Freesco, NND, CDN, EOS

http://www.freesco.pl
Dzisiaj jest niedziela, 16 czerwca 2024, 23:19

Strefa czasowa UTC+2godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
Post: środa, 4 grudnia 2002, 23:41 
router sprzetowy czy komp c366mhz z freesco? :)
plz odpowiedzcie mi :)


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: czwartek, 5 grudnia 2002, 15:57 
Offline
Użytkownik

Rejestracja: poniedziałek, 15 lipca 2002, 21:44
Posty: 565
Lokalizacja: Poznań
Moim zdaniem P100 wystarczy. Jeżeli router sprzętowy to cyba nie ma w nim Serwera ftp i pocztowego. Nawet stacja dyskietek starczy a wydatek na router sprzętowy jest dość spory. Napisz co chcesz dielić :-)

_________________
Pozdrowienia
Bolo


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Zdecydowanie
Post: piątek, 21 lutego 2003, 19:04 
Router! Miałem Freesco + modem kablowy. Router kosztuje 295 zł i ma zintegrowany switch 10/100, jest prostszy w konfiguracji i ma wszystko to co Freesco dyskietkowe. Poza tym "żre" 10 W zamiast 80-100 W co po roku użytkowania zwraca koszty zakupu. Polecam


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: sobota, 22 lutego 2003, 12:26 
Offline
MODERATOR

Rejestracja: czwartek, 11 lipca 2002, 10:46
Posty: 1551
Lokalizacja: Szczecin
Oczywiście... teraz na tym routerze sprzętowym za 295 PLN postaw serwer www, pocztę, ftp i jeszcze kilka takich pierdół... Albo zrób "wezwanie do zapłaty", czy też postaw bota do irca...
Wszystko zależy od oczekiwań! Sam miałem router sprzętowy, ale freesco na P133 jest znacznie szybsze no i nie wiesza się (w przeciwieństwie do D-linka DP602, który miałem). Poza tym freesco ma bardzo duże walory edukacyjne!
Jeżeli chodzi o zużycie prądu, to przy freesco bez monitora, hdd, klawiatury a nawet karty graficznej nie ma szans na 80-100W!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: niedziela, 23 lutego 2003, 12:13 
Możemy na ten temat spierac sie pewnie przez pol roku. Prawda jest że:

[quote="lamer"]Wszystko zależy od oczekiwań![/quote]

Dlugo zastatnawialem sie i jak będzie pracowała moja domowa sieć. Nie mam sąsiadów na łączu, tylko kilka komputerów w domu. Testowałem freesco, coyote linuxa, liap'a, a nawet podobne oprogramowanie dla DOSa. Z doświadczenia jakie nabyłem wynika, że dla mojej sieci najlepszy będzie tani, sprzętowy router z minimum usług i dostatecznymi (moim zdaniem) zabezpieczeniami. Nie uważam, że router jest najlepszym rozwiązaniem dla wszystkich administratorów, ale jeśli ktoś ma domową sieć, nie udostępnia łącza sąsiadom lub nie kieruje blokową siecią to, a z podstawowych usług sieciowych korzysta na serverach osób trzecich to, twierdzę: jest rozwiązaniem optymalnym. Jestem zadowolonym bałwan jestem i chciałbym, aby takich jak ja było więcej. Nieważne, czy używają Linuxa, sprzętu, DOSa, Windowsa, czy jeszcze coś innego. Życzę udanych połączeń.


Na górę
  
 
Post: czwartek, 1 stycznia 2004, 15:11 
Offline

Rejestracja: poniedziałek, 25 sierpnia 2003, 22:49
Posty: 48
Lokalizacja: Koszalin
Moim zdaniem do SDI lepszy będzie komp z freesco , ja tak mam i działa super ewentualnie switch z wbudowanym routerem. W każdym razie kiedys miałem routera Asmaxa bezposrdnio podpietego do SDI i chodził beznadziejnie. Maxymalnie wolno, tylko kase straciłem...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: piątek, 12 marca 2004, 11:51 
Ja np niemiałem wyboru. Korzystam z usług Chello i musze stosowac w sieci kompa z freesco. Informatycy w chello chcieli ukrucic proceder dzielenia łącza w najprostrzy sposób, czyli modem kablowy -> hub z wbudowanym routerem. Sek w tym ze chello rejestruje numer MAC mojej karty przy instalacji uslugi a ja ni chce doplacac za dzielenie oficjalne. Hub z routerem ma niestety wlasny adres MAC i moj plan spaliłby na panewce. Bo to kicha jesli przychodzi monter a tam juz sobie stoi instalacja do unlegal dzielenia łącza. :wink:


Na górę
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa UTC+2godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group
Hosting: Compus-Net
RobertKonik.pl