w interfejsach eth? Wpisałem tylko IP serwerka(192.168.1.1). Co do Dns to wiem resolver. tak cos mysle, ze moze ruting zle ustawilem... Lecz dzieki bracie...


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: czwartek, 10 października 2002, 07:55 
Jeśli hosty są na Windzie - to musisz stworzyć sobie w katalogu Windows plik o nazwie "hosts" o treści:
IP hosta nazwa
....
....

wówczas bedziesz mógł pingować odwołując się do nazwy komputera w sieci. W obecnej chwili twój DNS nie wie , że np. Marek to 10.0.0.2
Jeśli hosty są na Linuksie to również jest tam plik /etc/hosts i tam należy także wpisać ip kompów i ich nazwe.


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting: Compus-Net
RobertKonik.pl